windows 7 işletim sistemi

Kodla Büyü

ekinci.esma21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar benim pc im sürekli olarak güç düğmesine basıldığında kapanıyor acaba sorunu güç kaynağında olabilir mi

Arkadaşlar benim pc im sürekli olarak güç düğmesine basıldığında kapanıyor acaba sorunu güç kaynağında olabilir mi
denetim masası - güç seçenekleri ...açılan menüden sol tarafta güç düğmelerinin ne yapacağını seç deyip açılan yerden güç düğmesine basıldığında-hiçbirşey yapma diye ayarla düzelir

denetim masası - güç seçenekleri ...açılan menüden sol tarafta güç düğmelerinin ne yapacağını seç deyip açılan yerden güç düğmesine basıldığında-hiçbirşey yapma diye ayarla düzelir
hocam pc hiç açılmıyor açıldığında mavi ekran geliyor sürekli ekrana format atmayı denedim oda olmuyor kasa açılıyor hemen kapanıyor ekrana elektrik gelmeden

mavi ekran dediğin windowstaki hata kodu olan mı yoksa , pc yi actığında pc özelliklerini gösteren ilk ekranda mı gelmiyor.

o hata kodunu google a yazarak bir arat hocam kaynağı ne...ama muhtemelen güç kaynağının wattı az gelebilir. kasaya bir bak 200 veya 250 watt ise donanım elemanlarını çalıştırırken yetersiz kalabilir...350 -400 watt senin işini görür.

o hata kodunu google a yazarak bir arat hocam kaynağı ne...ama muhtemelen güç kaynağının wattı az gelebilir. kasaya bir bak 200 veya 250 watt ise donanım elemanlarını çalıştırırken yetersiz kalabilir...350 -400 watt senin işini görür.
hocam yetersiz olmuş olsaydı önceden çalışmazdı hata kodunu baktım sistem yöneticisine başvurun hatası çıktı bulamadım

S.A
Hocam güvenli kipte açmayı denediniz mi?
  • Bilgisayarı açın ve anında F8 tuşuna tekrarlayarak basmaya başlayın.
  • Windows Gelişmiş Seçenekler Menüsünde, ok tuşlarını kullanarak Güvenli Mod seçeneğini belirleyin ve ENTER tuşuna basın.

Parçaları tek tek çıkartıp, çalışan parçalarla değiştirip denemek lazım. Muhtemel güç kaynağı sorunu... Geçmiş olsun.

S.A
Hocam güvenli kipte açmayı denediniz mi?
  • Bilgisayarı açın ve anında F8 tuşuna tekrarlayarak basmaya başlayın.
  • Windows Gelişmiş Seçenekler Menüsünde, ok tuşlarını kullanarak Güvenli Mod seçeneğini belirleyin ve ENTER tuşuna basın.
hocam denedim bu yolu maalesf olmadı başka çözüm yolu varmıdır

Bu hatayı çözebilmek için bütün bileşenleri gözle kontrol etmelisiniz. Bileşenlerin üzerinde gözle görülebilir bir deforme varsa o parçayı değiştirmelisiniz. Eğer yok ise bileşenleri teker teker çıkarıp yerine çalışan parça takmalısınız bu sayede arızalı olan parçayı tespit edebilirsiniz. Yeteri kadar tecrubeniz ve malzemeniz yok ise bir bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ederim aksi taktirde bilgisayarın çalışan aksamlarına zarar verip maaliyeti artırabilirsiniz. (Büyük ihtimal bir yersen kısa devre yaptırıyor rami bir sınav silgisiyle bağlantı pinlerini siliniz bu kısımlar genellikle metal paslanması "oksitlenme" yapabiliyor.)

Geri