win 7 yerel disk c sürekli doluyorr...

Kodla Büyü

oznrcll

Aktif Üye
arkadaşlar birkaç gündür pc sürekli c dolu diye hata veriyor işletim sistemi win 7 ultimate 2 yıldır filan formatlanmadı internetten araştırdım sistem geri yüklemeden kaynaklanabilir deniyor ama sistem geri yükleme dosyalarını sildim sistem geri yüklemeyi kaattım ama hiçbişi değişmedi. virüsden kaynaklanıyor gibi geldi bana bildim programlarla tarattım yararı olmadı daha önce bu sorunu yaşayan çözen varmı yardımcı olsanızzz????

Hocam program files ve program data diye iki klasör var. Sebebini araştırmadım hiç. Yer kaplayan program data klasörü. ben sildim program data klasörünün içindekileri. şimdilik bir problem yok.

malesef arkadaşlar iki dediğinizi de yaptım hiç bir yararı yok klasörlerin boyutları bi tıklayınca 60 gb görünüyor bi tıklıyorum normal. süreklide farklı klasörlerin boyutu değişik görünüyor sanki bi virüs işi gibi ama çözümüü hala bulamadımmm

hocam eraiser diye arattığınızda bir program çıkıyo ben denemedim ama bi arkadaşım denemişti hard disktende siliyor istersen bir dene ama çok dikkatli ol :!:

hocam, programdata klasörünün içinde kaspersky vardır muhtemelen, kaspersky şişiriyor hdd'yi.. farklı bi versiyon kurun derim..

arkdaşlar sorunun neyden kaynaklandığını buldum birde böyle sorayım çözüm bilen varmı iki kullanıcı tanımlı pc de diğer kullanıcıdan bulaşmış virüs pc ye tmp uzantılı milyonlarca dosya var pcde cclenarle diğer kullanıcı hesabını taratınca sildi baya 25 gb filan açıldı ama bisüre sonra baktım yine doldu pc varmı bi önerisi olan

oznrcll' Alıntı:
arkdaşlar sorunun neyden kaynaklandığını buldum birde böyle sorayım çözüm bilen varmı iki kullanıcı tanımlı pc de diğer kullanıcıdan bulaşmış virüs pc ye tmp uzantılı milyonlarca dosya var pcde cclenarle diğer kullanıcı hesabını taratınca sildi baya 25 gb filan açıldı ama bisüre sonra baktım yine doldu pc varmı bi önerisi olan

Antivirüs de o dosyaları karantinaya almış olabilir hali ile dosyaların sadece yeri değişir. Antivirüs karantina dosyası nerede ona bakın ve içini temizleyin.
İyi çalışmalar.

antivirüsn programınnın karantina klasörünü nasıl bulabilirim şöle bi bakındım bulamadımm

Bilgisayarım geri yükleme nokrasını bul, orada birden fazla geri yükleme noktalarından silebilirsin veya C dizininden tamamen iptal et

Pardon genel açıklamanı okumamıştım. Deepfreeze gibi programlar varsa iptal et istersen. Microsoft Essential Antivirüs programı kullanıyorsan oda geri yüklemeyi tetikliyordu galiba

Birde C dizininde disk temizlemeyi çalıştır bakalım. Orada çıkan listede büyük ebatlı bir alan var mı
Antivirüs dosyaları bu kadar çabuk ve bu oranda şişiremez?

hiçbiri işe yaarramadı bunu yapan bir virüstü çünkü sistemden kaynaklanan bişi değil tmp uzantılı dosya yaratan ve dizk dolana kadar kopyalayan bir virüs format attım anca öle kurtulabildim sizlerden kimsenin başına gelmemiş galiba umarım da gelmez ama ben formatsız çözüm bulamadım malesef :(

Geri