Windows 10 Pro dijital lisans nereden alabilirim?

Kodla Büyü

rommy6719

Site Gezgini
Arkadaşlar merhabalar.Windows 10 Pro dijital lisans için onerebileceginiz bir yer var mı?.İyi akşamlar

yazilimbudur.com dan almıştım bir sene evvel. sorun yaşamadım. 30 tl idi pro lisans.

Ben tam 21.02.2020 tarihinde okul kapandığı cuma günü gitti gidiyordan aldım 30 tlye. Sorun yok şükür. Birkaç format bile attım anında gördü. Aldıktan sonra 5 dakika içinde geldi key

Son düzenleme:
Eski bilgisayarlardaki windows 7 etiketlerindeki key'leri de windows 10 kabul ediyor. Sadece etiketteki sürüme uygun windows 10 sürümü kurmanız şartıyla. Home, pro gibi.

Son düzenleme:
Eski bilgisayarlardaki windows 7 etiketlerindeki key'leri de windows 10 kabul ediyor. Sadece etiketteki sürüme uygun windows 10 sürümü kurmanız şartuyla. Home, pro gibi.
Evde bir bilgisayarimda win 7 mevcut.Windows 10 yükseltmesi mi yaptım.Bu bilgisayarda aynı keyi kurabilirmiyim

Win7 key'ini kullanmak için windows 10'a yükseltmek zorunda değilsiniz. Sıfırdan temiz kurulum yaptığınızda da key'i kabul ediyor.

Son düzenleme:
Ben de, 2-3 yıl önceydi tam hatırlamıyorum, gittigidiyor ya da n11'den Win10 Pro dijital lisans almıştım 50 tl'ye. Microsoft Türkiye'yi telefonla arayıp ürün anahtarının lisans durumunu öğrenmek istedim. Bana söylediği bu ürün anahtarının 1 yıllık olduğu ve ücretsiz dağıtıldığı şeklindeydi. İlerde mağdur olmamanız için iade edin dedi. Ben de mağazaya yazdım durumu, iade etmek istiyorum dedim. Mağazanın bana cevabı: "Ben de o lisansları 8 tl'ye almıştım. İade edebilirsiniz diye yazdı." :D
Bundan sonra yine n11'de başka bir mağazadan Win10 Pro Retail dijital lisans almıştım. Bunu da aynı şekilde teyit etmek istediğimde, lisansı nerden aldığımı sordu, n11 dedim. Microsoft'un bana söylediği: "N11, gittigidiyor, hepsiburada gibi yerlerden alınan lisanslara bakmıyoruz. Burada satılan lisanslar daha sonradan sorun çıkarır, iptal olur." gibisinden bir şeyler söyledi. Neyse dedim kullanayım bunu. Fakat bu da yaklaşık 1 yıl sonra yeniden Win10 kurulum yaptığımda Windows etkinleştirilemedi. :( Ürün anahtarı geçersiz diyordu.
Ucuza alıp halen sorunsuz kullanan da var ama. Biraz da şans işi sanki :)

key generator ile sana key veriyorlar! ilk formatta lisans anahtarın iptal olur! nasıl olduğunu yazarsam tüm site bu işe girer :) maliyet 0

İki bilgisayarda da aynı keyi kullanmam mümkün mü?
MAK lisans değilse olmaz hocam. OEM veya Retail lisanslar sadece tek PC için oluyor. MAK lisanslarda da kullanılan cihaz limiti geçmediyse olabilir. Bunlar toplu olarak alınıyor (Volume MAK key). Örneğin bir şirket 1000 PC için lisans alıyor. Kullanılan ürün anahtarı 1000 PC üzerinde kurulduktan sonra başka PC'lerde kullanılamıyor. Kurulan lisans sayısı örneğin 900 ise, 100 PC için daha bu lisans kullanılabilir.

Windows 10'da cmd (komut istemi) açarak aşağıdaki kodu çalıştırdığınızda bir pencere gelecek, buradan bilgisayarınızdaki kullanılan lisans türünü öğrenebilirsiniz.
slmgr -dli

Windows 10'da cmd (komut istemi) açarak aşağıdaki kodu çalıştırdığınızda bir pencere gelecek, buradan bilgisayarınızdaki kullanılan lisans türünü öğrenebilirsiniz.
slmgr -dli
Peki etkinleştirilmiş lisans anahtarını sorgulayabilecegimiz kod nedir?

Peki etkinleştirilmiş lisans anahtarını sorgulayabilecegimiz kod nedir?

cmd çalıştırıp slmgr.vbs /dli yazınca pencere çıkmadı mı hocam ekteki resim gibi?
lisans.jpg

slmgr.vbs /dli kodu ile hangi tür lisans olduğunu,
slmgr.vbs /xpr kodu ile lisansın sona ermesine kaç gün kaldığını öğrenebilirsiniz.

bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın.programla aktifleştirme yerine lisans almanın artıları neler

Ben tam pandemi haftası okul kapandığı cuma günü gitti gidiyordan aldım 30 tlye. Sorun yok şükür. Birkaç format bile attım anında gördü. Aldıktan sonra 5 dakika içinde geldi key
Evde bir bilgisayarimda win 7 mevcut.Windows 10 yükseltmesi mi yaptım.Bu bilgisayarda aynı keyi kurabilirmiyim
İki bilgisayarda da aynı keyi kullanmam mümkün mü?
OEM lisans bilgisayar üreticilerinin her bilgisayar için ayırdığı lisans türü. Üretim aşamasında sıkıntı çıkan bilgisayarların lisansları boşa çıkıyor, onları toplayıp satıyorlar. Bunlar bilgisayarın ana kartına gömülüyor. Bu yüzden format attığınızda bir işlem yapmaya gerek kalmadan tekrar aktif hale geliyor. Eğer ana kartı değiştirirseniz bir daha kullanamıyorsunuz.

Retail lisansı ise birden fazla bilgisayarda kullanabiliyorsunuz. Tabi sadece birinde aktif olabiliyor. Başka birine kurunca diğerinde iptal oluyor. Kutulu olarak satılanlar bu türden. OEM anahtar satın alırken bazen retail lisans gönderdikleri de oluyor. O zaman sınırsız kullanabilirsiniz. Tabi satıcı key generatorle serial üretip gönderiyor da olabilir. Başka bilgisayarda kullanılmıyorsa sıkıntı olmaz başta ama sonradan sıkıntı çıkarabilir.

Birden fazla bilgisayarda kullanmak için çoklu anahtarlar da var. Misal; bir şirket 100 bilgisayarlık serial almıştır ama 90 bilgisayarda kullanılıyordur, kalan 10 seriali satabilir. Öyle bir serial denk gelirse birden fazla bilgisayarda kullanabilirsiniz ama bu da sonradan sıkıntı çıkarabilir.

Bu lisansların yasallığı noktasında güvenebileceğimiz bir şirket var mı?
Windows 10 Education kurmak durumunda kaldım, bazı üniversitelere ücretsiz lisans verme durumları da varmış bu üniversitelere kayıt olmak veya oralardan birisini bulmak da çözüm olabilir.

Ben de, 2-3 yıl önceydi tam hatırlamıyorum, gittigidiyor ya da n11'den Win10 Pro dijital lisans almıştım 50 tl'ye. Microsoft Türkiye'yi telefonla arayıp ürün anahtarının lisans durumunu öğrenmek istedim. Bana söylediği bu ürün anahtarının 1 yıllık olduğu ve ücretsiz dağıtıldığı şeklindeydi. İlerde mağdur olmamanız için iade edin dedi. Ben de mağazaya yazdım durumu, iade etmek istiyorum dedim. Mağazanın bana cevabı: "Ben de o lisansları 8 tl'ye almıştım. İade edebilirsiniz diye yazdı." :D
Bundan sonra yine n11'de başka bir mağazadan Win10 Pro Retail dijital lisans almıştım. Bunu da aynı şekilde teyit etmek istediğimde, lisansı nerden aldığımı sordu, n11 dedim. Microsoft'un bana söylediği: "N11, gittigidiyor, hepsiburada gibi yerlerden alınan lisanslara bakmıyoruz. Burada satılan lisanslar daha sonradan sorun çıkarır, iptal olur." gibisinden bir şeyler söyledi. Neyse dedim kullanayım bunu. Fakat bu da yaklaşık 1 yıl sonra yeniden Win10 kurulum yaptığımda Windows etkinleştirilemedi. :( Ürün anahtarı geçersiz diyordu.
Ucuza alıp halen sorunsuz kullanan da var ama. Biraz da şans işi sanki :)
21.02.2020 tarihinde aldım. onun üstüne 3-4 kez format attım. ssd değiştirdim her formattan sonra direk Windows Etkinleştirildi yazdı. 30 tl idi aldığımda. bakalım nereye kadar gider. gidince bir daha alırım belki 30tl hala. orjinali 1000 tl olunca 30 sene sürer böyle galiba :). Bir arkadaşlar konuşurken aklıma geldi böyle bir başlık vardı durum nedir diye. Hortlamasına vesile olduk.

Geri