Windows 10 da güncellemeler nasıl tamamen kapanır

Kodla Büyü

cupcake

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım win10 yüklü pc de Servislerden ya da ayarlardan kapadığım halde sürekli güncelleştirme dosyası indiriyor bunun kesin yolu var mıdır

Hocam önerilen yol olarak güncellemeleri sadece belli bir tarihe kadar duraklatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hizmetlerden kapayınca da açıyor sanırım tekrardan. Yönetici hesabında devre dışı bıraktığımı hatırlıyorum ama yine de ET'ler güncelleme indiriyordu. En iyisi bir .bat dosyası hazırlayıp, tahta her açıldığında komut ile otomatik olarak servisi devre dışı bırakmak.

-ilk kurulumda internete hiç bağlanma
-hizmetlerden windows update yi devre dışı al. Kurtarma sekmesinde birinci hatayı eylem yürütme seç
-yine hizmetlerden windows update için orchestrator hizmetini devre dışı bırak
- masaüstü bilgisayarım sağ tık -özellikler-Gelişmiş sistem ayarları-Donanım -aygıt yükleme ayarları - Hayır seç

İhtiyac duyduğun tüm driver vs. manuel olarak indir kur.

Bir defa bile internete kısa süreli update için bağlanırsan bu özellik ,zaman zaman tetiklenir hale gelir. bu anlatılanlar sürüm 1607 ve öncesi için test edilmiştir.

gpedit.msc -> Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır -> Devre Dışı Bırakıldı
Yukarıdaki ayarı yapıyoruz. Herhangi bir problem yaşamıyoruz. Hiç hizmelerle veya bat dosyaları ile uğraşmıyoruz. Bu ayar sadece güncelleştirmelerin otomatik yapılmasını engelliyor. İstenirse manuel yapılabilir.

Windows 10 Home kullanıyorsanız, güncellemeleri kapatmanın yolu yok.

Win10 da modem wifi şifresi değiştiğinde eski wifi şifresini güncellemek bile bilgi beceri gerektiriyor.Programlarımın birçoğu çalışmıyor. Açılış hızı dışında avantaj yok gibi.
Yetmedi
Hazır satılan win10 yüklü laptopların çoğunda;
CD romu kaldırmak yerine ethernet ve projeksiyon için gerekli olan vga çıkışını kaldırmışlar;) Arkadaşım yeni aldığı laptopunda, düşük ses sorununu halledememiş ve usb den harici ses kartı kartı kullanıyor. Projeksiyona ayrı uyum aparatı kullanıyor. Laptopun her yanından aparat çıkıyor anlattığına göre.
Eskiye zorla özlem. Win7 ve office 2007 ye devam.

Son düzenleme:
gpedit.msc -> Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır -> Devre Dışı Bırakıldı
Yukarıdaki ayarı yapıyoruz. Herhangi bir problem yaşamıyoruz. Hiç hizmelerle veya bat dosyaları ile uğraşmıyoruz. Bu ayar sadece güncelleştirmelerin otomatik yapılmasını engelliyor. İstenirse manuel yapılabilir.

Bu yöntemi bende denemiştim ama bir süre sonra açılışta "Önemli güncelleştirmeler gerekli uyarısı" aldım. Uyarıdaki güncellemeyide yapıp tekrar deneyecegim.
Henüz tam bir çözüm bulamadım

Ekli dosyalar

• IMG_20181016_075906543_HDR.jpg
    IMG_20181016_075906543_HDR.jpg
    195.6 KB · Görüntüleme: 31
Geri