word belgeleriyle çalışırken neden tildalı dosyalar oluşuyor

Kodla Büyü

kutlusefer

Site Gezgini
Arkadaşalar word belgesi açıp çalışırken o belgenin kayıtlı olduğu yere dosya isminin başında tilda işareti olan dosya oluşuyor.Dosyayı kapatınca kayboluyor bunun oluşma nedenini bilen var mı?Virüs taraması yaptım bazı virüsler bulup sildim.Acaba bunu bir virüs türü yapıyorda bulamıyor muyum?~$ bahsettiğim işaretler bunlar ve dosya gizli dosya türünde.

Hocam office progları 10 dakikada bir belgeyi kurtarmak için kayıt yapıyor. Gerçek belgeden ayırt etmek için de bu işareti belge isminin önüne koyuyor.
Ayrıca sık sık belge açıkken kaydet düğmesine bastığınız çalışmalarda gizli dosya olarak oluşturulur bu dosya. Asıl belgeyle karışmasın diye. Virüsle alakası yok. programın kendi kaydetme özelliğinden kaynaklanıyor.

Teşekkür ederim hocam ama söylediğiniz şey benimde sabah aklıma geldi,araçlar seçeneklerden arka planda kaydet ve kaydetme sıklığı bölümlerinin tikini kaldırıp kapattım tekrar açtım.Normalde orası seçili olmayınca başka bilgisayarlarda o tildalı dosya oluşmuyor.Ama bu bilgisayarda halen oluyor.Bu arada alakasız bir konu altına yazmışım akşam ok uykum vardı idare edin artık.Tekrar teşekkürler

Geri