Win10 da Windows Güncellemeleri' ni nasıl iptal edebiliriz?

Kodla Büyü
hizmetlerden devredışı bırakıyorum kendi kendine ayarı değiştirerek güncellemeleri aktif ediyor, programda kullandım o an güncellemeleri iptal ediyor ama sonra yine açıyor. bunun kesin bir çözümünü bilen var mı?

Aynen herşeyi registeryden devre dışı bırakıyorum.Cracklı birşeyi kurarken bile modem kapalıyken devreye girip siliyor

normalde laptopun çift ekran kartı var, 1. si amd vega, 2. si amd 535 kendim driverleri kuruyorum sorun yok. windows güncellemeleri ile ekran kartının sürücüsünü güncelleştiriyor se oluyorsa 2. ekran kartı nı görmez oluyor sinir oluyorum.

ilk format attığında güncellemelleri kapatırsan bir daha açılmaz..
bir kere güncelleme yaptınmı durudurulamuyor

Yeni tiplerde formatta sıkıntı. Hiçbir driver yüklenmiyor. Orijinal sitesinden indirdiğim driverler dahi uyumsuz çıktı. Sadece recovery den sıfırlama yapılabiliyor.

Win10 update kapatmak için Win Update Stop adlı programı kullanıyorum. Memnunum. Güncelleme yapmak istediğim zaman tekrar Programmes arayüzünden açabiliyorum

@emrehan cevap için teşekkürler. kesin çözümmü?
ama gerçi zaten ben sabredemedim internette bir video gördüm update servisini kökten kaldırmayı anlatıyordu onu uyguladım bakalım update birdaha hortlayabilecek mi?
sonucu buraya yazarım.

@emrehan cevap için teşekkürler. kesin çözümmü?
ama gerçi zaten ben sabredemedim internette bir video gördüm update servisini kökten kaldırmayı anlatıyordu onu uyguladım bakalım update birdaha hortlayabilecek mi?
sonucu buraya yazarım.
Ben Etkileşimli tahtalara, kurum bilgisayarlarına ve kendi bilgisayarıma kurdum. Daha bir sıkıntı görmedim. Her yeni kurulum yaptığım Bilgisayarı önce güncelliyorum sonra bu Program ile güncellemeyi kapatıyorum. Daha bir sıkıntı çıkarmadı.

windows 10 güncelleme kapatma
(ilk olarak sıfırdan kurulum esnasından otomatik ayarlarla kurulum yapmamalısınız tüm bildirimleri kapatmalısınız garanti olsun ve kurulum süresince internet kapalı olmalı)

1.servislerden windows update ve orchestrator servisini durduruyoruz.
2. windows penceresinde cmd yi yönetici olarak açıyoruz.
sc delete wuauserv diyoruz servisi siliyor.
3..bilgisayarım sağ klik...gelişmiş sistem ayarları....donanım...
aygıt yükleme ayarlarından otomatik driver bulmayı iptal ediyoruz.
(sıfırdan kurulum yapmadan da 3 maddeyi deneyebilirsiniz. laboratuvarımda denedim çalışıyor sadece key 6 ayda bir yenilemek gerekiyor güncelleme olmuyor . netsupport kullanırken çok sorun yaşıyordum uzun uğraşlar sonunda böyle çözdüm. yani sıfırdan kurdum bildirimleri kapadım ve yukarıdaki 3 maddeyi uyguladım tabii internet kapalıyken)

defender iptal etme.... eğer deepfreeze benzeri program kullanıyorsanız
regedit içerisinden
1.hkey local machine
2.software
3.policies
4.microsoft
5.windows defender
boştukta sağ klik yeni diyoruz
dword (32bit) değeri seçiyoruz
dosya adı DisableAntiSpyware enter değerini 1 olarak yazıyoruz.
o kadar

Ben güncelleme almasını ayar yaparak engelledim. Şimdiye kadar güncelleme alamadı. Ben kablosuz bağlantı ile internete bağlanıyorum. Bağlantı ayarlarında ücretli bağlantı olarak ayarlayınca güncellemeleri indiremiyor. Bana güncellemeleri indiremediğini söylüyor. Bende indir yerine daha sonra hatırlat diyorum.

Kablolu bağlantıda böyle bir ayar olmayabilir. Ben cep telefonu üzerinden internete bağlanıyorum. Böyle bir ayar olmasaydı fatura şoku yaşayabilirdim. Çünkü güncelleme ekranı yaklaşık 5gb güncelleme olduğunu yazıyor.. Gsm operatörü kotayı aştığım her 100 mb için 7.8 TL istiyor..

Aşağıdaki linkte anlatılan 2. yöntem, çok basit.

https://www.easeus.com/todo-backup-resource/how-to-stop-windows-10-from-automatically-update.html

Son düzenleme:
Ben iki yıl önce internette bulduğum hem hizmetler hemde registry de yapılan değişiklik ile kapadım. Bir daha açılmadı. Ama hangi ayarları yaptım veya siteyi hatırlamıyorum. Ama demekki oluyor.

Geri