Windows 7 Siyah Ekran Sorununa %100 Çözüm

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Video =
http://www.youtube.com/watch?v=7HYZcxORweM
Kısa süre önce windows 7 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda siyah ekran sorunu ile karşılaştım. Sorun tam olarak şu şekildeydi. Bilgisayarı çalıştırıyorum herşey normal açılıyor. Fakat logodan sonraki ekranda yani masaüstü gelmesen mouse çıktığı anda ekran siyah şekilde duruyordu. Sizde bu şekilde veya benzeri bir siyah ekran sorunu ile karşılaşıyorsanız geçelim çözüm için ne yapabiliriz.

Windows 7 siyah ekran sorununa çözüm için ilk olarak bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Daha sonra F8 tuşuna sürekli basarak işletim sistemi seçeneklerinin çıktığı ekran karşımıza geliyor.

Bu siyah ekrandayken Bilgisyarınızı Onarın seçeneğini seçiniz. Daha aşağıdaki gibi sistem kurtarma seçenekleri ekrana gelecektir.

Bu ekrandan da komut istemi bölümüne girin. Ve ardından aşağıdaki komutları uygulayın.

C:
CD WINDOWS
DEL PREFETCH

Son kodu uyguladığınızda size bu klasör silinsin mi diye soracak evet diyerek yanıtlayın. Sonrasında cd.. yaparak c: anadizinine tekrar dönün ve aşağıdaki kodu girin.

CHKDSK /R

Bunu girdiğinizde ekranda bişiler sorarsa hepsini onaylayın. Bu bir tarama işlemi gerçekleştirecek ve biraz sürecektir. Tahmini süre 15 Dk falan. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlattığınızda siyah ekran sorununuz çözülmüş olaraktır.
bootcozum.png

SFC+SCANNOW+winsows7li.blogspot.com.jpg

hocam su an aynı sorunu yaşıyorum ancak bende komutlar çalışmıyor
komut istemini açtığımda ilk olarak şöyle bir satır geliyo

X:\Windows\system32>

C dizinine gecebiliyorum ama bahsettiğiniz dosyayı bulamıyor acaba yukardaki X yerine C yazması gerekmiyor mu

Geri