Windows 8'e yükseltme yapanlar?

Kodla Büyü

hbasdereli

Süper Üye
Süper Üye
Haziran ayından itibaren windows 7 işletim sahibine sahip bilgisayar alanlardan 8'e yükseltme yapan var mı? Ben haziran ayının 22 sinde laptop windows 8 ücreti aldım 29 lira olması gerekirken 75 tl gözüküyor.

Yapan varsa bilgilendirirse iyi olur.Bu yükseltme netten mı olacak yoksa win8 dvd`si gönderecekler(sorması ayıp değilse :))

MEMEK' Alıntı:
Yapan varsa bilgilendirirse iyi olur.Bu yükseltme netten mı olacak yoksa win8 dvd`si gönderecekler(sorması ayıp değilse :))
Netten oluyor aynı zaman da ekstra bir ücrete dvd veriyorlar+ kargo ücreti:)

solomonte' Alıntı:
Ben dün geçiş yaptım. http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/buy adresinden satın aldım.
Yükseltme olarak satın almadım. DVD olarak da istediğim için 122 TL'ye geldi.
Size tavsiyem sadece Win 8 Pro olarak satın alın 75 TL'ye. Nasıl olsa indirme sonunda
İSO dosyası olarak kaydetme şansını veriyor size.

29 Liraya geliyor hocam onu almayı düşünüyorum. Ama şu an pc de bulunan recoverynin durumu ne olacak?

bende win 7 64 bit var.. kursam nasıl olur acaba? kuran arkadaşlar varsa deneyimlerini yazar mı

solomonte' Alıntı:
Windows 8 Pro 64 bit kurdum.

2,61 GB'lık İSO dosyası olarak indirdim.
10 dakikada kuruldu.
Açılış sayfası çok sinir birşey. Microsoft kullanıcı hesabıyla giriş yapıyoruz.
Açılışı ve kapanışı hızlı gerçekten.
Metro arayüze alışmak zor görünüyor. :)
Hepimizin alışkanlığı başlat'ın olmaması çok sıkıntı gibi görünüyor.
Tabi hemen bununla ilgili ücretli ve ücretsiz eklentiler çıkarmışlar.
İE 10 iyi ama Chrome daha iyi bence. :)
Windows Defender de yeterli antivirüs olarak.
Ayrıca bu fiyatlara orijinal yazılım edinmek de çok iyi olacak birçok kişi için.
İlk tecrubeleriniz için teşekkürler... :)

bilgisayarı nisan ayında almama rağmen temmuzda aldığıma dair bilgi vererek 75 tl yerine 29 tl'ye yükledim. bir çok kişinin yaptığı gibi iso olarak değil de direk yükledim.(iso olarak dvd'ye atarsanız bu konuda değişik söylentiler var ama büyük ihtimal temiz format atabilirsiniz. benim yanımda dvd olmadığı için hiç uğraşmadım direk yükselttim). diskim zaten tek parçaydı, onun üzerine yüklerken uygulama ve dosyaları koruyu seçtiğim için hiç bir programda ve belgemde kayıp yaşamadım.

ilk günkü izlenimlerim:
---------------------------
* 29 tl'ye bedava. madem bu fiyata düşmüş bende hayatımda ilk defa ekstradan yazılıma para veririm düşüncesi ağır bastı.
* yükseltme yaptığımda herhangi bir program sorunu veya belge kaybı yaşamadığım için son derece mutluydum.
* masaüstü ekranında sağ tıklama sorunu vardı, nvdianın güncellemesini yapınca bu sorun hallodu.(yükseltmeden sonra windows uptade yapmanızı öneririm, uyum sorunları halloluyor)
* windows 7 de açılış sürem 60 sn, kapanış sürem 30 sn iken, Win8'de açılış 30'a kapanış 15 sn'ye düştü. (direk yükseltme yaptığım ve programların aynı sayıda olduğunu düşünürsek, çok iyi).
* 3-4 saatlik kullanımımda herhangi bir sorun yaşamadım son derece stabil, ve windows 7'ye göre daha hızlı bir işletim sistemi kanısına vardım.
* microsoft kullanıcı hesabı yerine yerel hesap oluşturulma seçeneği var (önceki mesajlarda olumsuz yorum olarak verilmişti, isterseniz sistem hiç şifre istemeden de açılabiiyor).
* metro arayüzüne ve masaüstüne dönüşlerde acemilik vardı onun için ilk gün benimsememiştim pek.

ikinci gün izlenimlerim:
--------------------------
* ikinci gün metro arayüzüyle uğraştım biraz. tıpkı akıllı telefonlarımızda olduğu gibi bu arayüz için uygulamalar indirdim ve kendime uygun bir şekilde özelleştirdim bu alanı.
* ilk gün yaşadığım açık pencereler arası geçişler veya masaüstü - metro arayüzü geçişler, aradığımı bulamama gibi acemilikleri tam olarak üzerimden attım.
* ve alıştığım zaman bu arayüzün işlerimi daha çok kolaylaştırdığını ve mağazası sayesinde bir çok farklı uygulamaları metroya indirerek windows'un o sıkıcı havasında arındığını hissettim.
* zamanla bu arayüz için bir çok yeni uygulama çıkacağını düşünürsek şimdi burun kıvırdığımız metro arayüzünün müptelası olacağımız aşikar.
* ikinci günün sonunda son derece hızlı, kullanılabilirliği yüksek, kişileştirilebilir, stabil bir işletim sistemi olduğu düşüncesindeyim.

* sanırım windows'un bu sürümü düşük fiyat politikasıyla da beraber en çok benimsenen işletim sistemi olacak.

cimsirrr' Alıntı:
bilgisayarı nisan ayında almama rağmen temmuzda aldığıma dair bilgi vererek 75 tl yerine 29 tl'ye yükledim. bir çok kişinin yaptığı gibi iso olarak değil de direk yükledim.(iso olarak dvd'ye atarsanız bu konuda değişik söylentiler var ama büyük ihtimal temiz format atabilirsiniz. benim yanımda dvd olmadığı için hiç uğraşmadım direk yükselttim). diskim zaten tek parçaydı, onun üzerine yüklerken uygulama ve dosyaları koruyu seçtiğim için hiç bir programda ve belgemde kayıp yaşamadım.

ilk günkü izlenimlerim:
---------------------------
* 29 tl'ye bedava. madem bu fiyata düşmüş bende hayatımda ilk defa ekstradan yazılıma para veririm düşüncesi ağır bastı.
* yükseltme yaptığımda herhangi bir program sorunu veya belge kaybı yaşamadığım için son derece mutluydum.
* masaüstü ekranında sağ tıklama sorunu vardı, nvdianın güncellemesini yapınca bu sorun hallodu.(yükseltmeden sonra windows uptade yapmanızı öneririm, uyum sorunları halloluyor)
* windows 7 de açılış sürem 60 sn, kapanış sürem 30 sn iken, Win8'de açılış 30'a kapanış 15 sn'ye düştü. (direk yükseltme yaptığım ve programların aynı sayıda olduğunu düşünürsek, çok iyi).
* 3-4 saatlik kullanımımda herhangi bir sorun yaşamadım son derece stabil, ve windows 7'ye göre daha hızlı bir işletim sistemi kanısına vardım.
* microsoft kullanıcı hesabı yerine yerel hesap oluşturulma seçeneği var (önceki mesajlarda olumsuz yorum olarak verilmişti, isterseniz sistem hiç şifre istemeden de açılabiiyor).
* metro arayüzüne ve masaüstüne dönüşlerde acemilik vardı onun için ilk gün benimsememiştim pek.

ikinci gün izlenimlerim:
--------------------------
* ikinci gün metro arayüzüyle uğraştım biraz. tıpkı akıllı telefonlarımızda olduğu gibi bu arayüz için uygulamalar indirdim ve kendime uygun bir şekilde özelleştirdim bu alanı.
* ilk gün yaşadığım açık pencereler arası geçişler veya masaüstü - metro arayüzü geçişler, aradığımı bulamama gibi acemilikleri tam olarak üzerimden attım.
* ve alıştığım zaman bu arayüzün işlerimi daha çok kolaylaştırdığını ve mağazası sayesinde bir çok farklı uygulamaları metroya indirerek windows'un o sıkıcı havasında arındığını hissettim.
* zamanla bu arayüz için bir çok yeni uygulama çıkacağını düşünürsek şimdi burun kıvırdığımız metro arayüzünün müptelası olacağımız aşikar.
* ikinci günün sonunda son derece hızlı, kullanılabilirliği yüksek, kişileştirilebilir, stabil bir işletim sistemi olduğu düşüncesindeyim.

* sanırım windows'un bu sürümü düşük fiyat politikasıyla da beraber en çok benimsenen işletim sistemi olacak.
:+1:
Güzel anlatmışsınız teşekkürler.

Eylülde aldığım makinede yükseltme programı 75 TL istiyor. 29TL muhabbeti bana neden olmadı acaba, bir yerlere fatura faks bir şey mi atmamız gerekiyor acaba =)

ymanav' Alıntı:
Eylülde aldığım makinede yükseltme programı 75 TL istiyor. 29TL muhabbeti bana neden olmadı acaba, bir yerlere fatura faks bir şey mi atmamız gerekiyor acaba =)

Banada öyle gelmişti hocam gelen kodu girdikten sonra 29 lira gözüküyor..

hbasdereli' Alıntı:
ymanav' Alıntı:

Banada öyle gelmişti hocam gelen kodu girdikten sonra 29 lira gözüküyor..

Kodu sormaması garip gelmişti bir sonraki ekrandaymış demek. Sağolun hocam, teşekkür ederim.

Kod falan geldi satın aldık ama kurarken yaklaşık 1 saat siyah ekran geliyor kurulumu bitiremiyor.

Yaklaşık 1 aydır Windows 8 Release Preview kullanıyordum. Hem Windows 8 i beğendiğim hem de kürekli kullanmamak adına ( bir çok activator hack tool içeriyor) 40 USD verip aldım. Bir indirme yöneticisi indirdik önce. Bağlantım yavaş olduğu için ( Arabistanda internet mafiş) saatlerce indirdi tam bitmeden bilgisayarı kapattım tekrar açtım şimdi indirme yönetici tekrar baştan indiriyor. Hata 1 :)

Dün bende girip şu 29 luk için şansımı deneyeyim, herşeyi normal yazdım tarihi temmuz 2012 ve kabul etti ama pc 2 yıldan fazla oldu alalı, demek ki bill amca iyice tırstı androidden, ne satsam kar, pazar payım elimde kalsın, store'den parayı kaldırırım nasıl olsa diyor...

Alışkanlıkları değiştirmek zor olur her zaman ama ben çok beğendim, eklentilerle isteyenler eskisi gibi kullanır, metro arayüzü kaldırır, başlat menüsü ekler vs...

Alışınca çok daha kullanışlı geleceğinden eminim, aynı office 2003 - 2007 kıyaslaması gibi...

the_korsan' Alıntı:
Dün bende girip şu 29 luk için şansımı deneyeyim, herşeyi normal yazdım tarihi temmuz 2012 ve kabul etti ama pc 2 yıldan fazla oldu alalı, demek ki bill amca iyice tırstı androidden, ne satsam kar, pazar payım elimde kalsın, store'den parayı kaldırırım nasıl olsa diyor...

Alışkanlıkları değiştirmek zor olur her zaman ama ben çok beğendim, eklentilerle isteyenler eskisi gibi kullanır, metro arayüzü kaldırır, başlat menüsü ekler vs...

Alışınca çok daha kullanışlı geleceğinden eminim, aynı office 2003 - 2007 kıyaslaması gibi...

Temiz kurulum yapılabiliyor değil mi hocam sitesinde sadece yükseltme yapılabileceği deniliyormuş galiba.. Temiz kurulumdan sonra aktivasyonda sorun çıkmıyordur herhalde.

the_korsan' Alıntı:

Bende sizin gibi 29 TL'ye aldım. Şu an kullanıyorum en büyük sıkıntım ekran kartı sürücüsünü tanımaması onun dışında bir problem yok. Söylediğiniz gibi ilk başlarda önyargılı gibi yaklaşılıyor sonrasında ise insan alışıyor. Ben şu anda kullanımından memnunum.

hbasdereli' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Temiz kurulum yapılabiliyor değil mi hocam sitesinde sadece yükseltme yapılabileceği deniliyormuş galiba.. Temiz kurulumdan sonra aktivasyonda sorun çıkmıyordur herhalde.

Temiz kurulum yapılıyor evet hocam, key zaten epostaya da geliyor kayıt ekranın da veriyor, keyi girmeden kurulum başlamıyor zaten.
Metro arayüzü ben çok sevdim, çok kullanışlı, başlat menüsü yok ama metro yüzde programlarda var zaten (başlat menüsü eklentilerle getirilebiliyor ihtiyaç duyanlar için) ,eklentiler çoğaldıkça çok daha güzelleşecektir...

Hızı, açılışı kapanışı çok iyi, programları tamamını henüz kurmadım (3,5 yıllık sistemi kaldırınca hepsini tekrar toparlaması zor oluyor) ama şu ana kadar sorun yok.

10 numara bnce w8 kurdum pişmn degılım herkesn aksıne en cokta metroyu sevdım bnce herjes denemeli :++: / not: microsofttan reklam payı almıyorum :puhaha:

Geri