windows imaj yedeğini başka bilgisayara

Kodla Büyü

gazili

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okulda bir bilgisayarın yedeğini alıyorum win7 nin kendi yedeklemesi ile.
başka bir bilgisayarın boş hard diskine klon yapıyorum.
ama anakartlar farklı olduğundan kabul etmiyor açmıyor
bir imajı başka herhangi bir bilgisayara almanın daha farklı ve olabilecek yolları varmı
yardım edersniz sevinirim.

acronisle yapabilirsiniz. win7 için acronis 2014 tavsiye ederim win8 ve win 10da yeni versiyonları kullanabilirsiniz.
çünkü win7 de universal restore gerekli oda acronis 2014 te dahili olarak var

Bende ücretsiz bir program olan aomei backupper ile yapıyorum. Universal restore seçili halde 1 imaji farkli bir cok kasaya attığım oldu. Yalnız unutmadan win 10 veya 8 yüklü bi kasaya win 7 imajı olmuyor en azından be yapamadım. Bu durumda c sürücüsünü ve başlangıç bolumunu silip yeninden win 7 ye gore olusturmak gerekiyor

Bende ücretsiz bir program olan aomei backupper ile yapıyorum. Universal restore seçili halde 1 imaji farkli bir cok kasaya attığım oldu. Yalnız unutmadan win 10 veya 8 yüklü bi kasaya win 7 imajı olmuyor en azından be yapamadım. Bu durumda c sürücüsünü ve başlangıç bolumunu silip yeninden win 7 ye gore olusturmak gerekiyor
win 8 ve 10 da genelde uefi kurulum tercih ediliyor ve disk gpt şeklindedir. o yüzden 7 kuramıyorsunuz.
eğer windows 7 uefi kurulum yapar ve bunun imajını alırsanız dediğiniz sorun ortadan kalkar.

Bu işlemi bende kullanıyorum, yanlız işlemci farklı olduğunda(ıntel amd farki )ve ide dan sataya değilde satadan ide disklere atarken sorun olabiliyor

Geri