Wireless sınırlı bağlantı sorunu

Kodla Büyü

karakavuz

Site Gezgini
Okulumuzda 4 tane access point var. İki ayrı binada. Android cep telefonu yada laptop ile binanın birindeki wireless modemle internete giriliyor. diğer binadaki access pointlerde ise sınırlı bağlantı hatası veriyor. Ne yaptımsa düzeltemedim. Masa üstü bilgisayarlar var wireless alıcı takılı onlar sorunsuz giriyor ama laptop ve cep teelfonları bağlanmıyor. mac adreslerine baktım modeme reset attım yinede bir değişiklik yok. ne olduğunu anlayamadım bir türlü. lütfen yardım.

Ayrıca hepsine reset atiyorum bağlantı düzeliyor ama beş dakika sonra yine aynı sınırlı bağlantı diyor. sanırım uzmanlık problmi :D

Sayın hocam o bağlanamayanları tespit et. Modemin kablosuzuna otomatik bağlanıyorlardır. Eğer önce modem bu pclere ip atamışsa AP ip ataması yapıyor ama sınırlı bağlantı uyarısı veriyor bu sebeple hiç bir şekilde bu kimseler modeme bağlanmasın direk AP bağlansınlar.
Laptoplardaki kablosuz ağ listelerindeki kablosuzları kaldırdıktan sonra modem arayüzüne gir modemi restart yap. Sonra bu arkadaşlar rahatlıkla AP ile internete gireceklerdir.

Birde modem ve AP cihazlarınızın marka ve modellerini yazar mısınız.

hocam problemi biraz daha detaylandırdım. şimdi sorun şurda. ap nin de sinyal aldığı modemi incelediğimde client list de verdiği ip numarası ile notebook ve smart telefonların aldığı ip farklı. mesela modemdeki client list de cihaz için verdiği ip 192.168.1.34. fakat smart telefonun wireless ayarlarına girip ip bakıyorum 169.254.85.94 gibi alakasız bir ip numarası alıyor. cihazla modem ip numaraları aynı olunca internete giriyor fakat ip alırken sıkıntı çıkıyor sanırım. bunun sebebi ne olabilir? bu durum nasıl düzelir.

Ayrıca dediğiniz gibi modem ve ap ayrı ayrı ip atıyor sanırım o yüzden bir çakışma söz konusu oluyor

Hocam dediğim işlemleri yaparsan sorun çözülür modem ve AP markalarını da yazar mısın?

Ap leri modemin ip lokasyonuna göre ayarla. Yani modem 192.168.2.1 ise
1. ap nin ipsini 192.168.2.2 (Accesspointe erişim ipsi)
2. ap nin ipsini 192.168.2.3 (Accesspointe erişim ipsi)
3. ap nin ipsini 192.168.2.4 (Accesspointe erişim ipsi)
.....
.....

Accesspointler aracılığıyla internete bağlanacak tüm pc lere sabit ip ver.

bendede bu sorunn vardı tp link acces pointler modemden wireles özelliği ile bağlantı kurdu ağ uzmanı bir arkadaş halledildi kat1 kat2 isim verdi pointlere eskiden hep o sorun oluyordu sınırlı diye ama ful gözüküyordu

akıllı tahtaların bazıları internete wireless üzerinden bağlanırken bir kaçında sınırlı bağlantı sorunu yaşanıyor. otomatik ip olarak ağ ayarları yapılmış fakat bu hata ile karşılaşmaktayız.
sorun hakkında tecrübeli olan veya yardımcı olabilecek olan var mı?

Geri