Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Windows 8'e yükseltme yapanlar?

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında hbasdereli tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. hbasdereli

hbasdereli Süper Üye Süper Üye

Haziran ayından itibaren windows 7 işletim sahibine sahip bilgisayar alanlardan 8'e yükseltme yapan var mı? Ben haziran ayının 22 sinde laptop windows 8 ücreti aldım 29 lira olması gerekirken 75 tl gözüküyor.

2. maverick07

maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

3. MEMEK

MEMEK Süper Üye Süper Üye

Yapan varsa bilgilendirirse iyi olur.Bu yükseltme netten mı olacak yoksa win8 dvd`si gönderecekler(sorması ayıp değilse :))

4. hbasdereli

Netten oluyor aynı zaman da ekstra bir ücrete dvd veriyorlar+ kargo ücreti:)

5. hbasdereli

29 Liraya geliyor hocam onu almayı düşünüyorum. Ama şu an pc de bulunan recoverynin durumu ne olacak?

6. mnn

mnn Hiperaktif Üye Hiperaktif

bende win 7 64 bit var.. kursam nasıl olur acaba? kuran arkadaşlar varsa deneyimlerini yazar mı

7. caylakcekirge

caylakcekirge Süper Üye Süper Üye

İlk tecrubeleriniz için teşekkürler... :)

8. cimsirrr

cimsirrr Üye

bilgisayarı nisan ayında almama rağmen temmuzda aldığıma dair bilgi vererek 75 tl yerine 29 tl'ye yükledim. bir çok kişinin yaptığı gibi iso olarak değil de direk yükledim.(iso olarak dvd'ye atarsanız bu konuda değişik söylentiler var ama büyük ihtimal temiz format atabilirsiniz. benim yanımda dvd olmadığı için hiç uğraşmadım direk yükselttim). diskim zaten tek parçaydı, onun üzerine yüklerken uygulama ve dosyaları koruyu seçtiğim için hiç bir programda ve belgemde kayıp yaşamadım.

ilk günkü izlenimlerim:
    ---------------------------
    * 29 tl'ye bedava. madem bu fiyata düşmüş bende hayatımda ilk defa ekstradan yazılıma para veririm düşüncesi ağır bastı.
    * yükseltme yaptığımda herhangi bir program sorunu veya belge kaybı yaşamadığım için son derece mutluydum.
    * masaüstü ekranında sağ tıklama sorunu vardı, nvdianın güncellemesini yapınca bu sorun hallodu.(yükseltmeden sonra windows uptade yapmanızı öneririm, uyum sorunları halloluyor)
    * windows 7 de açılış sürem 60 sn, kapanış sürem 30 sn iken, Win8'de açılış 30'a kapanış 15 sn'ye düştü. (direk yükseltme yaptığım ve programların aynı sayıda olduğunu düşünürsek, çok iyi).
    * 3-4 saatlik kullanımımda herhangi bir sorun yaşamadım son derece stabil, ve windows 7'ye göre daha hızlı bir işletim sistemi kanısına vardım.
    * microsoft kullanıcı hesabı yerine yerel hesap oluşturulma seçeneği var (önceki mesajlarda olumsuz yorum olarak verilmişti, isterseniz sistem hiç şifre istemeden de açılabiiyor).
    * metro arayüzüne ve masaüstüne dönüşlerde acemilik vardı onun için ilk gün benimsememiştim pek.

ikinci gün izlenimlerim:
    --------------------------
    * ikinci gün metro arayüzüyle uğraştım biraz. tıpkı akıllı telefonlarımızda olduğu gibi bu arayüz için uygulamalar indirdim ve kendime uygun bir şekilde özelleştirdim bu alanı.
    * ilk gün yaşadığım açık pencereler arası geçişler veya masaüstü - metro arayüzü geçişler, aradığımı bulamama gibi acemilikleri tam olarak üzerimden attım.
    * ve alıştığım zaman bu arayüzün işlerimi daha çok kolaylaştırdığını ve mağazası sayesinde bir çok farklı uygulamaları metroya indirerek windows'un o sıkıcı havasında arındığını hissettim.
    * zamanla bu arayüz için bir çok yeni uygulama çıkacağını düşünürsek şimdi burun kıvırdığımız metro arayüzünün müptelası olacağımız aşikar.
    * ikinci günün sonunda son derece hızlı, kullanılabilirliği yüksek, kişileştirilebilir, stabil bir işletim sistemi olduğu düşüncesindeyim.

* sanırım windows'un bu sürümü düşük fiyat politikasıyla da beraber en çok benimsenen işletim sistemi olacak.

9. bilalca

bilalca Seçkin Üye Seçkin Üye

:+1:
    Güzel anlatmışsınız teşekkürler.

10. Tus

Tus Seçkin Üye Seçkin Üye

Eylülde aldığım makinede yükseltme programı 75 TL istiyor. 29TL muhabbeti bana neden olmadı acaba, bir yerlere fatura faks bir şey mi atmamız gerekiyor acaba =)

11. hbasdereli

Banada öyle gelmişti hocam gelen kodu girdikten sonra 29 lira gözüküyor..

12. Tus

Tus Seçkin Üye Seçkin Üye

Kodu sormaması garip gelmişti bir sonraki ekrandaymış demek. Sağolun hocam, teşekkür ederim.

13. dolunay_25

dolunay_25 Üye

Hocam kod falan gelmiyor.

14. hakoteknik

hakoteknik Seçkin Üye Seçkin Üye

Kod falan geldi satın aldık ama kurarken yaklaşık 1 saat siyah ekran geliyor kurulumu bitiremiyor.

15. ebfo45

ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Yaklaşık 1 aydır Windows 8 Release Preview kullanıyordum. Hem Windows 8 i beğendiğim hem de kürekli kullanmamak adına ( bir çok activator hack tool içeriyor) 40 USD verip aldım. Bir indirme yöneticisi indirdik önce. Bağlantım yavaş olduğu için ( Arabistanda internet mafiş) saatlerce indirdi tam bitmeden bilgisayarı kapattım tekrar açtım şimdi indirme yönetici tekrar baştan indiriyor. Hata 1 :)

16. caylakcekirge

caylakcekirge Süper Üye Süper Üye

17. hbasdereli

18. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

Dün bende girip şu 29 luk için şansımı deneyeyim, herşeyi normal yazdım tarihi temmuz 2012 ve kabul etti ama pc 2 yıldan fazla oldu alalı, demek ki bill amca iyice tırstı androidden, ne satsam kar, pazar payım elimde kalsın, store'den parayı kaldırırım nasıl olsa diyor...

Alışkanlıkları değiştirmek zor olur her zaman ama ben çok beğendim, eklentilerle isteyenler eskisi gibi kullanır, metro arayüzü kaldırır, başlat menüsü ekler vs...

Alışınca çok daha kullanışlı geleceğinden eminim, aynı office 2003 - 2007 kıyaslaması gibi...

19. hbasdereli

Temiz kurulum yapılabiliyor değil mi hocam sitesinde sadece yükseltme yapılabileceği deniliyormuş galiba.. Temiz kurulumdan sonra aktivasyonda sorun çıkmıyordur herhalde.

20. bilalca

bilalca Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende sizin gibi 29 TL'ye aldım. Şu an kullanıyorum en büyük sıkıntım ekran kartı sürücüsünü tanımaması onun dışında bir problem yok. Söylediğiniz gibi ilk başlarda önyargılı gibi yaklaşılıyor sonrasında ise insan alışıyor. Ben şu anda kullanımından memnunum.

Yüklüyor...