windows xp google chrome ssl hatası sorunu

Kodla Büyü

xsawyerx

Site Gezgini
Arkadaşlar bilişim sınıfında bilgisayarların yarısı ssl hatası veriyor internete girmiyor.

gerçek www.google.com.tr sitesine bağlanamıyor hatası veriyor. internetten bulduğum bir kaç şeyi uyguladım sorun çözülmedi.

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

işletim sistemi windows xp

Çözüm 1- Bilgisayarınızın Tarih ve saatini kontrol ediniz. Tarih veya saatiniz yanlış ise SSL hatası alırsınız. Saat doğru gözükse bile sağ alt tarafta saatin üzerine çift tıklayın ve ayarlardan bölgelerden İSTANBUL’u seçiniz. Bu yöntemle SSL hatası alıyorsanız sonlanması gerekir. Ama diyelim ki saat ve tarih doğru o zaman 2. çözüme bakalım
Çözüm 2- Bilgisayarınızda Proxy ayarlarınızı kontrol edin ve değiştirin. Chrome(Chrome de menüye sağ üstte bulunan alt alta 3 tane çizgiye basarak ulaşabilirsiniz)
Menü > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Proxy ayarlarını düzenleme veya değiştirme kısmına tıklayın.
Açılacak olan internet özellik iletişim kutusu kısmında Yerel Ağ Ayarları’nı açtıktan sonra “Ayarları otomatik olarak algıla” onay kutusunun işaretlenmiş bir şekilde olduğuna emin olduktan sonra ekranda bulunan, iletişim kutularının hepsine Tamam işaretleyiniz.Bu yöntemle SSL hatasını çözebilirsiniz. Diyelimki buda işe yaramadı. O zaman 3. yönteme geçiyoruz.
Çözüm 3- Öncelikle Google Chrome internet tarayıcısını açıp sağ üst köşesinde 3 adet kalın çizgiyle gördüğünüz ayarlar butonunu tıklıyoruz. Resimde de eklediğim gibi
SSL-google-baglanti-hatasi-cozumu

Ardından Ayarlar > Arama Motorlarını Yönet… kısmına geliyoruz. Bununda resmini ekliyorum.SSL-google-baglanti-hatasi-cozumu-ayarlar

.Burada gördüğünüz Google arama motorunu varsayılan değilse varsayılan yapıp kullanmadığınız diğer tüm arama motorlarını kaldırınız. (Google Hariç)Varsayılan arama motoru google üzerine tıkladığınızda 3 adet yan yana içeriği düzenlenebilir aktif kutucuk oluşacak.Birinci kutucuğa Google, İkinci ortadakine http://64.15.117.59 ve üçüncü sağdaki kutucuğa da http://64.15.117.59/search?output=search&q=%s yazıp aşağıdan onayla (bitti) düğmesine basıyoruz.
Bu uygulamaları yaparsanız muhtemelen sorun çözülecektir.
Burada yaptığımız işlem arama işlemleri google ip si üzerinden gerçekleştirmek.
Bu yöntemlerle google kullanırken SSL hatası alma sorunundan kurtulacağınızı umuyoruz.

bilgileriniz için teşekkür ederim. ancak bu söylediklerinizin hepsini daha önce denedim olmuyor...

sorunu çözdüm. windows 7 starter 32 bit yükledim hepsine. çok rahatım.

Geri