windows 10 yükseltmsi yapamıyorum

Kodla Büyü

ege

Seçkin Üye
Seçkin Üye
temiz bir win 7 kurdum.ancak win 10 ayükseltmeye çalıştığımda %99 dan ora tekrar tektrar başa sarıyor. sebep ne olabilir?1 ay dolmadan win 10 yükseltme işlemini nasıl yapabilirim?. saolun arkadaşlar

ege' Alıntı:
temiz bir win 7 kurdum.ancak win 10 ayükseltmeye çalıştığımda %99 dan ora tekrar tektrar başa sarıyor. sebep ne olabilir?1 ay dolmadan win 10 yükseltme işlemini nasıl yapabilirim?. saolun arkadaşlar

Windows 7 lerin lisans dosyalarını xml formatında alın. (Gatherosstate)
* En güzeli ve kolayı windows 10 imajı indirin. Mersin ebitefo veya ademola hocalarımızın yaptığı imajı indirin. (Ben Mersin v2 yedeğini indirmiştim. Gerekli düzenlemeleri yapıp tekrar clonezilla ile imaj aldım.)
* İmajı atın.
* Sadece etkinleştirmek için internete ihtiyacınız olacak. Böylece hızlı bir şekilde windows 10 a geçmiş olursunuz. Biraz önce 25 akıllı tahta ve 5 pc nin windows 10 a geçiş işlemlerini tamamladım.

Bilgisayarların DNS adreslerini 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 yapmayı unutmayın. Ben bu şekilde ayarlayıp 6 bilgisayarda bu şekilde güncelleme yaptım. Fakat fiber internette aktivasyon da yapmıyor. Aktivasyon için ya cep telefonumun internetini ya da okulumuza ait özel adsl internetini kullanıyorum.

Bilgisayarınızda virüs varsa bü tür sorunlara sebep olabilir...
Ayrıca update yapıp imaj aldığınızda diğer bilgisayarlarda etkinleşmeyebilir. Bildiğim kadarıyla windows 10 Yapı 1511 den sonra imajdan ve win 7-8-8.1 lisans anahtarıyla etkinleşebiliyor. Update yaptığınızda daha alt bir sürüme update yapıyor.

muharemyildiz hocam win 10 imaji dediğiniz akılı thtaların olan imajmı? ben kendi bilgisyarıa win 10 kurmaya çalışıyorumda

ege' Alıntı:
muharemyildiz hocam win 10 imaji dediğiniz akılı thtaların olan imajmı? ben kendi bilgisyarıa win 10 kurmaya çalışıyorumda

Kusura bakma hocam, ben akıllı tahta anladım.

Ben güncelleme de yaptım, media creation tool ile güncelleme yapıyorum. Şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı. Media creation tool 32/64 bit uyumuna dikkat edin.Windows Updates sorun çıkarabilir. Antivirüs varsa kapatın veya silin. Media creation tool dosyası üzerinde Sağ tuş-> yönetici olarak çalıştır deyin.

Kafamda deli sorular....

Şu 2-3 gün bende 24 akıllı tahtayı 10 a geçireceğim. Şöyle bir yol izleyeceğim. Bugün 1 tahtaya 10 a geçirdim. Bundan yedek alıp mersinin yayımladığı araçla xml dosyasını alacağım her tahtadan, ardından 10a geçirdiğim tahtanın imageini alıp diğerlerine atıp o xml ile etkinlestirmeyi deneyeceğim. Bu yöntem doğru mudur?

hocam ben direk xml dosyasıyla yedek alıp mersinin yayınladığı imajı atıp xml ile etkinleştireceğim. neden tekrar10 a geçirdiğinden imaj alıyorsun ki. zaten mersinin 20 gm imajı var.ben indiriyorum sabaha bitecek.

bidene' Alıntı:
hocam ben direk xml dosyasıyla yedek alıp mersinin yayınladığı imajı atıp xml ile etkinleştireceğim. neden tekrar10 a geçirdiğinden imaj alıyorsun ki. zaten mersinin 20 gm imajı var.ben indiriyorum sabaha bitecek.
Hocam indiremedim. Ttnet sağolsun 1 yıldır alt yapı sağlayacak internet yok.

Okuldan 2 kez denedim çok uzun sürüyor ve kesiliyor. Bende daha önce indirdiğim 8.1 image i 10 a yükseltir kendi secenegimi oluşturdum. Eylülde hallederim, amacım 29 temmuz öncesi o hakkı elde etmek, devletin malını korumak.

Temiz sistem için kısayol virüsüne çözüm olan antivirüs var mı?

Kişisel bilgisayarımda BitDefender hallediyor,esed de hallediyor sanırım.
Ücretsiz olanlardan bu işi çözebilmek ve ayar yapabileceğim, "sormadan sil" diyebileceğim, atakla sorunu olmayan bişey önerir misiniz....

Şuan onceligim win10 a yükseltmek eylülde kuracağım antivirüsu.
360 çözmuyor
Avast, Avira, avg, Comodo denemedim...

Önerilerinizi bekliyorum...

arkadaslar ben de tahtalara yukseltme yapacagim da simdi faz 2 tahtalar uefi ve dolayisiyla bioslarinda 8.1 urun anahtari gomulu olmasi lazim. win 10 bu anahtari kendi okuyamiyor mu da elle giriyoruz? yani gatherosstate veya key girme vb hicbir islem yapmadan imaji attigimizda kendiliginden etkinlesen olmadi mi?

Parhelion' Alıntı:
arkadaslar ben de tahtalara yukseltme yapacagim da simdi faz 2 tahtalar uefi ve dolayisiyla bioslarinda 8.1 urun anahtari gomulu olmasi lazim. win 10 bu anahtari kendi okuyamiyor mu da elle giriyoruz? yani gatherosstate veya key girme vb hicbir islem yapmadan imaji attigimizda kendiliginden etkinlesen olmadi mi?

Eğer windows 8.1 de tahtayı etkinleştirdiysen windows 10 a yükselttikten sonra hiçbir işlem yapmana gerek yok kendi kendine etkinleşiyor. yok daha öncesinde etkinleştirme yapmadıysan mutlaka biostaki lisans anahtarını bulup elle girmen gerekiyor.

etkinlestikten sonraki yuklemelerde sorun yok onu biliyorum da imaj 1511 tabanli oldugu icin ilk etkinlestirme de olsa keyi biostan okuyup kendiliginden etkinlesir diye dusunmustum. cunku elle girme veya xml yontemi eklenince tahtayi ac keyi al geri kapat imaji atmaya basla tahta basina yaklasik 4 dkdan 23x4=92 dk fazladan kayip oluyor :mrgreen: neyse basa gelen cekilir diyelim

Bugün 18 tahtaya kurdum. İnternet şart ve etkinlesmesi için yönetici olarak açılmak istiyor bazıları. Bazıları sorunsuz kabul ediyor.

Hepsinde ürün kimliği aynı yazıyor garip geldi ama sorunsuz aktiflesti.

6 tane kaldı, Pazartesi halledersin gönül rahatlığı ile tatile cikabilirim...

Geri