Wireless üzerinden yazıcı paylaşımı?

Kodla Büyü

patlıcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar modeme kablolu internetle bağlanan bir masaüstü bilgisayarımız var. Bir de modeme bağlı bir access point üzerinden kablosuz internet bağlantısı olan laptopumuz var. Kablolu bağlanan bilgisiyarın yazıcısını kablosuz bağlanan laptop ile paylaştırmak istiyoruz. Bu mümkün mü? Mümkünse nasıl?

Hocam bu durumda en güzeli laptop tan yazıcıyı aratın, bulamassanız, kabloyla bağlı bilgisayardaki yazıcı paylaşım adresini birebir yazın girecektir. Geçen sene yapmıştım bende.

Kablolu yada kablosuz ikiside aynı ağa bağlı ise paylaşım mantığı aynıdır farketmez Hocam. Okuldaki çoğu paylaşılmış yazıcıya kendi laptopumdan bağlanıyorum sorun çıkmıyor.

Kabloludaki yazıcıyı paylaşıma açın. Laptoptan yazıcıyı aratın. Yada yazıcınızın üstüne bakın bi. Ağ bağlantısı yapılabiliyorsa yazıcıyı direk ağa bağlayın. okulda bir yazıcıyı 10 civarında bilgisayardan kullanıyoruz bu şekilde.

aynı modeme bağlı kablolu kablosuz tüm cihazlar aynı ağda olurlar hocam sorun olmaz. tabi çalışma grubu için ortak bir isim belirlemeyi unutmayın

kablosuz yapılandırma programı (yazıcının sürücüsünü) indirin.
bilgisayarınızı yazıcıya kablo ile bağlayıp kablosuz ayarlarını yapın. (bu işlemi yaparken yazıcıyı kullanmak istediğiniz ağa bağlı olsun bilgisayarınız)
işlem bittikten sonra kabloyu çıkarın ve o ağ üzerinden kablosuz kullanıma başlayın.

hocam google chrome un bir eklentisi var onu kur istersen amerikadaki bilgisayardan yazdır. cloudprint di diye hatırlıyorum

Geri