Windows 8 Microsoft'un kandırmacasıdır.

Kodla Büyü

engin724

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Windows 95'in versiyonu 4.0
Windows XP'nin versiyonu 5.0
Windows Vista'nın versiyou 6.0
Windows 7'nin versiyonu 6.2
Windows 8'in versiyonu 6.2 dir.
İnanmayanlar Başlat -> Çalıştır cmd'ye ver yazıp bakabilirler.

eşim kurdu. ama 7 ye döndü yine. şimdilik en iyisi o. enteresan bir ara yüz yapmışlar. tek amaçları para kazanmak.

sitem çekirdeği aynıdır...arayüzü cilalayıp vermişlerdir...

McRAM' Alıntı:
sitem çekirdeği aynıdır...arayüzü cilalayıp vermişlerdir...
Aynen öyle. Windows, 2001 yılından beri aynı dosya sistemini kullanıyor (NTFS). Sonra da bize yenilik diye yutturmaya çalışıyorlar. Bu oyuna gelmeyelim artık.

Benim Windows 7 de Ver 6.1 yazıyor

Nedir bu windows düşmanlığı, bill Gates tavuğunuza kışt mı dedi. Duyanda Linux yüklenince birinin bilgisayarına para kazanıyorsunuz zannedecek...

Pardon hocam ama kullanmak istemeyen kullanmaz zorla değil ya, microsoft bu dünyanın bir gerçeği linux ne kadar iyi olursa olsun...

yani bende anti microsoft'çuyum ama windows 8 eleştirisi pek anlamlı gelmedi.

tabiki her sitem öncekinin üzerine kurulur (ios 4-5-6, android 2 - 3-4 )
mühim olan hızlanma ve kullanım da gelişme varmı ona bakmak lazım.

windows 8 in en büyük artısı artık tabletiniz netbook olarak da tablet olarak kullanılacak. gerektiğinde bir fare bağlayıp photoshop ta düzeneleme yaparsınız yada excelde hesap kitap yaparsınız. dosyaları toplu oalrak aktarma işleme yapabilirsiniz. sonra tablet moduna geçer webde gezme yada navigasyon gibi işlerde kullanabilirsiniz.

diğer sistemlerde butür ince işleri yapmak ölüm.
çünkü masaüstü kavramı henüz yeterince işlevsel değil

alibahadir' Alıntı:

Nedir bu windows düşmanlığı, bill Gates tavuğunuza kışt mı dedi. Duyanda Linux yüklenince birinin bilgisayarına para kazanıyorsunuz zannedecek...
Bir çok insan bana aynı şeyi söylüyor. En başta da eşim. :lol:
Ben sadece bir bilgisayar öğretmeni olarak açık kaynaklı yazılım kullanılması konusunda biraz fazla hassasım. Devlet kurumlarının Linux tabanlı bir işletim sistemine artık geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda geç bile kalındı. Windows gibi hastalıklı bir sisteme devletimizin verdiği lisans ücretleri bizim cebimizden çıkıyor. Bu gidişe kendimce dur demeye çalışıyorum ben de.

engin724' Alıntı:
alibahadir' Alıntı:

Bir çok insan bana aynı şeyi söylüyor. En başta da eşim. :lol:
Ben sadece bir bilgisayar öğretmeni olarak açık kaynaklı yazılım kullanılması konusunda biraz fazla hassasım. Devlet kurumlarının Linux tabanlı bir işletim sistemine artık geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda geç bile kalındı. Windows gibi hastalıklı bir sisteme devletimizin verdiği lisans ücretleri bizim cebimizden çıkıyor. Bu gidişe kendimce dur demeye çalışıyorum ben de.

Haklısınız..

the_korsan' Alıntı:
Pardon hocam ama kullanmak istemeyen kullanmaz zorla değil ya, microsoft bu dünyanın bir gerçeği linux ne kadar iyi olursa olsun...
Tabi ki kimse zorlama ile hiçbir işletim sistemini kullanmaz. İsteyen virüssüz, güvenli, hızlı ve ücretsiz işletim sistemlerini seçer, isteyen de kendi parasıyla satın aldığı işletim sistemine giren virüsleri temizlemek için yine kendi parasıyla bir antivirüs programı satın alır. Ben sadece kendimce uyarımı yapmak istedim.

Geri