Windows 7 64 Bit Kurulum Sorunu

Kodla Büyü

genctoprak

Aktif Üye
Asus M2A-MVP Anakartım, 6 gb ram, amdx2 işlemci, palit 250 gts 'ye sahip bir sistemim var. Ramlerden tam performans alabilmek için 64 bitlik windows 7 işletim sistemi kurmak istiyorum. Ancak, kurulum sırasında ilk yeniden başlatma işleminden sonra (dosyaların genişletilmesi vs.) kayıt defterini günceleme işlemleri yapılıyor, "yükleme tamamlanıyor" yazısı sırasında siyah ekran geliyor ve hiçbir işlem yapmıyor. Klavye kitlenmiyor ama herhangi bir tepki de vermiyor.

En son bios güncellemesini yaptım. Yabancı sitelerde bulduğum F8 muhabbetini denedim. Bir çözüm bulamadım. Bu konuda çözümü olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden Teşekkür Ederim.

Not: 1- Cd sağlam eminim.
2- 32 bit win7 de sorun çıkarmadan çalışıyor.
3- 6 gb ram kullanabileceğim başka bir çözüm var ise denerim.

Ekrankartı sürücüsü yükleniyorken sorun oluşuyor demektir. Monitörünüz bu çözünürlüğü desteklemediğinden görüntü ekrana gelmiyordur. VGA modundan başlatabiliyorsanız VGA modunda başlatıp çözünürlüğü değiştirin. Yada yüksek çözünürlüğü destekleyen başka bir monitöre bağlayın.

vga modunda da başlatmıyor, aynı tepkiyi veriyor.bağladığım ekran SAMSUNG LE-32B653 lcdtv. 1920 x 1080 çözünürlük destekliyor.

Hocam sorun ekrandan kaynaklanıyor gibi bilgisayarınızı normal bir monitöre bağlayıp deneseniz sorun çözlecekmiş gibime geliyor. Ekran bağlantı portu olarak hangisini kullanıyorsunuz (RGB,DVİ,HDMİ)?

normal VGA kablo. 64 bit vista çalışıyor, 32 bit win7 çalışıyor, sadece 64 bit win7 de yapıyor bu problemi. normal monitör yok maalesef elimde :( Sanırım vista kurucaz. Senin söylediğinde aklıma geldi ama ne bileyim, diğer sistemlerde problem çıkarmadı. sorun 64 bit desem vista da çalışıyor. Problemi bulamayınca insanın canı sıkılıyor.

Hocam isterseniz birde win7 başka sürümlerini kullanın yada win7 32bit altında sanal makine kurun birde win7 64 bit orda kurup deneyin.

Geri