Windows 10 Güncelleme Kapatma

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Windows 10 güncellemelerini kapatmak için %100 çözüm bulabilen var mı?

Kanayan yaradır deşmeyin hocam :) çok çözüm önerisi uyguladım olmadı bende takipteyim

ÇÖZÜM Tarafımdan denenmiştir.

1- Bilgisayarınıza sıfırdan format atın. KEsinlikle internet bağlantısı olmasın
2- Windows tusu - hizmetler- windows update kısmında -durdur deyip hizmeti durdurun. Başlangış türünü devre dışı olarak ayarlayın
Aynı yerde kurtarma sekmesinde birinci hata seçeneğini eylem yürütme olarak ayarlayın
3-Hizmetler bölümünde windows update için orchestrator seçeneğini de önce durdur sonra devre dışı yapın

4-Bilgisayarım sağ tık...sol üstte gelişmiş sistem ayarları...donanım sekmesinde aygıt yükleme ayarları HAYIR işaretleyin

5- Artık internete bağlanabilirsiniz. Driverlarınızı elle yüklemeniz gerekecek. Driver bulmak için Yukarıdakileri açarsanız sistem yakalanır ve artık devamlı tetiklenir.

Bu çözüm Windows 10 64 bit Sürüm 1607 de test edilmiştir. Sürüm 1607 sonrasındaki kurulumlar için sonuç vermeyebilir. Deneyen arkadaşlar burada sonuç paylaşabilir.

ben tahtalarda bunu kullanıyorum, kapatıyor sanırım

Ekli dosyalar

• DWS.rar
    751.4 KB · Görüntüleme: 78

hocam ben denemedim ama siz deneyip sonuç alabildiniz mi ?

2- Windows tusu - hizmetler- windows update kısmında -durdur deyip hizmeti durdurun. Başlangış türünü devre dışı olarak ayarlayın
Aynı yerde kurtarma sekmesinde birinci hata seçeneğini eylem yürütme olarak ayarlayın
3-Hizmetler bölümünde windows update için orchestrator seçeneğini de önce durdur sonra devre dışı yapın

4-Bilgisayarım sağ tık...sol üstte gelişmiş sistem ayarları...donanım sekmesinde aygıt yükleme ayarları HAYIR işaretleyin

5- Artık internete bağlanabilirsiniz. Driverlarınızı elle yüklemeniz gerekecek. Driver bulmak için Yukarıdakileri açarsanız sistem yakalanır ve artık devamlı tetiklenir.

Bu çözüm Windows 10 64 bit Sürüm 1607 de test edilmiştir. Sürüm 1607 sonrasındaki kurulumlar için sonuç vermeyebilir. Deneyen arkadaşlar burada sonuç paylaşabilir.

bunu denemek için baştan kurulum gerekiyor çok zor hocam ya sağolun

ben tahtalarda bunu kullanıyorum, kapatıyor sanırım
bunu denemiştim bende işe yaramamıştı malesef az önce bir daha denedim yine işe yaramadı belki ayarları var da ben yapamıyorumdur.

hocam ben denemedim ama siz deneyip sonuç alabildiniz mi ?

bunu denemek için baştan kurulum gerekiyor çok zor hocam ya sağolun

bunu denemiştim bende işe yaramamıştı malesef az önce bir daha denedim yine işe yaramadı belki ayarları var da ben yapamıyorumdur.

Kaç makinada denedim. Sorunsuz. Çalışıyor. Baştan kurulum şart arkadaşlar. Diğer türlü imkansız. tetikler durur. Bir çözüm bulan olursa yazsın buraya.

Yeni konu açmadan buradan yazayım: Meb ağından Windows 10 güncellerken hep hata alıyorum. Kodu: 0x80190001
Çözüm yöntemlerini denedim ama bir sonuç alamadım.

Bugün formatı attım :) öncelikle kurulum esnasında hızlı ayarları kullan yerine tek tek ayarları ben yaptım hepsine hayır işaretledim, sonra kurulum bittiğinde internet bağlantısı kapalı iken, aşağıda hocamın dediklerini yaptım.

fakat sonra şu komut komple update servisini siliyormuş tabi hocamızın dediği gibi cmd komutunu yönetici olarak açacaksınız.
Bundan sonra bir süre sisteme bakacağım ama dahada güncelleme derdimin olacağını sanmıyorum.
Bir tek defender otomatik açılıyor onunda bilmiyorum zararı olur mu aslında onuda kapatsak çok iyi olurdu, bir de driver bulmak sorun onu driverguide ile hallederim diye umuyorum.

Kesin çözüm isteyenler. (windows 10 her sürümde denenmiştir.)

Komut istemine çıkıp sc delete wuauserv komutunu yazın.

çok teşekkür ederim

Geri