windows 7 yükledim, driver sorunu yaşıyorum!!

Kodla Büyü

coolbilgisayarci

Aktif Üye
Arkadaşlar, vestel promega pc'ler kurulu bi laboratuvarda görev yapıyorum. Bilgisayarlara windows 7 ultimate 32 bit işletim sistemi kurdum ama lan ve ses driverinda sorun yaşıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz acaba, çözüm önerebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Sürücü konunsundu 7 de sorun olmaması lazım ama hocam bi sürücüyü gülcellemeyi dene. yada bu donanımların windows 7 uyumlu yazılımlarını indir.

melobady' Alıntı:
Sürücü konunsundu 7 de sorun olmaması lazım ama hocam bi sürücüyü gülcellemeyi dene. yada bu donanımların windows 7 uyumlu yazılımlarını indir.
hocama katılıyorum. windows 7 pek sürücü sorunu yaratmaz. benim 10 yıllık bilgisayara kurdum çoğunu tanıdı tanımayanlara da xp sürücülerini kurdum sorun çıkarmadı.

ben de kendi bilgisayarım için vista driverlerını yüklemiştim. sorun olmamıştı.

hocam xp driverını yükle doğru yüklenmedi derse önerilen ayarlarla yeniden yükle de. 7 de driver sorunu olmaz pek hatta internete bağlanabilirsen(lan driveri kurup) kendisi otomatik internetten buluyor.

coolbilgisayarci' Alıntı:
Arkadaşlar, vestel promega pc'ler kurulu bi laboratuvarda görev yapıyorum. Bilgisayarlara windows 7 ultimate 32 bit işletim sistemi kurdum ama lan ve ses driverinda sorun yaşıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz acaba, çözüm önerebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Vestel öğretmen bilgisayarına vin 7 yi ben yükleyemedim. CD den ön yükleme yaptıktan sonra boot ile ilgili bi hata mesajı veriyor. Siz yüklerken her hangi bir sorun oldu mu? Vin 7 den önce XP mi kuruluydu?

hocam aynı şeyi bende yaptım windows 7 yükledim hiç sıkıntı olmadı vestel de yüklediğiniz windows 7 ile alakalı olabilirmi.bende başka bir lisede ubak bilg.yüklemiştim onda ses kartı sorunu yaşadım bir türlü bulamadım fujitsi siemens bir arkadaşımda lan sorunu yaşamıştı tekrar xp ye döndük.

coolbilgisayarci' Alıntı:
bende win7 yukledim sadece seste problem yaşadım... xp driverı denemiştim, win 7 ile driver güncellemede yaptım, driver genius denedim henuz sonuc alamadım...

bizim kiem de de win 7 yükledim vestel öğretmen bilgisayarı ses kartını tanımadı onboard ses kartı aynı dvd ile laptoba kurdum tanıdı sorun yok neden olabilir

Arkadaşlar bu problemin çözümünü bulan varmı acaba?
Hiç mantıklı değil ama bir çözüm de bulamadım.
Ses kartı yüzünden xp yi kurmakta istemiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

sezginozturk' Alıntı:
Hocam çözüm basit. Aygıt yöneticisine gireceksiniz. Ses kartınızın aygıt kopya kimliğini(windows 7'de bunun adı: donanım kimlikleri) kopyalayıp www.devid.info sitesindeki boşluğa yapıştıracaksınız. Site size yüzde 100 uyumlu donanımın linkini verecek. İndirip kuracaksınız ve sorununuz bitecek.

yasarsahbaz' Alıntı:
sezginozturk' Alıntı:
Hocam çözüm basit. Aygıt yöneticisine gireceksiniz. Ses kartınızın aygıt kopya kimliğini(windows 7'de bunun adı: donanım kimlikleri) kopyalayıp http://www.devid.info sitesindeki boşluğa yapıştıracaksınız. Site size yüzde 100 uyumlu donanımın linkini verecek. İndirip kuracaksınız ve sorununuz bitecek.

Hocam söylediklerini yapacağım ama aygıt yöneticisinde tanınmayan eleman görünmüyor fotoları ekliyorum.
Hem ses donanımı yok diyor hemde tanınmayanlar arasında yok.
Yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    8.9 KB · Görüntüleme: 3,272
  • 2.jpg
    2.jpg
    58.4 KB · Görüntüleme: 3,272
  • 3.jpg
    3.jpg
    117.2 KB · Görüntüleme: 3,272
Aynı sorunu bende yaşadım siteden ilaçlı driver genius programını indirdim ses kartı driver problemini o programla halletmiştim..

Hocam resimde söylediğim işlemi yapıp Devid.info sitesinden driver'ı bulmayı deneyin.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    84.2 KB · Görüntüleme: 3,228
Geri