Win XP'de Ağ-Çalışma Grubu-Paylaşım Ayarları

Kodla Büyü
ahmetkkk' Alıntı:
merhaba arkadaşlar öğretmen bilgisayarından istediğim bilgisayarın internetini açıp kapatmam için ne yapmam gerekiyor. lisansız programları kurmadan yapabilirmiyim?
bunu yapmak için server kurmak lazım yada ağ yapısını öyle bir kurmak lazım ki istediğimiz kablo elimizin altında olmalı, net support client bilgisayarların internet bağlantısını kesebiliyor ama hepsini birden kesiyor tek tek kesemiyor bunu yapan başka bir program varsa bilmiyorum.

hocamız çok bilgili görünüyor keşke resimlerle anlatsa çok daha iyi olacaktı,daha doğrusu resimler iyi çıkmamış, bu sayfayı bir köşeye kaydedelim. Teşekkürler hocam..

Arkadaşlar
yazılanların hepsini yaptım ama öğrenci ve öğretmen bilgisayarlarından ağ bağlantılarına girdiğimde ağ bağlantılarını görüntüle tıkladığımda sadece yerel ağ bağlantısı görünüyor
yani öğretmen ve öğrenci pc birbirini görmüyor

IP kendim verdim
öğrenci bil 3 kullanıcı oluşturdum
basit dosya paylaş kaldırıldı
yönetten parolayı değiştiremez tıkladım

ne yapmam gerek ?

milena' Alıntı:
Arkadaşlar
yazılanların hepsini yaptım ama öğrenci ve öğretmen bilgisayarlarından ağ bağlantılarına girdiğimde ağ bağlantılarını görüntüle tıkladığımda sadece yerel ağ bağlantısı görünüyor
yani öğretmen ve öğrenci pc birbirini görmüyor

IP kendim verdim
öğrenci bil 3 kullanıcı oluşturdum
basit dosya paylaş kaldırıldı
yönetten parolayı değiştiremez tıkladım

ne yapmam gerek ?
çalışma grubuna girmek için ağ solda bulunan menuden ağ bağlantıları ordan da çalışma grubunu göstere tıklamanız gerekiyor bunları zaten yaptım diyorsanız, bilgisayarların aynı çalışma grubuna üye olup olmadığını kontrol edin(bilgisayarım sağ tık/özellikler/bilgisayar adı/değiştir/çalışma grubu), bilgisayarların hepsi aynı grupta ve birbirini görmüyorsa alt ağ maskelerinin aynı olduğunu kontrol edin o da aynıysa switchle biraz oynayın...

ayrıca resimler görünüyor arkadaşlar üzerine tıklayın resimler yeni bir sayfada orjinal boyutunda açılacaktır.

abi ağı kurdum clientler tamam ama ana makina diğer makineler görmuyor. güvenlik duvarı kapalı. lutfen yardım edın,

çok sağolun. şimdi anlıyorum galiba. ben asp.net anlatıyorum. IIS yi yükledim ama malesef buryaa erişmeye yetkiniz yok diyor. bi de öğrencinin biri internetten oyuna girince bana virüs geliyor. ya ben bilmiyodum bunları

HOCAM OKULDAKİ PC İLE EVDEKİ PC ARASINDA NASIL DOSYA PAYLASA BİLİRİM

ellerine sağlık hocam çok makbule geçti ama bu sadece xp için mi geçerli vista içinde aynı ayarlar mı yapılmalı

kamil' Alıntı:
ellerine sağlık hocam çok makbule geçti ama bu sadece xp için mi geçerli vista içinde aynı ayarlar mı yapılmalı
XP ile vista ağ ayararı birbirine benziyor büyük ihtimal Vistada olur ama denemedim vista da onun için emin değilim

Hocam çok iyi olmuş. Güzel bir anlatım. Her bilgisayar öğretmenine lazım. Hemen pdf olarak kaydettim. Teşekkürler. :alkis: :+1:

Arkadaşım belki inanmayacaksın ama sırf sana bir teşekkür edebilmek için üyelik aldım şimdi ve işte teşekkürüm.Sağolasın harbiden de.Böyle tam açıklamalalı,ayrıntılı yazılar sayesinde anca yapabiliyorsun istediğini.

hocam paylaşım çok iyi. öncelikle teşekkürler.
ben de şunu yapmak istiyorum ama iki gündür bir türlü olmuyor. öğrenciler kendi bilgisayarlarından müdürün bilgisayarında c ve d'ye erişebiliyorlar. burdaki dosyaları rahatlıkla açabiliyorlar. ayrıca müdürün bilgisayarı da virüs uyarısı veriyor labtaki bilgisayarlar açılınca. aşağıdaki resimde olduğu gibi görünüyor d sürücüsü.
kısacası ben bu paylaşımın nasıl önüne geçebilirim? :)

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    36.6 KB · Görüntüleme: 3,858
Geri