Winamp devri bitiyor.

Kodla Büyü
Ben de her kurulum yaptığım bilgisayara yüklemişimdir. M P 3 dosya formatı ile hayatımıza giren WinAMP'ın ölümü beni derinden üzdü.
Onu da bilişim tarihinin ilkleri arasına koymak lazım.

tahminim winampı bu aşamaya getiren yaygınlaşan internet ile çevrimiçi dinleme kolaylığı . Artık internet her yerde.
diskte m p 3 kim saklar ki. youtube un vurduğu darbe bile yeter

Hey gidi günler. 98 yılında ilk duyduğumda, m p 3 indirmek ve arşivleri paylaşmak modası varı. yanlış hatırlamıyorsam 15 - 20 binlik arşiv bulmuştum. ama sadece yüz küsür tanesini dinliyordum :)

ilk mp3 cdsini 5 milyon liraya almıştım...ne günlerdi... :scared:

mnn' Alıntı:
ilk m p 3 cdsini 5 milyon liraya almıştım...ne günlerdi... :scared:
O cd lerden alırdık bir de Cd nin üstünde yazan albümlerle yakından uzaktan alakası olmazdı.

Bugün başka bir yerde okuyunca, gariptir, çok üzülmüştüm

Aynı işi çok daha iyi yapan aimp gibi bir seçenek olunca, youtube benzeri video paylaşım siteleri ile online müzik platformları hayatımıza girince, winamp bence çok geç bile kaldı bu karar için. Her yeni sürümüne gerekli gereksiz bir yığın şeyi ekleyeceğine keşke online bir müzik platformu oluşturup masaüstü, web, ios ve android uygulamalarıyla da bunu bizim hizmetimize sunsaydı.

şu anda win7 üzerinde kullandığım 2002 versiyonuydu. üstüne gül koklamadım :(

bende bi ısınamadım şu winampa nedendir bilinmez.kurulu bilgisayar görünce kaldırırdım bi gıcık giderdim :p media player hep daha kolay gelmiştir :D ama üzüldüm..ilk gözağrılarımızdandı

hey gidi günler teknolojinin tadı o zamanlar çook farklıydı. kaset doldurtmuş birisi olarak winampı kullanmak son model spor araba kullanmak gibi gelirdi.

bahhele' Alıntı:
bende bi ısınamadım şu winampa nedendir bilinmez.kurulu bilgisayar görünce kaldırırdım bi gıcık giderdim :p media player hep daha kolay gelmiştir :D ama üzüldüm..ilk gözağrılarımızdandı

ben de aynen sizin gibi düşünüyorum hocam

MMD3 skins yaması ile 10 yıla yakın süredir her format sonrası bilgisayarıma kurduğum ilk programlardan biriydi. Ne yalan söyleyeyim üzüldüm.

95 yilindan beri bilisim sektöründeyim, vazgeçilmezlerim arasındaydı her zaman Winamp :cry:

sonzeybek' Alıntı:
hey gidi günler teknolojinin tadı o zamanlar çook farklıydı. kaset doldurtmuş birisi olarak winampı kullanmak son model spor araba kullanmak gibi gelirdi.
Aynen.. Winamp kullanmayı bile öğretirdik insanlar gıpta ederdi be neleri biliyorsunuz diye.. :lol: :D

Şu görünümü sağlamak için ne uğraşmıştım 10.000 şarkının etiketini düzenlemek. Kapak resimlerini bulmak vesaire....

us1br.png

İlk göz ağrılarımdan mirc32, leech ftp, winamp :cry: Olmazsa olmaz listesindekiler yani (msni sevmedim hiç)
f-prot antivirüs, mtu ingilizce sözlük
Birde dosyaları karıştırırken buldum yıllardır saklarım.
Skinmaker for winamp :)

Yakında eski programların müzesi filan açılır.

Ekli dosyalar

• Skinmaker For Winamp.rar
    195.5 KB · Görüntüleme: 21
Winamp'a efekt eklentisi çıkmıştı. Adı DFX idi. güzel bas ve tiz etkileri oluştururdu.

benim için öleli çok olmuştu. gom player çıktı çıkalı kullandığımı hatırlamam. belkide çok fazla müzik dinlemediğim içindir. filmlerde alt yazı gibi işlemlerde çok performanslı olmadığı için hayatımdan uzun yıllar önce çıktı

Ben winamp'ı hep klasik skin'iyle kullanırdım. En eski bilgisayarda bile ışık hızında açılırdı program. Onun kadar çabuk açılan müzik programı olmadı. Aimp zaten çin malı winamp gibi duruyor :p

winamp2.JPG

bahhele' Alıntı:

hocam inanır mısınız 2. sayfaya geçerken tam tamına bunlar geçiyordu aklımdan çok yaşayın :)

Geri