Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

WİN 98 LEEEER

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında zkz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. zkz

zkz Aktif Üye

:eek: ARKADAŞLAAAR YA,
    BEN bıktım artık bu faz1 bt sınıfmdan!!!
    her Allah'ın günü birini kaybediyoruz..
    bir bakarsın biri bir gün çalışıyo yarın hiçç açılmıyor.
    yine çocuklar yazı , resim falan çiziyolardı, yazıyolardı.
    arkadaşlar mesela bir tanesi sadece GÜVENLİ KİPTE çalışıyor.
    BU ŞEKİLDEDE CD DİSKET SÜRÜCÜ FALAN tanınmıyor. bu bilgisayarı bari esiki durumuna döndüremezmiyim?? lütfen yardımmmmmm

2. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam bende çok çalıltım faz 1 le eğer bilgisayarların sağlam kalmasını istiyorsan deep kullan ben bu sayede yılda bir iki defa hariç tamir etmiyorum. önceden her Allah'ın günü tamir yapıyordum şimdi çok rahatım. formatla düzelir. dosta format çek. ben senin dediğin faz 1 lere xp kurdum hep canavar gibi çalışıyorlar.

3. girdab

girdab Seçkin Üye Seçkin Üye

valla hocam ben de 3 sene çalıştım bu bilgisayarlarla :). windows 2000 tavsiye ederim. Zira power düğmesine bastıklarında çocuklar windowsu kapatıyor. 98'de ki genelde bu yüzden oluyor bilgisayarı kapatıyor. Ayrıca klavye ve fareleri de usb girişli aldırmıştım. Anlıyacağın tavsiyem win2000 kurman. Ve ucuz yollu usb klavye ve fare aldırman okula.

4. azra

azra Aktif Üye

valla hocam,sizin yaşadığınız sorunların aynılarını hatta daha fazlasını bende yaşıyorum. hergün en az biri bozuluyor.daha bugün format atmak zorunda kaldım.cd romlar bile çalışmıyor.sağlam bulduğum bitanesini söküp hepsinde onu kullanıyorum.herhalde hepsine yeniden format atıp deep freeze kurmak en mantıklısı.biraz zaman alacak ama temiz ve kalıcı bi çözüm olabilir.

5. n_ilkay

n_ilkay Site Gezgini

bende 3 yıldır 1.faz bilgisayarlarla çalışıyom. çalışan haldeki bir bilgisayarın ghost dos'la yedeğini alıp ağdan tüm bilgisayarların d'sine kopyaladım. herhangi bir problem olduğunda bu yedeğini kopyalıyom rahat oluyor.

6. zkz

zkz Aktif Üye

hocam ben şimdi nasıl ghost oluşturucam onu bilmiyorumm
    aslında bu da çokk mantıklı olabilir..
    birde deep freeze bilgisayarları çooook yavaşlatmıyormu???
    zaten kaplumbağa hızındalaaaaar....
    şu ghost işini biri anlatsın lütfeeen... :(

7. zkz

zkz Aktif Üye

haaa birde arkadaşlar, benim Bt de bazı bilgisayarlar idaredeki yazıcıya bağlıydı şimdi ağda yazıcıyı görmüyolar ? yazıcıyı yeniden nassssı tanıtıiiiiim??

8. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

bende şimdi tam bu lanet olası 1.fazların bulunduğu bir BT sınıfında dersteyim. Deep freeze yükleme konusuna katılmıyorum bilgisayarı çok yavaşlatıyor...

9. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam normal xp
    kurduğum evde kullandığım normal xp

10. karemn

karemn Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar bende aynı sistemden 2 tane var iki okulda derse giriyorum ve ikiside 1. faz kapsamındaki win 98 li bilg. bunlar tam bi baş belası...........Allah kolaylık versin

11. nedenben

nedenben Aktif Üye

arkadaşlar exper bilgisayarların olduğu geçen yıl kurulan lablar 2.faz mı oluyor :shock:

12. 4vc1

4vc1 Üye

sevgili doslar, yanlış bilgi vermeyin milete yaw. adam win xp kurdum demiş 1.faz bilgisayarlara. yaw sen 1.faz bilgisayarların özelliklerini biliyor musun? 32 mb ram ile hangi bilgisayara xp kurulmuş? senin bahsettiğin sonradan 128 mb sd ram takviyesi yapılan 1. faz bilgisayarlar. benim labda da var xp kurdum evet ama ram takviyesi olduktan sonra. ayrıca bu bilgisayarlarla birlikte bir imaj cd si vermiş olmaları lazım. bende bu imaj cd si hala mevcut, bir sorun olduğu zaman 10 dk içinde kuruluyor bu imaj cdsinden. çok da hızlı oluyor. tavsiyem 1 bilgisayarı kurun ve onun imajını bir cd ye alın. sonra da o imajı kullanarak diğerlerini zahmetsiz kurn..nası imaj alınır v.s. için pm atabilirsiniz..

13. zkz

zkz Aktif Üye

hocam kısaca bir behsetseniz nasıl imaj oluşturacam????

14. zkz

zkz Aktif Üye

Mesela arkadaşlar bir bilgisayar var daha düne kadar çalışıyordu,
    şimdi bugün sadece güvenli kipte çalışıyor.
    ne yapim giderekk azalıyor bilgisayarlar ben bunların bazılarını yeniden kurmalıyım ama hiç açılmayanları güvenli kipte çalışanları nasıl yapiim :(

15. ilter

ilter Site Gezgini

Bu bilgisayarlardan benim gittiğim okuldada var. Her ne kadar toparlasamda hepsi ayrı bir sorun. 32 Mb ram olduğu için xp kuramazsın. 2. Partion ı olmadığı için imagını alamaz yada deepfreeze i kurmanın bir anlamı olmaz. 98 yeniden kurarsın net support u çalıştırmaz. Kimileri ağı bazen görür. Disket sürücüs yada CD sürücüsü çalışmaz. Ekranların kimisi yanmıştır yada pinleri kırılmıştır. vb... :cry:

16. nedenben

nedenben Aktif Üye

Allah sabır versin ben de bizim bilgisayarlardan şikayet ediyodum :|

17. girdab

Hocam windows 2000 kurmanı tekrardan tavsiye ederim :)...

18. botett

botett Süper Üye Süper Üye

dediğiniz bilgisayarlar beko 1.faz değil mi? Ah, ah..... Elinde ghost cd si olan arkadaşlarımızın biri onu herhangi bir siteye yükleyip sonra da linkini verse çok makbule geçer...

19. hakanotuken

hakanotuken Süper Üye Süper Üye

hocam ghost cd si var elimizde 5 dk da yüklüyor birkaçta ek programoyun filan atıyoruz hazır duruma geliyor

20. ilter

ilter Site Gezgini

21. girdab

22. zkz

zkz Aktif Üye

ilter hocam , ben şimdi çalışan bir bilgisayardan bir yedek alıp diğerini nasıl çalıştırıcam?

23. ilter

ilter Site Gezgini

Ghost programı ile 2. sürücüye imajını aldıracaksın. Daha sonra aynı konfigürasyona sahip olan diğer bilgisayarın 2. sürücüsüne bu imajı atacaksın. Yada 2. sürücüsü yoksa aldığın image bir dvd ye yada cd ye aktarıp bootable bir disk oluşturacaksın. Bootable oluşruamıyorsanda Ghost programı ile bir boot disketi oluşturup bilgisayarın ilk açışını onunla sağladıktan sonra bilg. yada cd/dvd ye yüklediğin imajı ghostla image açıp c sürücüsüne çakman gerekiyor...

Biraz karışık oldu ama resimsiz ancak bu kadar olur...

24. ilter

ilter Site Gezgini

25. zkz

zkz Aktif Üye

ilter hocam ağı bazen görür bazen görmez demişsin..
    evet ağdan düşenler var. tekrar ağa nasıl bağlicam.....

26. ilter

ilter Site Gezgini

Eğer kastettiğin ağ bilg. ağ bağlantısıysa tüm bilg birer statik ip verebilirsin ağ ayarlarından. Hepsinin aynı ağ grubunda olmasına dikkat et. Ethernet kartı ve switch bağlantılarını kontrol et. Eğe bilg. yukarıdakilerin hepsini yapmana rağmen ağa bağlanmıyorsa işletim sistemi kaynaklı bir problemde olabilir. O zaman yeniden kurmanda gerekebilir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal