Windows 1709 Klavye Küçük

Kodla Büyü

hiboz

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bu hafta çıkan Windows'un 1709 kod numaralı Fall Creators güncellemesini Faz2 tahtaya yaptıktan sonra dokunmatik klavye aşırı derecede küçüldü. Köşelerine gelince büyültme imkanı da yok. Ekran klavyesi çalışıyor fakat o dokunmatik klavye kadar kullanışlı değil ve yazma formlarına tıklayınca otomatik olarak çıkmıyor.
Tavsiyem 1709 sürümüne güncelleme yapmayın bu hata düzelene kadar.

rar lı dosyayı masaüstüne kopyala (Masaüstü dışında çalışmaz)
winrardan çıkart
klasör içindeki dokunmatik_.bat adlı dosyayı sağ tuş yönetici olarak çalıştır

https://drive.google.com/file/d/1IDESXf7_dHcGHFHvv--wRHZ8AFfJp3RO/view?usp=sharing

dokunmatik görünmezse
görev çubuğundaki yukarı oka farenin sağ tuşuyla tıkla
dokunmatik klavye düğmesini gösteri seç
1.jpg 2.jpg 6.jpg

Son düzenleme:
kesin çözüm yoksa imaj alıp yükleme yapmak gerek 2-3 tane tahta bu şekilde ve gerçekten sinir bozucu klavye

Olası sebepleri oturum açtığınız kullanıcı hesabı kısıtlı olduğundan olabilir. Ya da antivirüs programınız bat dosyasını çalışmayı engelliyor olabilir.
bat dosyasını çalıştırdığınızdaki ekran görüntüsünü paylaşırsanız yardımcı olabilirim.
Usb den çalışan Windows PE ile bilgisayarı açıp C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\ink klasörünün içine daha önce paylaştığım TabTip.exe ve tipskins.dll dosyalarını kopyalarsanız yine çalışır diye düşünüyorum

Tahtaya yükleyince bende de olmuştu. Biraz uğraştım düzelmedi. Ben de önceki sürüme geri döndürdüm sorun yok onda.

Bende de olmadı. Yönetici olarak da çalıştırdım. Antivirüsü kapattım. Olmadı. tpskins.dll bulunamadı diyor. Diğer dosyalar için ce aynen tabii. Aynı yerde duruyor halbuki. Masaüstüne çıkartmıştım söylediğiniz gibi.

Elle exe dosyasını da atmayı denedim olmadı.

Elle bikaç defa attım. Sonunda büyüdü klavye. Teşekkürler.

Son düzenleme:
rar lı dosyayı masaüstüne kopyala (Masaüstü dışında çalışmaz)
winrardan çıkart
klasör içindeki dokunmatik_.bat adlı dosyayı sağ tuş yönetici olarak çalıştır

https://drive.google.com/file/d/1IDESXf7_dHcGHFHvv--wRHZ8AFfJp3RO/view?usp=sharing

dokunmatik görünmezse
görev çubuğundaki yukarı oka farenin sağ tuşuyla tıkla
dokunmatik klavye düğmesini gösteri seç
Ekli dosyayı görüntüle 57806 Ekli dosyayı görüntüle 57807 Ekli dosyayı görüntüle 57808
Bu çalışıyor. klasör içinde klasör olmayacak. hatayı burada yapıyoruz arkadaşlar. masaüstündeki klasöre tıklayınca direk dosyaları görmemiz gerekli yani

Bu çalışıyor. klasör içinde klasör olmayacak. hatayı burada yapıyoruz arkadaşlar. masaüstündeki klasöre tıklayınca direk dosyaları görmemiz gerekli yani

Aynen böyle olmalı Tek klasör içinde dosyaları görüp dokunmatik_duzelt dosyasını sağ tuş tıklayıp yönetici olarak çalıştırırsak sorun çözülüyor.

Kesin çözüm:
Eğer C'yi silmediyseniz "Windows.old" klasöründen, sildiyseniz de sürümü klavyesi normal çalışan (sürümü 1709 olmayan) başka bir tahtadan aşağıdaki klasörü bulup yeni tahtaya kopyalayın.

C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\ink
ve
C:\‏‏Program Files (x86)‎\Common Files\Microsoft Shared\Ink

Kesin çözüm:
Eğer C'yi silmediyseniz "Windows.old" klasöründen, sildiyseniz de sürümü klavyesi normal çalışan (sürümü 1709 olmayan) başka bir tahtadan aşağıdaki klasörü bulup yeni tahtaya kopyalayın.

C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\ink
ve
C:\‏‏Program Files (x86)‎\Common Files\Microsoft Shared\Ink
windows çalışırken bu işleme izin vermiyor, cd yada usbden çalışan sistemlerle yapabilirsiniz bu bahsettiğinizi. @mkayisi Hocamın yaptığı ve 2.mesajda paylaştığı adresteki dosya bu işlemi windows çalışırken yapmayı sağlıyor.

"Emsile" hocamın MK-V4 imajını dün tahtalara yükledim. Bugün bu dokunmatik klavyenin küçüldüğünü gördüm. " dokunmatik_bat" ve " tipskins.dll" dosyalarının bulunduğu klasörle yukarıdaki işlemleri yaptım yine olmadı. Acaba MK-V5 imajını yüklesek klavye yine küçülüyor mu ? Bu imajla halleden arkadaşlar nasıl hallettiğini paylaşabilirler mi ?

Ekli dosyalar

• 20180222_145945.jpg
    20180222_145945.jpg
    197.3 KB · Görüntüleme: 48
"Emsile" hocamın MK-V4 imajını dün tahtalara yükledim. Bugün bu dokunmatik klavyenin küçüldüğünü gördüm. " dokunmatik_bat" ve " tipskins.dll" dosyalarının bulunduğu klasörle yukarıdaki işlemleri yaptım yine olmadı. Acaba MK-V5 imajını yüklesek klavye yine küçülüyor mu ? Bu imajla halleden arkadaşlar nasıl hallettiğini paylaşabilirler mi ?

aynı ekran görüntüsü ben de de geliyor ve sorun çözülmedi.klavyeden bir tuşa basın yazdığı için basıyorum kapanıyor

Geri