windows 8 kurulu bilgisayarı windows7 ye nasıl çevirebilirim

Kodla Büyü

gelincik42

Aktif Üye
ASUS R500V MODELLİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYARIMDA WİNDOWS8 KURULU GELDİ.
WİNDOWS 8 işletim sisteminden midir anlayamadım bilgisayar acayip yavaş..
windows 7 yi kurmayı denedim,setup ayarlarını filan oynadım fakat olmadı.
yardım edermisiniz.

win8 aksine win7 den çok hızlıdır sizde bir sorun olmalı. Bilgisayar açılırken F12 kısayoluna basın biosa girin buradan boot kısmını ayarlayın daha sonra formatlayın. Ben olsam win8 yerine win7 tercih etmezdim genede siz bilirsiniz.

windows 8 direk format atılamayağını farkettim windows 7 nasıl kurabilirim. boot ayarlarından (fastboot kısmını disable, boot kısmını cd sectim gibi ) bir kaç ayar yaptım fakat bilerek değil deneme -yanılma yöntemiyle.

gelincik42' Alıntı:
windows 8 direk format atılamayağını farkettim windows 7 nasıl kurabilirim. boot ayarlarından (fastboot kısmını disable, boot kısmını cd sectim gibi ) bir kaç ayar yaptım fakat bilerek değil deneme -yanılma yöntemiyle.

windows8 e direk formatta nerde sıkıntı çıkıyor ki? bende 7 vardı 8 yükledim, sonra bazı sebeblerle 7yi yükledim hiçbir sıkıntı çıkmamıştı.

Win7 bir farkı yok aynı yöntemle format atacaksınız. Kullandığınız CD sorunlu olabilir.

arkadaşlar aynı sorunla bende karşılaştım windows 8 kurulu bilgisayara Windows 7 kurulurken boot manager gibi bir hata veriyor lütfen acil yardım.

bios üzerinde kurulu olan işletim sistemine ayarlanmıştır. UEFI boot kısmını legal os seçeceksin. Windows 8 yazan her yeri legal os veya disable yapacaksın yazdıklarımda sözcük hataları olabilir.

zech' Alıntı:
bios üzerinde kurulu olan işletim sistemine ayarlanmıştır. UEFI boot kısmını legal os seçeceksin. Windows 8 yazan her yeri legal os veya disable yapacaksın yazdıklarımda sözcük hataları olabilir.
hocam bu yöntem işime yaramadı başka bir yolu var mı bildiğiniz?

shemonster' Alıntı:
zech' Alıntı:
hocam bu yöntem işime yaramadı başka bir yolu var mı bildiğiniz?
windows 7 kurmadan önce hardikin bütün bölümlerini silip yeniden bölümlendireceksin hocam

windows 8 kurulu gelen bilgisayarlar genelde GPT disk bölümü ile gelir. gpt uefi bios u destekler. " win7 uefi kurulum " yapmanız gerekli yada hdd yi komple biçimlendirip mbr disk e dönüştürmeniz gerekli, ayrıca biosdan " secure boot " disable olmalı. ayrıntılı bilgi : http://www.enpedi.com/2012/12/uefi-nedi ... -uefi.html

win 7 uefi kurulum yapmanızı tavsiye ederim. ben bu şekilde yaptım ;)

ademola' Alıntı:
windows 8 kurulu gelen bilgisayarlar genelde GPT disk bölümü ile gelir. gpt uefi bios u destekler. " win7 uefi kurulum " yapmanız gerekli yada hdd yi komple biçimlendirip mbr disk e dönüştürmeniz gerekli, ayrıca biosdan " secure boot " disable olmalı. ayrıntılı bilgi : http://www.enpedi.com/2012/12/uefi-nedi ... -uefi.html

win 7 uefi kurulum yapmanızı tavsiye ederim. ben bu şekilde yaptım ;)
:++: :alkis:

kbaltaci' Alıntı:
harddisk teki tüm bölümlerin silinip daha sonra format atılması lazım

Açılışta tab tuşu ile boot ekranından flash bellek ya da DVD-rom seçimi yap. Tüm bölümleri sil. Yeniden oluştur. Sorun çözülüyor. Bizzat kendim iki farklı asusu kurdum.

Benimde başıma gelmişti, araştırmalarım sonucu tüm bölümleri sildim yeniden bölme işlemi yaptım. O şekil hallettim.

piluşum' Alıntı:
Benimde başıma gelmişti, araştırmalarım sonucu tüm bölümleri sildim yeniden bölme işlemi yaptım. O şekil hallettim.

Sayın Hocam tüm bölümlerin içinde recory bölümü de var mı? Recovery bölümünü silmeden nasıl format atacağız?

badsector' Alıntı:
piluşum' Alıntı:

Sayın Hocam tüm bölümlerin içinde recory bölümü de var mı? Recovery bölümünü silmeden nasıl format atacağız?

diski komple silerseniz recovery de gider tabi gitmemesi için : " win7 uefi kurulum " yapmanız gerekli
http://7.enpedi.com/2012/12/windows-7-u ... rulum.html

win 8 üstüne win 7 ile gözü kapalı daldım,seçilen disk gpt bölümü stilinde hatasını aldım :( yedekler d de. tüm hdd yi silmek gerek tamam da yedekleri nasıl kurtarabilirim ? acil yardım lazımmm

Ben dün attım arkadaşlar. Sadece c yi sil dedim. sonra win 7 yi attım. Bu kadardı.

Geri