Windoows 10 1709 etkinleşme sorunu

Kodla Büyü

yasin1905

Aktif Üye
Arkadaşlar ben okulumdaki Faz 2 tahtaları 2 yıl önce win 8.1 den win 10 a yükseltip kendi imajımı oluşturup bütün tahtalara yüklemiştim. Etkinleştirme işleminde de sorun olmamıştı. Ne zaman imaj yüklesem otomatik etkinleşiyordu.

Windows 10 1709 versiyonu ile temiz formatlayıp yeni ve güncel bir imaj hazırladım dün. Kendi isteklerime göre de ayarlamalar yaptım. İlk yüklediğim tahtada etkinleşti ama imaj ile diğer tahtalara attığımda etkinleşmiyor nedense...

Bunun sebebi nedir? Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Çözümü bilen var mı?

hocam senin yöntemin aynısını kendi okulumuzda denedik. Formatladığımız tahtada imaj almadan önce windows etkinleştirdik diğer tahtalara imaj atarken imaj alınan tahtanın keyi görülüp hata veriyordu. tahtaları etkinleştirmeden imaj alın. her tahtanın keyi bios a gömülüdür. aynı olursa etkinleştirme sorunu çıkar.

Yardımcı olabilecek yok mu? Başkalarının hazırladığı imajları indirmek istemiyorum.
Şu şekilde yapıyorum ben sıkıntı çıkmıyor. İmaj almadan önce lisansları kaldırıyorum. Deneme sürümüne dönüştükten sonra imaj alıyorum. Böylece her tahtada hatasız etkinleşiyor.

hocam guncelleme alirken aktivasyonu da cekiyor.registerden urun anahtarini silmen gerekiyor.komutu yonetici olarak calistir.slmgr-upk komutunu gir. lisans anahtarini kaldirir.slmgr-cpky komutu ile de registerden silersin.bu arada int.kablosunu da cikarirsan aktivasyon yapilmadan imaji almani saglarsin.

ben lisans anahtarımı göster diye bir program var onu çalıştırıp lisansı aldıktan sonra kendi internetimi kullanarak etkinleştirdim.

hocam guncelleme alirken aktivasyonu da cekiyor.registerden urun anahtarini silmen gerekiyor.komutu yonetici olarak calistir.slmgr-upk komutunu gir. lisans anahtarini kaldirir.slmgr-cpky komutu ile de registerden silersin.bu arada int.kablosunu da cikarirsan aktivasyon yapilmadan imaji almani saglarsin.
Hocam bu yöntemle denedim ama olmadı yine de teşekkürler.

Sanal makine ile kuruluma başladım şimdi onunla deneyeceğim. Sonucu buraya yazarım.

Geri