Windows 8den Win7 Vista ve XPye kesin geçiş çözümü Resimli

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaşlar biliyoruz ki Bill Gates artık yeni windowslara bizi zorunlu tutuyor. Eski windowsların çok tutulması üzerine yenilerinin satışlarının istenilen seviyeye ulaşılamamasıdır. Bunun en büyük sorunlarından biride yeni çıkan bilgisayarlarda Windows 8 i zorunlu olarak bizlere kullandırmaları. Bundan kurtulmak gerçekten çok zor. Ayrıyetten teknik servisden yardım istesenizde size söyleyecekleri söz “Maalesef efendim. Bilgisayarınızı hangi işletim sistemi ile aldıysanız onu yüklemek zorundayız bu konuda size yardımcı olamıyorum.” olacaktır. Bunun için yapmadığım yol denemediğim şey kalmadı. Ama yinede bunun için Bir kaç yol buldum.

1.Yol Hdd yi çıkarıp başka bilgisayara 2 ci hdd olarak tanıtarak yüklemek. Not:Bilgisayarınız yada laptopunuz garantili ise bu işlemi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çünkü o zaman garanti kapsamında çıkmış kabul ediliyor. Ama yinede bu yoluda size anlatacağım.

2. Yol: Başarılı bir recovery ardından izlenecek yol ile Windows 7’ye dönmektir.
Öncelikle Recovery Nasıl Yapılır Onu Gösterelim. Windows 8 recovery options ile açma (Boot menü)
Windows 8 ‘de recovery options’u açmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Bunu yapmak için iki seçeneğimiz var.
Birinci yol
1.Windows+R ye tıklayıp cmd yazıp enter’a tıklayın.

2.shutdown.exe /o yazın.
İkinci Yol
1. Settings’e gelip Bilgisayar Ayarlarını değiştir’e tıklayın.
2. Sol Menüden General’e tıklayıp en alt’dan Restort Now’a tıklayın

Video İle Anlatım

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... SdOc663AGw

Sonrasında ise Biosdan izlenecek yol ile Windows 7/Vista/Xp yi yükleme işlemi gerçekleştirilir.

Windows 8 yüklü bilgisayarın bios üzerinde UEFI Boot ve HDD üzerindeki GPTkorumasını kaldırmak olacak. Düzgün bir şekilde kaldırdığınız zaman, sorunsuz Windows(x) kurulacaktır.

Format atıp Windows (x)’e geri dönmek istediğiniz zaman hata oluştu Windows (x) kurulamadı.

Windows 8 yüklü bilgisayarın bios üzerinde UEFI Boot ve HDD üzerindeki GPTkorumasını kaldırmak olacak. Düzgün bir şekilde kaldırdığınız zaman, sorunsuz Windows (x) kurulacaktır.

Öncelikle, bilgisayarınız açılırken F2 (Markalarda eğişiklik gösterebilir) tuşuna basarak BIOS ekranına giriniz.

· BIOS “Security” bölümünden “Boot Menü” sekmesi “Disable” konumuna getirilir.

· Bios “Advanced” bölümünden “Boot Speed” sekmesi “Disable” veya “Normal” yapılır.

· Bios “Advanced” “System Configuration” bölümünden “Boot Mode” sekmesi “CSM Boot” yapılır.

· Bios “Boot” bölümünden 1. sıraya “USB” veya “ODD CDROM” alınır.

Bütün ayarlarını doğru bir şekilde yaptığımıza göre “F10″ tuşuna basıp çıkan pencereyi “Y” ile onayladıktan sonra format işine başlanır.

BIOS “Security” bölümünden “Boot Menü” sekmesi “Disable” konumuna getirilir.

Bios “Advanced” bölümünden “Boot Speed” sekmesi “Disable” veya “Normal” yapılır.

Bios “Advanced” “System Configuration” bölümünden “Boot Mode” sekmesi “CSM Boot” yapılır.

Bios “Boot” bölümünden 1. sıraya “USB” veya “ODD CDROM” alınır.

t06zh.png

t06zy.png

t0702.png

t0709.jpg

t070j.jpg

t070w.jpg

t071b.jpg

Windowsumuzu düzenli bir şekilde kurabiliriz artık.Bitti bu kadar.

bunlara gerek yok :) windows7 uefi kurulum ile cok cok rahat win 8 li gelen bilgisayarına win 7 kurabilirsiniz. yalnız uefi kurulum için 64bit windows şarttır.
eger 32 bit kurmak istiyorsanız yöntem yukarıdaki gibidir.

toshiba i7 8gb ram 1 tb hafıza 2 gb ekran kartı 5 e kadar paylaşımlı win8 kasıo bilgisayarı oyun oynarken fln sorun yok ama genel olarak yavaş açılıo dosyalar fln. bunları denedim bi türlü win7 yükleyemedim :/

Re: Ynt: Windows 8den Win7 Vista ve XPye kesin geçiş çözümü Resi

+1 +1

Geri