Win7 64 Bit, Programlarla Uyumluluk sorunu

Kodla Büyü

tamer

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 64 bit win7 kullanan var mı? 32 bit program yada oyunlarla ilgili problemi nasıl çözüyorsunuz?

Windows mode programı ile mi çözüyorsunuz yoksa sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır komutu ile sorunsuz çalışıyor mu?

Özel birşey yapmaya gerek yok. 32 bit çalışan programlar kendiliğinden Program Files (x86) klasörüne kurulum yapılıyor. Ben w7 ilk çıktığı zamanlar dışında problem yaşamadım.

repocket' Alıntı:
Özel birşey yapmaya gerek yok. 32 bit çalışan programlar kendiliğinden Program Files (x86) klasörüne kurulum yapılıyor. Ben w7 ilk çıktığı zamanlar dışında problem yaşamadım.
Bazı programları ne yaparsan yap çalışmıyor.
NetOp School 4 versiyonunu 64 bit sürümünde bi türlü kullanamadım.

repocket' Alıntı:
Yarın kuracagım sistemi umarım dediğin gibi olur hocam. O zaman 64 bitlik program indirip kurmayada gerek kalmayacak.

mystreous' Alıntı:
repocket' Alıntı:
xp mode belki işinize yarar hocam

http://windows.microsoft.com/tr-TR/wind ... -windows-7

http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx

Bu sitelere bir gözatın isterseniz. Xp mode kullanımı ile çalışmayan programlarda çalışıyor deniyor.

Ancak arkadaşların bazıları hiç sorun yaşamamış belki güncellemeler ile sorun çözülmüştür.

Driveler de proplem oldu şu ana kadar.Onun dışında sıkıntı yok şu an için.
Ancak şöyle diyorlar.
"64 bit hızlı çalışır sebebi çalıştıracak program olmadığı için!"
Daha böyle bir şey başıma gelmedi ama herşeyi 64 sit kurmak gerekir genede

win7 çıktığından beri hep 64bit kullandım genelde sorun olmuyor bazı programların eski versiyonu sorun çıkarıyor bende genellikle güncell sürümler kullandığımdan bu sorunu da pek önemsemiyorum. Eğer okulda kullanacaksan 32bit kurman daha sağlı olur kendi pc de uğraşacak zamanınız oluyor ama okuldaki bilgisayarlarda program uyumlu olmadığı zaman sıkıntı olur riske girmeye değmez.

hasari' Alıntı:
win7 çıktığından beri hep 64bit kullandım genelde sorun olmuyor bazı programların eski versiyonu sorun çıkarıyor bende genellikle güncell sürümler kullandığımdan bu sorunu da pek önemsemiyorum. Eğer okulda kullanacaksan 32bit kurman daha sağlı olur kendi pc de uğraşacak zamanınız oluyor ama okuldaki bilgisayarlarda program uyumlu olmadığı zaman sıkıntı olur riske girmeye değmez.
Kişisel bilgisayarım ancak okuldakiler için bile olsa 32 bitlik sistem 3-4 gb dan fazla ram desteklemediği için 64 bitlik olanı kurmak gerek diye düşünüyorum hocam.

technolog' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Kişisel bilgisayarım ancak okuldakiler için bile olsa 32 bitlik sistem 3-4 gb dan fazla ram desteklemediği için 64 bitlik olanı kurmak gerek diye düşünüyorum hocam.
Sizin labdaki ramlar kaç GB hocam? :)

hasari' Alıntı:
technolog' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Benim ana bilgisayar 4 :) Diğerleri 1 yada 2.
Ama dediğim gibi ben bu sistemi kişisel bilgisayarım için kullanacagım o 6 gb.
Okuldaki için 64 bitlik kurmadım ek bir program kurup sistemin gormesini sağladım ancak sadece görür kullanamaz hepsini diyenler oldugu için notebookda riske girmeden direk 64 bitlik kuracagım.

technolog' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Benim ana bilgisayar 4 :) Diğerleri 1 yada 2.
Ama dediğim gibi ben bu sistemi kişisel bilgisayarım için kullanacagım o 6 gb.
Okuldaki için 64 bitlik kurmadım ek bir program kurup sistemin gormesini sağladım ancak sadece görür kullanamaz hepsini diyenler oldugu için notebookda riske girmeden direk 64 bitlik kuracagım.
Evet hocam, böyle yaparsanız en doğrusunu yapmış olursunuz. :)
Şimdiden kolay gelsin.

64bit'in avantajı, İşletim Sistemi ve birlikte çalışması için üretilen özel 64bit program arasındaki uyumdan,hızdan kaynaklanıyor.
64bit program kullanmayacaksanız işletim sisteminin 64bit olmasının hiçbir ekstrası yok. -ki bu yapıyı kullanmanın amacı stabil ve hızlı çalışabilmek.
Yani NSS'yi 64bit kullanmanın bir ekstrası yok. Render işlemleri gibi Bellek ve İşlemciyi yoran uygulamalarda(Max,AE,...gibi) fark yaratıyor.
Aksi halde 64bit'in avantajdan çok sinirleriniz üzerine dezavantajı olacaktır :)

sugibi' Alıntı:
64bit'in avantajı, İşletim Sistemi ve birlikte çalışması için üretilen özel 64bit program arasındaki uyumdan,hızdan kaynaklanıyor.
64bit program kullanmayacaksanız işletim sisteminin 64bit olmasının hiçbir ekstrası yok. -ki bu yapıyı kullanmanın amacı stabil ve hızlı çalışabilmek.
Yani NSS'yi 64bit kullanmanın bir ekstrası yok. Render işlemleri gibi Bellek ve İşlemciyi yoran uygulamalarda(Max,AE,...gibi) fark yaratıyor.
Aksi halde 64bit'in avantajdan çok sinirleriniz üzerine dezavantajı olacaktır :)
Tüm programların 64 bitlik sisteme uyumu yok araştırdığım kadarı ile. Mümkün olduğunca 64 lük programlar kurmaya çalışırım geriside çalışırsa 32 lik olur artık hocam. Tavsiyeniz için teşekkürler.

technolog' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
repocket' Alıntı:

Bu sitelere bir gözatın isterseniz. Xp mode kullanımı ile çalışmayan programlarda çalışıyor deniyor.

Ancak arkadaşların bazıları hiç sorun yaşamamış belki güncellemeler ile sorun çözülmüştür.

Teşekkürler hocam xp mode'yi okulda deneyeceğim. Şu anda iniyor 445mb.

mystreous' Alıntı:
technolog' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
repocket' Alıntı:

Teşekkürler hocam xp mode'yi okulda deneyeceğim. Şu anda iniyor 445mb.

Sonucu muhakkak yazın hocam. Belki aynı sorunla karsılasan baska birine yol gostermiş oluruz. Bizde bilgilenmiş oluruz. Bu xp mode işini yarın bende deniyeceğim.

Geri