Win7 Ultimate ve kurulum sorunu

Kodla Büyü

tamer

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar laboratuardaki bilgisayarlara bir türlü win7 kuramıyorum.

Hdd leri görmüyor elimdeki dvdler.

Orjinal bir win7 home basic ile denedim kuruyor sanırım benim dvdlerde sata desteği yok son sürüm sata desteği olan bir win7 ultimate sürümü var mı indirebileceğimiz. Teşekkürler.

hocam home basic in gördüğünü, ultimate zaten görür, sanırım orjinal dvd değildir?

serdengecti' Alıntı:
windows ultimate tercihinizin nedeni nedir hocam merak ettim ?

Tercih sebebim şu;

Home basicte

# DVD yazma özelliği yok (ek programla mümkün)
# Çoklu çekirdek desteği yok
# Yapışkan notlar yok
# Ekran alıntısı aracı yok
# IIS desteği yok

Ultimate and Enterprise

Bu sürüm Windows 7'nin tüm özelliklerini içinde barındırıyor.

saidtr' Alıntı:
hocam home basic in gördüğünü, ultimate zaten görür, sanırım orjinal dvd değildir?
Arkadaştan aldığım isodan kurdum orjinal olmalı. Bazı bilgisayarlara kuruyor sorunsuz sanırım sorun sata desteğinin olmaması.

ben size home premium öneririm hem dediğiniz özellikleri sorunsuz bulunduruyor hemde çok gereksiz fazlılıklardan kurtulursunuz. :)

aak' Alıntı:
sata desteği olmayan w7 varmı ki :?
win7 nin SATA hdd lerde sorun çıkarmaması lazım. XP kurarken SATA sürücüsünü tanıtmak zorunda kaldığım makinalara bir çok farklı yerden indirdiğim win 7 leri kurdum ve sorun çıkmadı.

Win7 nin tüm sürümlerini içeren güncellemelerin entegre edildiği iSO paketlerini deneyebilirsiniz . Şu an indirdiğim linkler silinmiş.
Tüm sürümleri indirip Winto Flash programı ile 4GB lık flash belleğe yazdırdım. DVD ile uğraşmadan bellekten kuruyorum daha hızlı ve sorunsuz oluyor.

hocam bende benzer problem yaşamıştım, okumadığını düşünerek dvd sürücüyü bile değiştirdim. sonuçta hiç düşünmediğim bir ihtimalle çözdüm, dvd de 1 çizik bile yoktu, kullandığım dvd den farklı bir marka dvd ye yazdırdım ve çalıştı.

fahrican' Alıntı:
aak' Alıntı:
win7 nin SATA hdd lerde sorun çıkarmaması lazım. XP kurarken SATA sürücüsünü tanıtmak zorunda kaldığım makinalara bir çok farklı yerden indirdiğim win 7 leri kurdum ve sorun çıkmadı.

Win7 nin tüm sürümlerini içeren güncellemelerin entegre edildiği iSO paketlerini deneyebilirsiniz . Şu an indirdiğim linkler silinmiş.
Tüm sürümleri indirip Winto Flash programı ile 4GB lık flash belleğe yazdırdım. DVD ile uğraşmadan bellekten kuruyorum daha hızlı ve sorunsuz oluyor.

hocam bendeki win7 dvd'si şuan yayınlanmış olan güncelleştirmeleri içermiyor. Kendim güncelleştirmeleri indirip win7 dvdyi yeniden oluşturmak istesem, güncelleştirmeleri nasıl ekleyeceğim? hangi klasöre atıyoruz yada hangi programı kullanıyoruz. bu konuda deneyimlerinden yararlanmak isterim

şu an bende güncel sürüm var
paylaşırım. Hem hiçbir ayarı bozulmamış sadece güncellenmiş sürümü var
hemde hafifletilmiş ve adobe felan yüklenmiş sürümü var

share_' Alıntı:
fahrican' Alıntı:
aak' Alıntı:

hocam bendeki win7 dvd'si şuan yayınlanmış olan güncelleştirmeleri içermiyor. Kendim güncelleştirmeleri indirip win7 dvdyi yeniden oluşturmak istesem, güncelleştirmeleri nasıl ekleyeceğim? hangi klasöre atıyoruz yada hangi programı kullanıyoruz. bu konuda deneyimlerinden yararlanmak isterim

Hocam bu işi kendim hiç yapmadım. Hazır güncellemeler entegre edilmiş dosyaları indirdim :)
Aşağıdaki linkte RT Se7en Lite programı ile Win7 ye SP1 entegre etme anlatılmış. İşinize yarayabilir
http://nonpasaran-windows7.blogspot.com ... -veya.html

hgx2' Alıntı:
hocam bende benzer problem yaşamıştım, okumadığını düşünerek dvd sürücüyü bile değiştirdim. sonuçta hiç düşünmediğim bir ihtimalle çözdüm, dvd de 1 çizik bile yoktu, kullandığım dvd den farklı bir marka dvd ye yazdırdım ve çalıştı.
evet aklıma gelmişti denemek lazım. Belkide sorun dvd de. A4tech kullandıgım dvd ler

serdengecti' Alıntı:
şu an bende güncel sürüm var
paylaşırım. Hem hiçbir ayarı bozulmamış sadece güncellenmiş sürümü var
hemde hafifletilmiş ve adobe felan yüklenmiş sürümü var
Paylaşımınızı bekliyorum hocam.

Geri