Windows 8 Nasıl?

Kodla Büyü

AsilTurk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Şuan indiriyorum 32 ve 64 bit.ini

Windows 8 nasıl? Malum yeni işletim sistemi format atacağım kurmaya değer mi? yoksa 7 ye devam mı?

birde 4 gb ram var 64 biti kasar mı?

şimdi kurdum, mükemmel bişey tek kelimeyle. hiç durma. 4 gb ram var bende. usb den kurdum. 10-15 dk arası kuruldu.

Önce beğenmedim.29 TL 'ye 64 bit Pro sürümüne yükseltmiştim. Casper beni uğraştırdı çünkü bios güncellemem gerekti.Biraz sabrettim ve şimdi bana çok daha iyi geliyor. Sanki daha hızlı ve pratik. Tabletler için de kullanışlı. Ancak güncellemeleri ihmal etmemek lazım.

bende dün kurmaya çalıştım ama kurulum esnasında istediği ilacını bi türlü bulamadım?Acaba ilacı olan var mı?

bende beğendim diyebilirim. yeni aldığım notebookta kuruluydu. kullanmaya başladıktan sonra pek bir sıkıntı çekmedim açıkçası. metro arayüzüne de alıştım sayılır.

Windows 8 teması ile güzel bir işletim sistemi biraz daha dokunmatik ekranlar hedef alınmış 7 ye göre.... tnctr de çeşitli sürümleri mevcut şuan herhangi bir loaderi yok kms ile aktivasyon yapabildim ama tabii bu keyler ölene kadar geçerli olna bir kurulum. Diğer geçerli key girme yöntemleri media center ile aktivasyon ve skype ile aktivasyon. Şuan için loader olduğunu iddia eden programlar sadece aktivasyon varmış gibi gösteriyor.

En dikkat çeken farklılığı başlat menüsü yok. Tabii bu nedenle kapat düğmesi biraz çekrefilli ulaşmak için. Denemek için kurulabilir. Ama daha stabil sistem isteyenlerin en azundan loaderler çıkana kadar beklemesini öneririm.

kurmak için henüz erken çünkü etkinleştirme yok , win 7 nin tablet pc ve cep telefonlarına uyarlanmış hali (metro ara yüzü kayan ekran).

bence fiyasko,
sanırım farkını anlamak için dokunmatik ekranalrda kullanmak gerekir,
bana verdiği izlenim win7 ye yeni bir arayüz yazmışlar gibi, bir ara xp ye media center editon yazmışlardı yeni bişey diye çıkmıştı buda öyle bence

win7 den çok bi farkını göremedim hızlanma felan olmadı para vermeye değmez

Geçenlerde bir hocamız paylaşmıştı buradan Release Preview sürümünü indirip 2. harddiskime deneme amaçlı kurdum.
Masaüstü-Dizüstü bilgisayarlar için Win 7 nin özel tema kurulmuş hali gibi duruyor. Kurulumunun kısa olması ve daha hızlı boot olması haricinde win 7 ye kıyasla önemli bir yenilik görünmüyor. Lazım olan tüm programları kurunca açılışı ne kadar yavaşlar bilmiyorum.
Biraz daha bekleyelim Service Packleri çıksın, dokunmatik cihazlarda kullanımı yaygınlaşsın.
Standart kurulumda Başlat menüsü görünmüyor, registry den bazı ayarları değiştirmek ya da 3. parti bir yazılım kurmak gerekiyor. Microsoft da yönünü iyice dokunmatik ekranlara çevirmiş.

WİNDOWS 8 İLE GELEN YENİLİKLER

* Dokunmatik odaklı kullanıcı arayüzüne gidilen Windows 8'de yer verilen Metro arayüzü, sistem dahilinde gerekli tüm altbaşlıkları dilediğimiz gibi uyarlayabilip, kolayca kontrol etmemize imkan sağlayacak. En önemli yanı ise doğrudan işletim sisteminin çekirdeğine işlenmiş olarak gelmesi, yani işletim sistemi üzerine giydirme yok.

* Uygulamalar birlikte çalışabilecek, birbirleri ile işletim sistemi dahilinde iletişimde bulunabilecekler. Yani örneğin Facebook ya da Flickr gibi farklı kaynaklardan yahut sabit diskimizden fotoğraflarımızı seçip, üzerinde dilediğimiz işlemleri gerçekleştirebileceğimiz.

* Internet Explorer 10, çoklu dokunma desteğine sahip olacak.

* Ürettiğimiz içeriği cihazlarımız arasında eşzamanlayabilecek, SkyDrive sayesinde bulut bilişimin faydalarından alabildiğine yararlanabileceğiz.

* Görev yöneticisi ve Windows Gezginindeki geliştirmeler sayesinde sistemimizi çok daha kolay biçimde denetleyebileceğiz. Örneğin artık çalışmayan uygulamalarımız otomatik biçimde askıya alınacak.

* HyperV sanallaştırma yazılımı doğrudan önyüklü biçimde gelecek.

* Çoklu monitör kurulumlarına yönelik seçeneklerimiz çoğalacak ve daha esnek bir yapıya sahip olacak. Örneğin Windows 8 ile birlikte tüm ekranlarda tek bir duvar kağıdı kullanabilecek ve/veya farklı monitörlere farklı görev çubukları atayabileceğiz.

* Windows Uygulama Mağazası hem Metro arayüz tabanlı uygulamalara hem de klasik Win32 uygulamalarına evsahipliği yapacak. Geliştiriciler mağaza dahilinde uygulamalarını küresel bazda satabilecekler.

* Program dili desteği geliştirilecek.

* Sistem açılışlarında fotoğrafla doğrula yöntemi kullanılacak.

* Zengin donanım entegrasyonu sayesinde özellikle oyun deneyimi daha keyifli bir hale gelecek.

* x86'dan ARM'ye, 10-inç'lik tabletlerden 27-inç'lik ekranlara kadar tüm mimariler ve dokunmatik olan ya da olmayan cihazlara kadar tek bir Windows 8 olacak. Yani tek bir sürümle gelecek Windows 8, tabletlere özel versiyon vs. olmayacak.

* Windows 7'de var olan tüm yazılım ve programlar Windows 8'te de doğal biçimde çalışacak.

* NFC destekli Windows 8 cihazları tokuştur-paylaş desteğine sahip olacak.

Copy paste yaptım kullandığımız bir özellik var mı? Yok

Beğenmedim. Wİn 7 daha iyi. Vistanın kaderine benzeyecek. Programcıları arasında yeğenim de var ama ne yapalım beğenmedim işte...

Win 8 İyi hoşta E-okulu explorerde bir türlü rapor vermiyor. Ne yaptıysam olmadı geri kaldırdım. Sanırım İe 10 dan kaynaklı ama çözemedim

tablet ve dokunmatik pcler için tasarlanmış bir yapısı var onun için çokta kullanışlı değil bizim için

Geri