Win7 Öğrenciler İdarenin Paylaşımlarını Görüyor

Kodla Büyü
Giriş katta bulunan laboratuvarda modem ve switch var. labarotuvar bilgisayarlarında win7 kurulu.. ağ çalışma grupları workgroup.

aynı swithten bir huba hat çıkıyor ve bu hubdan idari bilgisayarlar ağa bağlı. İdari bilgisayarlarda xp kurulu çalışma grublarının ismi farklı..

ancak laboratuvardaki herhangi bir öğrenci makinesi ağa tıkladığında tüm idari bilgisayarları da görüyor. hatta örneğin müdür yardımcısının e sindeki dökümanları dahi silebiliyor..

nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Windows 7 üzerinde paylaşımlarınıza Parola/Şifre eklemek ve paylaşımlarınızı yapılandırmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır;

1. Öncelikle Başlat Menüsü (Start Menu) –> Denetim Masası (Control Panel) adımlarını izliyoruz ve Home Group seçeneğine tıklayarak özelliklerimizi görüntülüyoruz.

2. Açılan pencere üzerinden Şimdi Oluştur (Create Now) butonuna tıklıyoruz ve karşımıza gelen seçenekler içerisinden ağ üzerinde paylaşmak istediğimiz klasörleri seçiyoruz.

3. Dosya paylaşım işlemleri sonrasında karşımıza gelen pencerede ağ paylaşım parolamızı göreceğiz. Bu parolayı bir yere not almakta fayda var, aksi taktirde kullanıcılar paylaşımlarınıza girmeye çalıştığında sorun yaşayacaklardır.

1. Öncelikle Başlat Menüsü (Start Menu) –> Denetim Masası (Control Panel) adımlarını izliyoruz ve Home Group seçeneğine tıklayarak özelliklerimizi görüntülüyoruz.
bu adımı ben bulamadım hocam

Geri