Win7 Ağ sorunu

Kodla Büyü

rock

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BT sınıfına win7 kuruyorum. Ağ daki bilgisayarlara bakınca bt sınıfından hariç, okuldaki diğer bilgisayarlarda görünüyor ve bunların bazılarında paylaşıma açık klasörler var ve belgeler görünüyor. Okulda tek modem var ve swichlerle tüm okula dağılıyor. Bir swich de BT sınıfında var. Dolayısıyla diğer PC ler görünüyor. Ağ ayarlarında win7 yi kurarken direk Ev Ağı nı seçtim.
1. BT sınıfndaki PCler hariç diğerlerine ağdan erişilememesi için ne yapılabilir? BT sınıfı dışındaki pc lerin paylaşımıyla uğraşmadan..
2. XP deki gibi değil sanki ağ kurma olayı. BT deki PC ler ağda birbirini görüyor isim olarak ama içine girmek ve paylaşılan sürücü veya klasörü görmek için ne yapabilirim?
3. Öğrenciler ağdan hiç bir pc ye ulaşamasa da olur aslında. PC lere netop kuracağım. Netopun çalışması için özel bi ayar yapmam gerekir mi direk görür mü? Netop çalışsa dahi ağdan sadece ben öğrenci pclerine erişsem onlar kimseye erişemese, netop çalışsa da yeter...
Yıllardır XP de olunca unutuyoruz..

hocam ağ ve paylaşım merkezinden bulunmamasını istedin pc ninn ağ bulmayı kapat. Aynı ağa bağlı isen ve sürüm olarak aynı iste ağdan gözükür (Ağ bulmayı kapatmassan) ve kullanıcı adı şifre ister parola korumali erişim ayarından dolayı onuda açarsan direk dosyalara erişirsin.

Öğrenciler ulaşmasın diyorsan bir tane ana bilgisayar yap ve klasör oluştur ve ağda paylaş yada öğrenci pclerinin üzerine kısayol oluştur(ya da ağ sürücüsü ekle aynı şey ).. istedin bi dosyayı o klasör at herkes kendi masaüstünden ulaşabilsin.kendi bilgisayarında paralo korumalı olduğu için diğerleri ulaşamaz.

Geri