WİN 7 KURULU PC DE AÇILIŞTAKİ PAROLAYI NASIL KALDIRACAĞIM?

Kodla Büyü

timesgreen

Aktif Üye
BUGÜN OKULA GELDİĞİMDE WİN 7 KURULU PC DE PAROLA KORUMASI OLDUĞUNU GÖRDÜM. (BİOS ŞİFRESİ DEĞİL. ÖYLE OLSAYDI BİOS PİLİNİ ÇIKARTIR TAKARDIM PAROLA SIFIRLANIRDI.KULLANICI HESAPLARINDAN KONULMUŞ.)ÖĞRETMEN BİLGİSAYARINI BU YÜZDEN AÇAMIYORUM. AÇILIŞTA BİR TUŞA BASARAK ADMİNİSTRATORDEN AÇIYORDUK. KULLANICI HESAPLARINDAN PAROLAYI KALDIRABİLİYORDUK DİYE HATIRLIYORUM. AMA O TUŞU HATIRLAMIYORUM. (FONKSİYON TUŞLARINDAN BİRİYDİ GALİBA)
BU PAROLADAN NASIL KURTULABİLİRİM. ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

timesgreen' Alıntı:
BUGÜN OKULA GELDİĞİMDE WİN 7 KURULU PC DE PAROLA KORUMASI OLDUĞUNU GÖRDÜM. (BİOS ŞİFRESİ DEĞİL. ÖYLE OLSAYDI BİOS PİLİNİ ÇIKARTIR TAKARDIM PAROLA SIFIRLANIRDI.KULLANICI HESAPLARINDAN KONULMUŞ.)ÖĞRETMEN BİLGİSAYARINI BU YÜZDEN AÇAMIYORUM. AÇILIŞTA BİR TUŞA BASARAK ADMİNİSTRATORDEN AÇIYORDUK. KULLANICI HESAPLARINDAN PAROLAYI KALDIRABİLİYORDUK DİYE HATIRLIYORUM. AMA O TUŞU HATIRLAMIYORUM. (FONKSİYON TUŞLARINDAN BİRİYDİ GALİBA)

Neden hep büyük harflerle yazmayı tercih ediyorsunuz onu anlamadım. Mesajlarınızın çoğunu büyük harfle yazmışsınız.

nurayhoca' Alıntı:
http://www.muratyazici.com/windows-7-sifre-sifirlama-resimli-anlatim.html hocam burda anlatıyor ben uyguladım işe yarıyor
WİN - 7 için???? Ben çok denedim kırılmıyor yada resetlenmiyor

Hasari hocam bir paylaştım yapmıştı sanırım zamanında tam da emin değilim de, onu kullanıyorum ben...

merhaba arkadaşlar. ben elimdeki perfect xp DVD ile win7 şifresini kırdım. Bizim lapta geçen sene bir öğrenci şifre koymuş, admin hesabı da kapalı idi. Ben de Perfect xp dvd ile kırdım. içerisinde hiren's boot programı ile yapmıştım. İnternetten aratırsanız bulursunuz. Kolay gelsin.

habbe' Alıntı:
timesgreen' Alıntı:

Neden hep büyük harflerle yazmayı tercih ediyorsunuz onu anlamadım. Mesajlarınızın çoğunu büyük harfle yazmışsınız.
demekki büyük harf yazinca kendini ifade ediyor aaaa :))) :++: :++:

Şimdiye kadar çalıştığım hiçbir okulda Vestel öğretmen bilgisayarlarının hiçbirinde DVD sürücüsü tam olarak çalışmıyor.Özellikle de kopya CD leri açmıyor. Bu nedenle format atamıyordum. ben de Hardisk i çıkarıp bir öğrenci bilgisayarına takıp formatı attım. Yine Win 7 kurdum. Ben de Bios a kende şifremi koyarak sorundan tamamen kurtulmak istedim. Herhangi bir sorun olursa Bios pilini çıkartır kurtarırım dedim. Bios da 2 tane Posword bölümü vardı. " SET USER PASWORD" VE "SUPERVİSOR PASWORD". ben dikkatsiz bir şekilde " SET USER PASWORD" a şifre koydum. Meğer şifreyi açılışa değil Bios ayarlarına koymuşum. Yani PC yine açılıyor. Sadece BİOS ayarları şifre korumasında. Şifreyi yok etmek için Bios pilini çıkardım. Ama şifre gitmedi.Artık şifreyi girsem de Bios ayarlarında herşey pasif görünüyor.Artık şifyeyi de kaldıramıyorum. Açılışa Bios dan şifre de koyamıyorum. Ben bu Bios şifresini nasıl yok edeceğim. Pili çıkarıp takmak hiçbir işe yaramadı.
Şimdi de bu sorun için yardımlarınızı bekliyorum.

Geri