Word Otomatik Kaynakça Ekleme

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar,
Word 2010 ve 2013 kullanıyorum. Yüksek lisans için oluşturduğum belgeye başvurulardan kaynakçayı ekliyorum. Sürekli güncelleyerek devam ediyorum. Makale, kitap gibi kaynakları eklemekte sorun yok. Tezleri kaynak olarak eklemek istediğimde sorun yaşıyorum. Biraz araştırınca rapor olarak eklemem gerektiğini rapor türünü de yüksek lisans ya da doktora tezi olarak yazmam gerektiğini gördüm. Ancak bu halde üniversitenin kılavuzuna uymayan bir sonuç çıkıyor.

Word'ün eklediği kaynakça ; Sezer, B. (2011). İlköğretim Okul Yöneticilerinin Teknoloji Liderliği Rollerine İlişkin Yeterlikleri. Ankara: ANKARA ÜNİVERSİTESİ Eğitim Bilimleri Enstitüsü.

Kılavuza göre olması gereken; -Tezler
Yazar, A (Yıl). Tezin Adı. Programın Adı, Üniversite ve Enstitünün Adı, Yer.
Erdemir, Namık K. (2005). Enflasyon Muhasebesi Uygulamalarında Meydana Gelen Aksaklıklar ve Çözüm Önerileri, Yüksek Lisans Tezi, NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü, Konya.

Standart olarak tahminen aynı APA standartını kullanıyor. Word kaynaklarını bu hale nasıl uyarlayabilirim.

Başvurular Sekmesinde stillerin içinde APA dışında farklı stiller de mevcut. Belki onlardan biri uyuyordur

Ekli dosyalar

• Adsız-1.jpg
    Adsız-1.jpg
    69.6 KB · Görüntüleme: 189
Bildiğim kadarıyla uyarlama şansın yok tekrardan kayzer arkadaşın dediği sekmeden giriş yapman lazım.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.
Ekleme yaparken Kurum ve Yayıncı bölümleri var. Yayıncı bölümünün doldurulması tavsiye edilmiş ben de böyle yapmıştım. Üniversite ve Enstitü ismini kurum bölümüne yazınca kılavuza uygun hale geldi.

Geri