Windows Etkinleştirme Ürün Anahtarı Sorunu

Kodla Büyü

BTRist

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bazı akıllı tahtalara EBA'dan edindiğimiz W8 imajını yüklemiştim ve bazı tahtalarda etkinleştirme gerçekleşmedi. Çıkan uyarı, "Bu ürün anahtarı başka bir bilgisayarda kullanılıyor. Lütfen farklı bir anahtar deneyin." oluyor. Yanlış hatırlamıyorsam bir kere de ürün anahtarı kullanım limiti aşıldı gibisinden uyarıda çıkmıştı. Bir kopyayı kaç defa kullanabiliyoruz? Ya da ilk geldikleri zamanki W8 serialini nereden temin edebiliriz?

Bu sorunu çözmeden W10 yüklemesi yapamıyorum, o yüzden bu olayın çözülmesi lazım...

Bu sorunla karşılan yok sanırım :) Tahtaya EBA'daki imajı yükledikten sonra masaüstünün sağ alt köşesinde orjinal olmadığını gösteren Wİndows 8'li yapı numarası falan çıkıyor şuan... Cevap gelene kadar aynı yüklemeyi sıfırdan deneyeyim bari...

windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-bios-a-gomulu-urun-anahtarinizi-ogrenin-t137521.html

buradaki aracı kullanarak biosdan serino okuyup sisteme girebilirsiniz. ancak bundada hata alabilirsiniz çünkü meb in yeni filtresi microsoftun etkinleştirme sunucularını da engelliyor. telefonun internetini ET ile paylaşırsanız etkinleştiğini görebilirsiniz.
bu arada win 10 yükseltme yapacaksanız hiç win8le uğraşmayın win10 u yükledikten sonra yukarıdaki gibi öğreneceğiniz serino ile win10u etkinleştirebiliyorsunuz.

fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-faz1-ve-faz2-icin-ortak-acronis-imaji-t145615.html

ademola' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-bios-a-gomulu-urun-anahtarinizi-ogrenin-t137521.html

buradaki aracı kullanarak biosdan serino okuyup sisteme girebilirsiniz. ancak bundada hata alabilirsiniz çünkü meb in yeni filtresi microsoftun etkinleştirme sunucularını da engelliyor. telefonun internetini ET ile paylaşırsanız etkinleştiğini görebilirsiniz.
bu arada win 10 yükseltme yapacaksanız hiç win8le uğraşmayın win10 u yükledikten sonra yukarıdaki gibi öğreneceğiniz serino ile win10u etkinleştirebiliyorsunuz.

fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-faz1-ve-faz2-icin-ortak-acronis-imaji-t145615.html

telefonun interneti ile deniyorum yine Bu ürün anahtarı başka bir bilgisayarda kullanılıyor uyarısı veriyor ve etkinleştirme yapmıyor lisans anahtarı göster aracı ile ürün anahtarını öğrenip giriyorum yine etkinleştirme yapmıyor en son microsoftu arayıp telefon ile etkinleştirme yaptım birkaçını ama çok uzun sürüyor çözüm önerisi olan var mı acaba?bir de etkinleştirme yapmazsak işletim sistemini sorunsuz kullnamya devam edebilir miyiz?

hocam lisans anahtarını göster programı 2 lisans gösterir geçerli anahtar ve oem anahtar. biosdaki orj oem anahtardır. onu kullanmalısınız . bu arada windows 10 imajı olarak hangisini kullanıyorsunuz windows 10 1511 yani kasımdaki büyük güncelleme ile win7 win 8 lisansları kullanılabilir hale geldi. eski versiyon bir win10 kurarsanız bu oem lisanslarını kullanamazsınız. dediğim şartlarda onlarca pc notbook ve et yi win10 a sorunsuz yükselttim. birçok arkadaş yine bu yöntemle yükseltti. sizin hata almanıza şaşırdım doğrusu.

Benim imaj win 8.1 pro hocam eba dan indirdigim imaj ayrıca lisans anahtari göster programı gecerli anahtar ve oem anahtarini ayni gösteriyor ve yukarda dedigim gibi olmuyor 2 tanesini etkinlestirdi daha sonrakileri etkinlestirmedi bu ürün anahtarı başka bilgisayarda kullaniliyor diyor microsofttakilerde format attiysaniz böyle olur diyorlar her formattan sonra onları arayıp etkinlestirecekmişiz bu arada ilgilendigin icin sağol adem hocam

hocam çalıştır a winver yazıp entırlayın windows versiyonunu gösterir. sürüm 1511 yazması lazım.
hocam microsoft neye göre böyle söylüyor emin değilim belki durumu tam anlayamadılar. ben defalarca yaptım bu işlemi daha dün 2 tahtaya imaj attım sene sonu hepsini sıfırlamak için yine imaj atıcam lisans sorunu olmuyor kendisi etkinleşiyor.
onun dışında birçok arkadaş bu yöntemle başarılı oldu microsoft lisans kurallarını mı değiştirdi ne oldu anlamadım !

hatta durumu 1 adım ileri taşıyıp abarttım eski pcde bulunan win7 lisansını yeni pc ye kurup telefonla etkinleştirip orjinal win10 a geçiş yaptım. yeni pcde orj win10 var yasal lisanaslı : windows-isletim-sistemi-f84/eski-windows-7-lisansinizi-degerlendirin-t152438.html

ama dediğim gibi lisans anahtarı ile etkinleştirme için win10 1511 olması lazım.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    24.1 KB · Görüntüleme: 2,335
W8.1 olan tahtalarda hala etkinleştirme çalışmadığından bu tahtalara W10 kurup, etkinleştirmeden kullansak ne sorun yaşarız?

BTRist' Alıntı:
W8.1 olan tahtalarda hala etkinleştirme çalışmadığından bu tahtalara W10 kurup, etkinleştirmeden kullansak ne sorun yaşarız?
meb hattında etkinleştirme sunucuları engellenmiş, telefon internetini wifi olarak paylaşarak etkinleştirebilirsiniz.

ademola' Alıntı:
BTRist' Alıntı:
meb hattında etkinleştirme sunucuları engellenmiş, telefon internetini wifi olarak paylaşarak etkinleştirebilirsiniz.

Çok denedim hocam, olmuyor. Bu anahtar için kullanım limiti aşıldı gibi bir uyarı var. Baştan W8.1 imajı atsam diyecem ama o da boşa zaman kaybı olacak gibime geliyor...

Bazı lisans anahtarları birden fazla bilgisayarda ortak demek ki. Xml ile lisans alınabilir

@ademola hocam çoğu tahtayı daha önce w8.1 iken yine w8.1 ile imaj attığımızdan dolayı o tahta etkinleştirilemiyor ve haliyle xml dosyası da oluşmuyor korsan göründüğü için... Öyle olduğu için xml alamıyoruz ve w10 kuramıyoruz...

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri