Windows Xp Oturum Şifresini Unuttum!!!

Kodla Büyü
Yada açılış ekranında gelince ctrl+alt+delete çek ..Açılan ekrana kullanıcı adını administrator yaz..enter..Açılmazsa güvenli kip i dene

windows xp ye giriş yapabilmek için disket ile çalışan bir linux dağıtımı vardı. bir ara chip dergisi de vermişti. diketten açıp şifresiz bir admin hesabı ekliyordu sisteme. Onubir arayın olmazsa. çok kolay kullanımlı bir sistemdi.

cia commander ile Windows Şifresini Kırmak
malesef elimde programı yok ama google da aratırsanız bulabilirsiniz
programi açtigin zaman mavı command penceresi açılıyor. F8 deyip geçiyoruz. boş bir disketi sürücüye taktıktan sonra enter'a basıyoruz ve admin şifresini değiştirmekte kullanacağımız disketimiz hazır hale gelmiş oluyor.
bundan sonra makinaya restart veriyoruz ve hali hazırda öyle değilse bios'a girip disketten boot edecek şekilde ayar veriyoruz. (eğer bios şifreli ise onu nasıl aşacağınıza dair google'dan bios ***** die aratırsanız oldukça çok program ve döküman bulabilirsiniz. ama ben en güzeli kasayı açıp jumper'ı sökün derim. )
bundan sonra makinamızı yeniden başlatıyoruz ve cia commander disketi ile boot ediyoruz.
mavi ekranda ilk açılan menüde program bize işletim sisteminin hangi partition'da olduğunu soruyor. doğru partition'ı seçip enter'ladığımızda karşımıza 4'lü bir menü geliyor.
Bu menüden ikinci sırada olan "user manager" seçeneğini seçtiğimizde bize sistemdeki dizinleri gösteren başka bir pencere geliyor.
buradan nt ve 2000 kullananlar winnt, xp kullananlarda windows klasörlerini işaretledikten sonra space (boşluk) tuşuna basıyoruz.
Karşımıza makinamızdaki accountları gösteren yeni bir pencere geliyor. bu accountlardan administrator yazanı bulup F3 tuşuna basıyoruz. bizden yeni bir şifre girmemizi istiyor.yeni şifreyi girdikten sonra F10 ile ilk girdiğimiz 4'lü menüye geri dönüyor ve bu sefer 4. sırada olan reboot seçeneğini seçiyoruz. disketi sürücüden çıkartmayı unutmadan sistemi reboot ediyoruz ve artık admin şifresi bize ait bir bilgisayarımız olmuş oluyor.
işte hepsi bu.(ben bu yöntemle cok kez yaptım calısıyo)
alıntıdır

bu konu fazlasıyla açıkdı biraz arama yaparsanız hızlı bir cözüm olabilirdi .
Eklediğim dosyayı indiririn. Windows 98 bootable bir diskeete kopyalayın
pwdchng.exe yi çalıştırın
sizden sistemin bulunduğu yer isteyecek .

Dosya içinde beni oku var yardımcı olur

Kolay Gelsin.

Ekli dosyalar

• xp.rar
    31.4 KB · Görüntüleme: 1,613
bilgisayarını güvenli modda aç.disket sürücüne boş bir disket yerleştir.denetim masasından kullanıcı hesaplarına gel.açmış olduğun oturuma tıkla.sol üst köşede "unutulan parolayı önle" diye bir yer var onu tıklayarak yeni şifreyi gir ve bilgisayarını o disketle aç.

bilgisayarınzı açılırken f8 e basarak açın . oturum aç kısmında "admin" olarak girin ve denetim masası- kullanıcı hesaplarında
kulllanıcıların şifresini kaldırın

koılay gelsin

hocam oturum açma ekranında iki defa peşpeşe ctrl alt del yap gelen pencereye aynen administrator yaz harfi harfine yalnız. sonra enterla. girince denetim masasından diğer kullanıcının şifresini iptal et. Eğer administrator kullanıcısına şifre koyulmuşsa o zaman hirens boot cd var internette onu indir onun içinde kırmak için bir araç var. Bu anlattığım metodların ikisini de ben kendim bizzat denedim. sonuç %100

kolay gelsin

Windows Xp veya 2000 açılış şifresini unutursanız, ya harddiski açılış disketiyle formatlayıp,
yeniden işletim sistemini kurmak, ya da harddiski başka bir bilgisayara ikinci harddisk olarak tanıtarak verilerinizi
bu bilgisayara kopyalayarak kurtarabilirsiniz.
Microsoft şifrenin unutulması halinde veri güvenliği nedeniyle haklı olarak bir çözüm sunmuyor.

http://home.eunet.no/%7Epnordahl/ntpasswd/

adresinden indireceğiniz Offline NT Password & Registry Editör aracı bu sıkıntıdan kurtulmanızı sağlıyor.
Bu araç bir açılış Cd si veya disketi üzerinde çalışıyor ve yerel bilgisayar üzerindeki sisteme kayıtlı parolararın
bir kaç saniyede yeniden yüklenmesini sağlıyor.
Bu sayede windowsun yeniden kurulması, sabit diskin yedeklenmesi derdinden kurtuluyorsunuz.

Hem Fat hem NTFS dosya sistemleri ile çalışıyor. Ayrıca Registeryin derinliklerine kadar bu araçla ulaşabiliyorsunuz.

Programı Cd üzerinden çalıştırmak için "cd040116.zip1" ismindeki ZIP arşivi açıp içindeki ISO imajını
herhangi bid CD yazma programıyla boş CD ye yazıyorsunuz.

Açılış cd si ile açtıktan sonra metin ekranda bilgisayarı kullanan tüm kullanıcıların isimleri görünecektir.

Parolasını değiştirmek istediğiniz kullanıcın adını yazın,
bir sonrak adımda eski parolayı bir yıldız girerek yeniden yükleyebilirsiniz.
Yaptığınız değişikliğin etkili olması için ekran son gelen mesajda "Y" tuşuna basın.
Ardından açılış CD sini veya Disketini bilgisayarınızdan çıkarın ve yeniden başlatın.
Artık üzerinde değişiklik yaptığınız kullanıcı kullanıcı hesabı için parola istenmeyecektir.
Bu kullanıcı için daha sonra denetim masası-kullancı hesaplarından bir bir parola oluşturabilirsiniz.

Bu Program Win Nt 2000 ve XP de verilere izinsiz erişimi de kolaylaştırdığınıdan gizli kalmasını istediğiniz dosyaları
ayrıca şifreleyebilirsiniz. Şifrelemek için dosya veya klasöre sağ tuşla tıklayıp özellikleri seçin.
Gelişmiş düğmesine basın çıkan pencereden veriyi korumak için içeriği şifrele seçeneğini işaretleyin.
Bu şekilde şifrelenmiş dosyalar ancak kullanıcın kendi şifresi ile açılmış windows oturumda görünecektir.
Bu nedenle yukarıdaki bahsedilen Araçla şifre sıfırlanırsa bile bu dosyalara erişilemeyecektir

http://home.eunet.no/%7Epnordahl/ntpasswd/bootdisk.html

istersen adresini verdiğim yerde disket ile sıfırlama programı da var..

ben de bunu ekleyecektim. 3 dakkada en garantili yol. cd yi takarak başlattığınızda sanki windows kuruluyor gibi geldiğinde bilgisayardaki bilgiler progralar gidecek diye telaşa kapılmayın

Geri