Windows 7 64 Bit İmaj Yükleme Sorunu (Acronis-SSD HDD)

Kodla Büyü

şibilim_ögretmeni

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar. Elimde orjinal win7 64 bit sistemin imajı var. Acronis 2012 ile alındı daha önce. Şimdi yeni bilgisayara yine acronis 2012 ile geri yüklüyorum bir türlü beceremedim. Makinede SSD sürücü var. Sata3. Biosda sata6 gösteriyor. HDD Modlarını değiştirdim olmadı. İDE, AHCI, RAID üçünü de denedim. IDE de zaten Acronis HDD yi hiç görmüyor. Diğerlerinde ise NTLDR eksik ve IMG eksik gibi hatalar veriyor imajı yükledikten sonra. Acroniste Anakartın CD sinden driverların yolunu da gösteriyorum olmadı bir türlü. Yardımlarınızı bekliyorum, çünkü win7 orjinal. Malesef kurulum DVD si yok. İmajdan yüklemem gerekir.

Kurulum DVD'sine gerek yok. Hangi işletim sistemi kullanılıyorsa (pro, ultimate vs.) onun kurulum DVD'sini indirip, kendi ürün anahtarı ile kurun, internete bağlayıp, etkinleştirin. Orijinal kurulum olmuş olur.
Muhtemelen yedeği alırken 100 MB'lik bölümün yedeğini almadınız. Bu nedenle o bölüm restore yaptığınızda oluşturulmadığından bahsettiğiniz hataları alıyorsunuz. Bence hiç uğraşmayın, yukarıda dediğimi yapın.

yakuphan' Alıntı:
Kurulum DVD'sine gerek yok. Hangi işletim sistemi kullanılıyorsa (pro, ultimate vs.) onun kurulum DVD'sini indirip, kendi ürün anahtarı ile kurun, internete bağlayıp, etkinleştirin. Orijinal kurulum olmuş olur.
Muhtemelen yedeği alırken 100 MB'lik bölümün yedeğini almadınız. Bu nedenle o bölüm restore yaptığınızda oluşturulmadığından bahsettiğiniz hataları alıyorsunuz. Bence hiç uğraşmayın, yukarıda dediğimi yapın.
Hocam imaji daha önce ben oluşturmadım. Ürün anahtarını da bilmiyorum.

Ürün anahtarı, bilgisayarınız notebooksa altında, masaüstü ise kasanın üzerinde etiket şeklinde yapıştırılmıştır. Ayrıca imajı eğer farklı bir bilgisayara yüklemeye çalışıyorsanız da zaten windows orijinal olmayacaktır, bunu unutmayın. İşin özü ürün anahtarı öyle ya da böyle bulmanız gerekiyor.

yakuphan' Alıntı:
Ürün anahtarı, bilgisayarınız notebooksa altında, masaüstü ise kasanın üzerinde etiket şeklinde yapıştırılmıştır. Ayrıca imajı eğer farklı bir bilgisayara yüklemeye çalışıyorsanız da zaten windows orijinal olmayacaktır, bunu unutmayın. İşin özü ürün anahtarı öyle ya da böyle bulmanız gerekiyor.
Hocam elimde 32 biti de var o da imaj şeklinde. ilçeden vermişlerdi. okulunu neredeyse tamamına attım bu imajı sorun çıkmadı. sadece etkinleştirdim o kadar. 64 bitde yaşadığım sorun farklı. ssd sürücüden sanırım. ama 64 bit olanı normal hdd li bir makineye kurmadım. pazartesi deneyecem. eğer normal pcde de olmazsa artık kurulumunu bulmam gerekecek.

Hocam bir de Acronisin 2013 versiyonu ile geri yüklemeyi deneyin.
Pro 2000 makinaların SSD olmayan SATA 3 hdd leri eski acronis versiyonları görmüyordu. 2013 versiyonu ile Disk klonlaması yapabilmiştik.

mutefli24' Alıntı:
Pro 2000 makinaların SSD olmayan SATA 3 hdd leri eski acronis versiyonları görmüyordu. 2013 versiyonu ile Disk klonlaması yapabilmiştik.
Katılıyorum.Acronis bir değişiklik yaptı.

mutefli24' Alıntı:
Bir deneyeyim hocam. Teşekkürler bilgi için. Bu arada ssd yi göryordu acronis2012. Yani imaji yüklüyorum ama sonra açılmıyor windows. Biosdan IDE moduna alınca da diski görmüyor, Ahcı ve raid moduna alınca görüyor. 32 bitlerde hdd modunu ide ye alınca açılıyordu sistem. ssd de de ide ye alınca acronis görmüyor. 2013 de görür belki dediğiniz gibi. gerçi bu makineyi ide modunda kullanmak da makineye hakaret olacak)

Geri