Windows 8'de Mağazayı Devre Dışı Bırakmak

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Windows 8’de Mağaza’yı Kapatmak
Windows 8‘le beraber tanıştığımız Windows Mağaza, irili ufaklı birçok uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Fakat bunlardan hiçbirini kullanmayan ve ileride de kullanmayacak olan kullanıcılar, Windows Mağaza defterini tamamen kapatmak isteyebilir. Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi yöntemini kullanarak Windows Mağaza’yı kapatmak veya erişimi engellemek çok kolay…
1. Adım
Win tuşu+ R kombinasyonuyla Çalıştır‘ı açalım.
2. Adım
Hedef çubuğuna gpedit.msc yazarak Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi penceresine girelim.
3. Adım
Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri yolunu takip edelim ve Store ( ya da Mağaza ) seçeneğine tıklayalım.
4. Adım
Turn off the Store application ( Mağaza uygulamalarını kapat ) seçeneğine çift tıklayalım ve Enabled ( Etkin ) butonunu seçip Uygula deyip çıkalım. İşlem bu kadar. İşlemi geri almak için son penceredeki Devredışı butonunu seçip kaydetmemiz yeterli
1.jpg

çok güzel anlatılmış eğer geçince böyle bir sorunla karşılarsam uygulucam emeğe saygı

Tahtalarda mağazayı kapatmak istiyorum fakat bu adımları uyguladığımda mağaza görünmüyor listede ACİL YARDIM LÜTFEN

Geri