WİN 7 KURULUM SORUNU

Kodla Büyü

rake

Aktif Üye
Sistemin kurulu olduğu c sürücünü sildim ve sürücü yükleyi tıkladığımda Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik. Sürücü disketiniz , CD , DVD veya USB flash sürücünüz varsa şimdi takın." yazısı görüntüleniyor ve sağ altta Gözat,Tamam,İptal düğmeleri var.Tamam'a tıkladığımda altta "Yeşil" rankli bir animasyon ilerliyor ve sonunda "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın" diye yazıyor. Tamam'ı tıklattığımda pencere kapanıyor ama hiç bir ilerleme olmuyor. Gözat butonuna tıklattığımda "Klasöre Gözat" başlıklı pencere açılıyor ve orada görülen sürücüler ise:
*yerel disk (c: )
*yerel disk (d: )
*yerel disk (e: )
*yerel disk (f: )
*cd sürücüsü (g: )
*Boot (X: )
gibi seçenekler geliyor. CD takılı sürücüyü seçtiğimde yine "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın" yazıyor.
BU SORUNU NASI ÇÖZEBİLİRİM...

Ekli dosyalar

• 29326123ac1a400fa2c4e90.jpg
    29326123ac1a400fa2c4e90.jpg
    12.9 KB · Görüntüleme: 3,589
Hocam dün aynı şekilde bendede sorun verdi cd ile yüklerseniz sorun çıkmıyor usb flash la yüklüyorsunuz herhalde bende de öyleydi...eğer recovery alanını silmediyseniz oradan geri yükleme de yapabiliyorsunuz....

arkadaşlar bi netbook ta bu problem var. biostan sata ayarlarını değiştirdim sorun çözülmedi. sürücüyü yükle ve ileri seçenekleri aktif değil. harddisk yok diyor fakat gözat deyince görünüyor. seçiyorum C yi ama ileri aktif değil çözüm önerisi olan varmı teşekkürler.

buldum arkadaşlar sağolun yani çok ilgilendiniz :mrgreen: neyse belki birilerine lazım olur diye çözümü ekliyorum

Ok, I've actually solved this myself via the help of a thread on tom's hardware. I'll post it here for anyone else struggling with the same issue:

OK now is the truth. This is the solution.

I assume all of you is using USB drive to install.

When Windows is asking for driver, just click Cancel. You will be brought back to the welcome screen. At the welcome screen, remove your USB drive, insert it back to DIFFERENT USB PORT. Click Install Now again. The installation process will be like usual.

This problem happened to all new version of updated Windows 7 installer. I think, it is due to failure of Windows installer to remain its detection to the USB drive. It lost the connection, and became confused, don't know where to find the USB drive it used to read before.

When we re-insert the USB drive, Windows installer will detect the USB drive back, and continue like usual.

Good luck and cheers! TQ.

artık o kadarınıda anlayın :)

faruk8542' Alıntı:
buldum arkadaşlar sağolun yani çok ilgilendiniz :mrgreen: neyse belki birilerine lazım olur diye çözümü ekliyorum

Ok, I've actually solved this myself via the help of a thread on tom's hardware. I'll post it here for anyone else struggling with the same issue:

OK now is the truth. This is the solution.

I assume all of you is using USB drive to install.

When Windows is asking for driver, just click Cancel. You will be brought back to the welcome screen. At the welcome screen, remove your USB drive, insert it back to DIFFERENT USB PORT. Click Install Now again. The installation process will be like usual.

This problem happened to all new version of updated Windows 7 installer. I think, it is due to failure of Windows installer to remain its detection to the USB drive. It lost the connection, and became confused, don't know where to find the USB drive it used to read before.

When we re-insert the USB drive, Windows installer will detect the USB drive back, and continue like usual.

Good luck and cheers! TQ.

artık o kadarınıda anlayın :)

allah razı olsun.
çok ilginç ama gerçekten işe yaradı. daoğru bilgi. yayalım.

yükleme esnasında sürücü görmedi, iptal USB çıkar , karşılama ekranı yeniden tak öyle mi ilginç.

Windows10'da da benzer hata vardı. :scared:

Geri