Windows 7 Masaüstü Yerine Siyah Ekran Gelmesi

Kodla Büyü

egoman

Üye
Sorunum şöyle :
Bilgisayarımı normal açınca hoş geldiniz yazısından sonra masaüstü geleceğine siyah ekran geliyor. İmleç de gözükmüyor. CTRL + ALT + DEL yaptığım zaman normal ; Oturumu kapat, Parolayı değiştir , Görev Yöneticisini aç.. seçenekleri geliyor fakat görev yöneticisine tıkladığım zaman yine aynı ekran. Sanırım explorer.exe nin başlatılamamasından dolayı bir hata çünkü bir keresinde hoşgeldiniz yazısı çıkar çıkmaz CTRL + ALT + DEL yapmıştım görev yöneticisini açabilmiştim. Explorer.exe yi kapatıp yeni görev olarak açtığım zaman sorunsuz bir şekilde açılmıştı bilgisayarım fakat bir oyuna girip alt+tab yaptığım zaman yine aynı ekran gelmişti. Güvenli modda açılıyor bilgisayarım.

Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

mutlu112' Alıntı:
hocam bu konu daha önce açılmısştı bir göz atın isterseniz
windows-isletim-sistemi-f84/win7-siyah-ekran-hatasi-t80568.html
Evet bu konuya bakmıştım fakat yaptıklarım bir işe yaramadı o yüzden açtım. Ve bir de benim sorunum biraz daha farklı siyah ekran gelince görev yöneticisini çalıştıramıyorum. Normal bilgisayarı açtığım zaman ise oyunda ALT + TAB yapınca yine gidiyor bilgisayar.

Yardım edebilir misiniz acaba ? ATI Catalyster programı bende de var silsem işe yarar mı?

Bu arada şunu belirteyim. Aygıt yöneticisinden mevcut driveri etkisiz hale getirdim ve bilgisayar sorunsuz açıldı. Eski haline sorunsuz çevirebilmem için ne yapmalıyım ?

egoman' Alıntı:
Bu arada şunu belirteyim. Aygıt yöneticisinden mevcut driveri etkisiz hale getirdim ve bilgisayar sorunsuz açıldı. Eski haline sorunsuz çevirebilmem için ne yapmalıyım ?
İmzalı bir sürücü indirin.

baynadir' Alıntı:
güvenli modda aç ve sistem geri yükleme yap...
Denedim onu fakat o günden eskisini yükleyemedim sonuçta bir şey değişmedi.

imzalı sunucu nedir ? Resmi sitesinden mi indirmemi kastediyorsunuz.

Şunu da ekliyim : Hoşgeldiniz yazısı çıkar çıkmaz hemen görev yöneticisini açarsam explorer.exe yi kapatıp açmama gerek kalmıyor. Normal bir şekilde açılıyor.
Bir oyuna girip ALT + TAB yaptığımda ise yine siyah ekran.

hocam ekran kartı driver ni driver solution programı ile falan bir şekilde kur. sonra cobofix programını kur sistemi onarsın. ben denedim gayet başarılı suan sorunsuz kullanıyorum.win 7de ekran kartını kendisi yüklüyor..

Geri