win7 kendiliğinden kapanma

Kodla Büyü

btr23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kullanmış olduğumuz bilgisayarlardan birinde şöyle bir sorun var bir saat kadar çalıştırdığımızda bilgisayar kendi kendini kapatıyor.
yardımlarınızı bekliyorum...

İşlemci ısındığından kapanıyordur termal macun kurumuş veya fan çok tozlanmıştır. Tozu alın macunu yenileyin problem kalmaz.

tamam hocam dediklerinizi uygulayacağım ancak bir anda değil normal oturum kapanır şekilde kapanıyor yine de dediğiniz gibi midir?

arkadaşlar ben termal macunla bir problemi çözebildiğimi hatırlamıyorum...
hasari hocam sana laf atmak için yazmadım kusura bakma, yanlış anlama...
bence toz olabilir içini komprosor varsa temizle hocam...

Yazılımsal olarak hemen hemen herşeyi yaptım gibi hocam sistem geri yükleme de yaptım.Artık termal macun ve toz alma işlemlrini yapacağım

Yazılımsal problem olduğu belli hocam. Zamanlanmış görevler kısmına bakın. Bilgisayar belki kapanmaya zamanlanmıştır bir şekilde.

hocam kontrol ettim onlarda da sorun yok ben elektrikle alakalı olabileceği kanısına vardım en son.

Elektriksel ya da donanımsal bir problem olsa, birden bire kapanması lazım. Benim tavsiyem mümkünse formatlayın ya da imaj atın. Bilmediğimiz bir virüs ya program bunu yapıyor olabilir.
Örneğin ben kullandığım deepfreez'i saat 17:00'da kapanacak şekilde ayarladım. 17:00 olduğunda 5 dakika içinde kapanacak şeklinde bir uyarı verip, iptal edilmezse bilgisayarı kapatıyor. Akşam açık bilgisayar olduğunda sabaha kadar çalışmasın diye böyle bir önlem aldım.

Elektrik probleminin oturum kapattırıp da bilgisayarı kapatması ek mümkün görünmüyor hocam.

yok hocam hep aynı saatte kapanmıyor hatta gariptir bazen iki üç gün sorunsuz çalışıyor artık hayırlısı burdaki önerilerinizi tek tek deneyeceğim hepinize çok teşekkürler...

Geri