Windows 10 & deep freeze

Kodla Büyü

odabasalparslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okuluma yeni bir BT sınıfı kuruldu ve bilgisayarlarda win10 var. Öğrenciler kullanmaya başlamadan deep freeze kurmak istedim. Ancak deep freeze kurduktan sonra bilgisayar kapanmaz oldu.(Aslında aynı sorun akıllı tahtalarda da var :eek: )

Şimdi programı kaldırıp tekrar denedim herşey normal. Sanırım sırf bu nedenle akıllı tahtalarda 1 hafta geçmeden sistem çöküyor. Bıktım format atmaktan. Buna çare bulan oldu mu acaba?

Hocam sorun Win10 güncellenmelerinden kaynaklanıyor. En azından benim başıma gelen kapanmama sorunu o yüzdendi. En son güncellemeleri yükleyip bir pc ye sonrasında imaj alıp diğerlerine yüklersen problem çözülebilir.

İmaj aldığım tahtada tüm windows güncellemelerini yapıp, deepfreeze 8.23 enterprise sürümüyle oluşturduğum deepfreeze kurulum dosyasını windows klasörüne atıyorum.
Tahtaya imajı yükledikten sonra windows'u etkinleştiriyorum ve ardından da Bilgisayarım/sağ tık/yönet/hizmetler'den windows update servisini durdurup, elle'ye getiriyorum. Ardından da ATAK ve Deepfreeze programını yüklüyorum. Sene başından bu yana herhangi bir çökme vs. olmadı. Sadece bugün df'yi pasifleştirdiğim sonradan aktifleştirdiğim labımdaki tahta açılışta hata verdi. Kapatıp yeniden başlatınca sıkıntısız açmıştı. Sanırım df pasifken kullanan başka bir arkadaş bir şeyler yapmış olabilir.

Hocam Deep freeze in 8.xx versiyonu win 10 ile uyumlu olarak çalışıyor. Birde kapanmama sorunu güç ayarlarında hazırda beklet seçeneğini devre dışı bırakınca düzelir.

Deepfreeze yerine Tooltime time freeze öneririm. Sorun çıkartmıyor ve ücretsiz.

Öncelikle hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Şimdi tek sorun şu ki;
Deep freeze 8.xx mi yoksa Tool time freeze mi ? :)

Hocam deepfrezee in bu sürümüde win10 son güncellemesinden sonra sorun çıkarıyor. Öncesinde sorun çıkarmıyordu ama son güncelleme ile sıkıntı. Genede dene istersen.

Arkadaşlar bende win 10 a deep freeze yüklemek istiyorum ama yorumlarda arkadaşlar Tooltime time freeze den bahsetmişler. win 10 uyumlu deepfreeze ya da Tooltime time freeze elinde olan varsa buraya atrasa sevinirim.

Ben de ET lere win 10 imaj yükleyip hepsine shadow defender kurdum. Bi süre sonra hocalardan şikayet gelmeye başladı hocam tahtalar flashları görmüyor diye. Tekrar başlatınca görüyor. Bide mavi ekran hataları olmaya başladı sık sık. Sorun shadowdan mı kaynaklıdır

Ekli dosyalar

• IMG-20161201-WA0000.jpg
    IMG-20161201-WA0000.jpg
    35.1 KB · Görüntüleme: 307
Ben timefreze'den hiç verim alamadım. Her kurduğumda 2 resetten sonra bilgisayar çöktü. Başka bir ayar mı yapıyorsunuz acaba?

halince' Alıntı:
Ben de ET lere win 10 imaj yükleyip hepsine shadow defender kurdum. Bi süre sonra hocalardan şikayet gelmeye başladı hocam tahtalar flashları görmüyor diye. Tekrar başlatınca görüyor. Bide mavi ekran hataları olmaya başladı sık sık. Sorun shadowdan mı kaynaklıdır
shadow eski sürümü kullanıyorsan oluyopr hocam bu hata bendede oluyorda arada sonra yabancı forumlarda arıştırmam sonucu shadowdan kaynaklandığını anladım ve son sürüm shadow kullanıyorum şuan sıkıntı yok binde bir olursa olur(şimidye kadar olmadı)

ben drive vaccine kullanıyorum. yeni ayar kaydetmek için tekrar kapatıp açmaya falan gerek duymuyor. gayette stabil çalışıyor...

halince' Alıntı:

Hocam vallahi aynı durumdan müzdaribim ve her hafta bu sorundan kaynaklı format atmaktan sıkıldım...

btnotlari' Alıntı:
halince' Alıntı:
shadow eski sürümü kullanıyorsan oluyopr hocam bu hata bendede oluyorda arada sonra yabancı forumlarda arıştırmam sonucu shadowdan kaynaklandığını anladım ve son sürüm shadow kullanıyorum şuan sıkıntı yok binde bir olursa olur(şimidye kadar olmadı)

Hocam son sürüm dediğiniz 14 olan mı? İnternette o çıkıyor doğru mudur?

Merhaba arkadaşlar,
Labaratuarımda bazı bilgisayarlara win 10 yükledim. Koruma programı olarakta time freeze in en son sürümünü kurdum. Ama koruma yapmıyor. Sizler de win 10 için kullandığınız sorun çıkartmayan bir koruma programını önerebilir misiniz? Eğer varsa kurulum dosyasını bana özelden gönderebilirseniz çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,
Labaratuarımda bazı bilgisayarlara win 10 yükledim. Koruma programı olarakta time freeze in en son sürümünü kurdum. Ama koruma yapmıyor. Sizler de win 10 için kullandığınız sorun çıkartmayan bir koruma programını önerebilir misiniz? Eğer varsa kurulum dosyasını bana özelden gönderebilirseniz çok sevinirim.
Ben bunu sorunsuz kullanıyorum. https://disk.yandex.com.tr/d/enFdwhUBIhvY0A

Windows 10'nun hızlı başlat özelliği açık olduğu zaman time freeze korumuyor gibi oluyor. Yeniden başlatınca temizliği yapıp koruyor aslında.
Hızlı başlatı kapatırsanız devamlı koruyacaktır.

Ekli dosyalar

• hizli-baslat.png
    hizli-baslat.png
    139.5 KB · Görüntüleme: 45
Geri