Word 2007 ve 2010 için Kuran Alfabesi Yazma Eklentisi

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba ben KingSkrupellos. Nette gezinirken kuranalfabesi.com adlı siteden güzel bir microsoft word 2007 ve 2010 için güzel bir eklenti buldum bunuda sizinle paylaşmak istiyorum, böyle birşey arayan arkadaşlar için çok güzel bir çalışma. Yapanlardan Allah razı olsun diyorum ilk önce. Neyse hemen geçiyim konuya.

Not => Eklenti alıntıdır. Ama resimler direk alıntı olmasın diye bir daha upload ettim. Bu alıntı meselesine çok takılanlar varda ondan yazıyorum bunu. Ve dosyayı birde ben upload ettim ve orjinal linkinide verdim.

Microsoft Word 2007Orjinal Linkten İndirin =>
Kod:
http://www.kuranharfleri.com/word2007/prog_stat_indir.php?prog=indir

Alternatif Link =>
Kod:
http://s3.dosya.tc/server27/fJ43be/Arap_aOsmanl_caEklentisi-KingSkrupellos.zip.html

Microsoft Word 2010 =>
Kod:
 http://www.kuranharfleri.com/word2010/prog_stat_indir.php?prog=indir

17229c.jpg

271f03.jpg

361cd8.jpg

4bcec1.jpg

53e611.jpg

6ea310.jpg

1) "Kuran Harfleri.exe" programını çalıştırın. Kuruluma başlayacaktır. İlk başta aşağıdaki gibi bir uyarı alacaksınız.
2) Bu uyarıdaki "Install" butonuna basarak kuruluma devam edin.Kurulum işlemi bittikten sonra bilgisayarınızda kurulu olan "Microsoft Word 2007" programını açın.
3) Program başarılı bir şekilde kurulduysa Word'de yukarıdaki sekmelerdeki "Kuran Harfleri" sekmesini tıklayın."Kuran Harfleri" sekmesindeki elemanların üzerine gelerek açıklamalarını okuyabilirsiniz.

Not 2: Eklenti ile birlikte bilgisayarınıza 3 adet font kurulur. "Ahruf Matbu","Ahruf Rika","Kuran Harfleri Rakam". Çalışmalarınızda bu fontları kullanabilirsiniz.

Not 3: Bu eklenti Office 2007'nin çalıştığı her bilgisayarda çalışır. Eğer eklenti kurulumunda sıkıntı yaşadıysanız Word2007'nizde "Microsoft Visual Studio Tools for the Microsoft Office system" dosyası kurulu değildir.

Güncelleme Notu: 12.02.2010 14:12

- LamElif'teki problem giderildi.

- Harekeleme işleminde bir sonraki karakter boşluk ise boşluğu atlama özelliği eklendi.

- Daha önce eklentiyi kurduysanız eklentiyi kaldırın. Tekrar indirin ve kurun.

24.06.2012 tarihli not: Bazı fontlarda alt ve üst çeker işaretlerinin hatalı olduğuna dair kullanıcı bildirimleri gelmiştir. Bahsi geçen karakterler standart olmadığından ve Arapların kullandığı bir işaret olmadığından dolayı bir çok fontta bu karakterler gözükmemektedir. Yuvarlak bir şekil ile gözükmesi prgramın bir hatası değildir, kullanılan font ile alakalıdır. Sitemizde daha önce yayınladığımız fontlar bizim kendi çalışmamız olduğundan bu işaretler sadece bu fontlarda gözükebilmektedir. Osmanlıca Klavye programı ile yayınladığımız fontlar ile Ahmed Hüsrev Hattı fontu kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece başka fontlarda görülen hata giderilmiş olacaktır. Hayırlı çalışmalar.

Not 4 => Yazıların çoğu alıntıdır. Kendi eklemelerimde vardır. Resimleri bir daha upload ettim. Direk copy-paste yapmadım. Hepsini okudum içinden seçtiğim cümleleri aldım. Yönetici arkadaş the_korsan buna çok takıyorda ondan yazıyorum bunu. Neyse herkese iyi kullanımlar.

Geri