winxp kurulum sorunu

Kodla Büyü

panik09

Üye
sayın hocalarım
bilgisayarıma format atarken başta sorun yoktu,fakat sonra mavi ekran çıktı, hardiskte bir hata buldu,tekrar yüklemeye çalıştım fakat bu seferde bios harddiski görmedi, şimdi işletim sistemi yükleme hatası diyor, ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

bilgisayarın laptop mu masaüsü mü?
masaüstü ise master slave ayarını değiştirip öyle dene

Hocam siziin HDD bozuk sektör var. Eğer yükleme hatasını dosyaları kopyaladıktan sonra veriyorsa yani yükleme ekranı geldikten sonra veriyorsa bilgisayarı yeniden başlat ve "CD den önyükleme için bir tuşa basın" yazısında bir tuşa basmayın. geçmesini bekleyin bilgisayar yeniden denesin. Eğer önce geliyorsa kasayı açıp HDD nin girişini (master-Slave--yada Sata1-Sata-2) değiştirin ve yeniden deneyin. Yine de olmuyorsa yeni bir HDD alın. Zaten XP'nizi bu seferlik kursanız bile ileride tekrar aynı sorunu yapacaktır ve eninde sonunda size yenisini aldıracaktır.

arkadaşların dediklerini yaptıktan sonra HDD yi görürse low level format yapman gerekir ki bozuk sektörleri bulsun ve işaretlesin ve sonradan kullanmayasın. kolay gelsin

girişlerde bi sorun yok master ayarlarını da değiştirdim yine olmadı. Başlangıç disketi ile format atabilirmiyim acaba?

Sayın hocalarım harddiskimi arkadaşın bilgisayarına taktım formatta attım yani harddisk çalışıyor D sürücüsü de sağlam fakat kend bilgisayarıma takınca gene görmüyor ama bu sefer hata falan vermiyor. "windowsu olağan şekilde başlat" diyorum sonra açılmıyor. onun harddiskide benimkinde açımıyor pirimer- master ayarlarında mı bi sorun var acaba. Şimdiden teşekkürler

Geri