Windows 8'e Android dopingi!

Kodla Büyü

alperalpat

Üye
Microsoft'un merakla beklenen işletim sistemi Windows 8, bilindiği gibi kendine özel bir uygulama mağazası ile gelecek. Artık işletim sisteminin en önemli unsurlarından biri de uygulama desteği. Microsoft çok akıllıca bir hamle ile Windows 8'e inanılmaz bir uygulama desteği sunacak ve yola tam 400.000 uygulama ile başlayacak. Üstelik bunu Google'ın Android Market'i sayesinde yapacak.

20110525221814.jpg

BlueStacks, Android uygulamalarının Windows üzerinde çalışmasını sağlayan bir program. Ekim 2011'de Windows 7 ve Vista için yayınlandı. Microsoft, Windows 8'de BlueStacks entegre olarak gelecek ve Windows 8, hali hazırda en güçlü marketlerden biri olan Google Android Market'in uygulamalarını da çalıştırabilecek.

Kısacası Microsoft, bu akıllı adımı ile Windows 8'i daha ilk güncen uygulamaya boğmaya hazırlanıyor. Hem Windows'un kendi marketi, hem de Android uygulamaları bir araya gelince, Windows 8 kullanıcılarının iyi uygulama bulamama gibi bir derdi de olmayacak.

Şimdi android platformu için uygulama derleyicilerin standardını değiştirerek , BlueStacks devre dışı bırakmaya çalışabilir google. bakalım nereye kadar gidecek savaş.

uygulama derken bunlar daha çok mobil akıllı telefonlar için işlevsel. onca program varken, mobil sınırlılıkta geliştirilen uygulamayı ben pc de ne yapayım. büyük konuşmamak lazım tabi ama.

Geri