Win10'dan Win7'ye dönüşte hata?

Kodla Büyü

sadoo_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar laboratuvardaki bilgisayarlarda win7 var öğretmen bilgisayarı win10. Öğretmen bilgisayarına win7 yükleyecem ama biçimlendirme kısmına geçerken hata veriyor. legacy yaptım olmadı win7 yüklü harddiskle denedim yine olmadı. Daha önce başına böyle bir sorun gelen ve çözen varsa yardımcı olabilir mi?
P_20180925_171942.jpg

Daha önce kendi laptop bilgisayarım için şifre kırma işlemini yapmıştım. Kill cmos programları var hocam. Biraz araştırın işe yarayabilir.

hem flash la hem cd yle denedim ikisiyle de olmadı
USB Bellek ya da cd 'de kullandığınız windows 7 dosyalarında yükleme dosyaları eksik olabilir. Bunu kontrol etmenin yolu bu kaynakları başka bir bilgisayarda denemek. Eğer başka bir bilgisayarda da çalışmıyorsa Windows 7 yükleme kaynağınızı değiştirmeniz gerekiyor demektir. Yok yüklüyorsa, o halde öğretmen pc'nin BIOS 'undan UEFI ayarlarını yapmanız gerekiyor olabilir.

Win10 diski gpt dir, mbr ye çevirin. Kurulum esnasında komut istemine geçip diskpart ı kullanabilirsiniz.

Yada uzman bir yöntem olarak win10 yüklü sürücüye win7 wim dosyasını dism aracı ile direkt uygulayın. Win7 uefi olarak da çalışabilir.

Win7 dosyaları sağlam hocam başka pc lerde denedim sorunsuz çalışıyor. Teşekkür ederim arkadaşlar gpt mbr olayına bakayım bi

Geri