Win10 başlat, ayarlar, bildirim alanı çalışmıyor.

Kodla Büyü

mcht43

Site Gezgini
Windows10 işletim sistemi var.
Başlat düğmesine tıklıyorum açılmıyor.
Bildirim alanındaki ses ve wifi ye tikliyorum açılmıyor.
Ayarlara girmeye çalışıyorum o ekranda açılmıyor.
Resimlere tıklayınca "dosya sistemi hatası -214..." hatası veriyo.
Bazı portable virüs programi exelerine tiklayincada "uzatılmış öznitelikler tutarsız" diyor. Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Güvenli modda hiçbir sıkıntı yok.

hocam aynı sorun bende de vardı
Görev çubuğundaki çoğu simge çalışmıyor
Başlat Açılmıyor
Wifi ses hiçbiri açılmıyor
Yeni kullanıcı oluşturdum eski kullanıcıyı sildim sorunu çözdüm şuan hepsi çalışıyor.

Benzer sorunlar bende de olmuştu. Win 8.1 de şu şekilde çözüldü.
Bende bildirim alanında ses ve wifi görünüyor ama açılmıyordu. Bazı simgelerse yok olmuştu

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

bu anahtara ulaşıcaksın

Burda bulunan

IconsStream
PastIconsStream

adlı değerleri
üzerlerine
Sağ tuş - Yeniden adlandır

IconsStream1
PastIconsStream1

Yapman gerekiyor

Sonrasında istersen restart at yada

Ctrl + Alt + Delete ' den Görev yöneticisini açıcaksın

İşlemler kısmından ''explorer.exe'' ye İşlemi sonlandır diyip

Yukarıdan ''Dosya'' kısmından ''Yeni Görev..(çalıştır)'' a tıklayıp

''explorer.exe'' yacaksın

Bazen registry ayarlarından bazı şeyleri kapatıyorum bu win 10 kontrolü ele alıyor resmen takip ediliyorum sanki bu yüzden apple kullanacagim

İki yöntem öneriyorum. Bunlarla çözüyorum ben.

1. Yöntem:

1. Yönetici olarak PowerShell'i açın.

a. Ctrl+Shift+Esc tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açın.

b. Sol üstteki "Dosya" bölümünü açın ve "Yeni Görev Çalıştır"a basarak "cmd.exe" yazın ve yönetici olarak aç seçeneğini işaretleyip "Tamam" a basarak cmdyi açın.

c. Cmd'ye "Powershell" yazın(tırnaklar yok)

2- PowerShell açıldıktan sonra bu kodları yapıştırıp enter'a basın.

1Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

3- PowerShell çalışırken başka işlem yapmayın ekrana işlemler bitene kadar müdahale etmeyin.

4- PowerShell işlemi tamamladıktan sonra tekrardan başlatın ve başlat menüsüne tekrardan tıklayın muhtemelen sorununuz çözülecektir.

2. Yöntem:

shift+ctrl+esc

Dosya/yeni görevi çalıştır

Cmd (yönetici olarak)

Komut istemine (yönetici olarak)

sfc /scannow yazarak taratın.

Konu ilginç bir şekilde çözüldü. ekran kartını nvdiadan intele geçirdim düzeldi.

Özetle;
Nvdia ekran kartını devre dışı bıraktınız ve İntel anakart sürücülerini kullanıyorsunuz.

Bizde de Windows 10 da Windows uygulamaları, ayarlar ve Office uygulamaları açılmıyor, görev çubuğunda pencere var, ancak sanki daimi olarak simge durumuna küçültülmüş gibi, fikirleriniz var mı arkadaşlar

Arkadaşlar formatladım, ancak şimdi tekrar aynı sorunla karşılaştım, fikirlerinizi bekliyorum

Geri