win 7 format atılamıyor desem yeridir

Kodla Büyü

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
merhaba arkadaşlar. eski bir kasam var okulda win 7 yüklü şuanda .ancak format atmak istiyorum inanılmaz yavaş ilerliyor format aşamaları formatın biçimlendirme ekranı bile gelmesi nerdeyse 20 dk sürüyor. bad sector fln mıdır . ne yapmam gerekiyor.ayrıca c sürücüsünde işletim sistemi dışında hiçbirşey yok ancak 30 gb alan dolu gözüküyor.muhtemelen virüs ama format da atamıyorum.çözüm önerisi?

Kurulumsuz/Portable/Live sistem ile açıp C sürücüsünden gereksiz dosya vb silebilir veya tamamen formatlayabilirsiniz.

Öğretmenler odasında ki benzer eski bir kasaya lubuntu kurdum iyi çalışıyor tavsiye ederim ama iki gün uğraştım

f/disk çek sayın hocam ne var ne yoksa gitsin en hafif win7 kurun starter olabilir mesela

hdd için hiren boot daki hdd programını deneyebilirsiniz işe yarıyor varsa bad sector leri blokeliyor ama oda iki gün sürüyor :)

Hard diskin tamamını biçimlendir hocam,benimde başıma geldi daha önce düzeldi

windows 7 thin diye bir sürüm var hocam mümkünse onu kurun benim eski promegalar bile kaldırıyor. :)

hocam bu win 7 thin e diğer standart office vb kullandığımız programları kurmakta sıkıntı yaşıyor musunuz. bir de türkçe dil desteği var mı. çok eski bir lab ım var .xp yüklü ve artık ne chrome ne ie son sürüm kurabiliyorum. hiçbir işe yaramaz oldu bilgisayarlar

hocam bu win 7 thin e diğer standart office vb kullandığımız programları kurmakta sıkıntı yaşıyor musunuz. bir de türkçe dil desteği var mı. çok eski bir lab ım var .xp yüklü ve artık ne chrome ne ie son sürüm kurabiliyorum. hiçbir işe yaramaz oldu bilgisayarlar

Hocam türkçe dil desteği yok maalesef ancak çok basit programlarla türkçeye çevrilebiliyor. Office vb. programları kurdum ancak çok eski PC lerde RAM yetersiz olduğu için aynı anda iki programda donmalar oluyor (mesela; chrıme ve word gibi) bilginize...

Hocam türkçe dil desteği yok maalesef ancak çok basit programlarla türkçeye çevrilebiliyor. Office vb. programları kurdum ancak çok eski PC lerde RAM yetersiz olduğu için aynı anda iki programda donmalar oluyor (mesela; chrıme ve word gibi) bilginize...
teşekkür ederim labda işimi görmez sanırım o halde

Arkadaşlar okula yeni freedos bir pc geldi windows 10 kuruluyor ama win 7 kurulmuyor başka bir bilgisayarda hddye win 7 kurabiliyorum yeni kasaya takınca ise windows açılmıyor sorun nedir acaba?Anakart fujitsu d3400

Arkadaşlar okula yeni freedos bir pc geldi windows 10 kuruluyor ama win 7 kurulmuyor başka bir bilgisayarda hddye win 7 kurabiliyorum yeni kasaya takınca ise windows açılmıyor sorun nedir acaba?Anakart fujitsu d3400

Hocam bu sorun için win7 kurulurken komut satırına shift f10 ile ulaşıp aşağıdaki linkteki komutları uygula. Convert mbr kullanacaksın.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...leri-eski-haline-getirme.164944/#post-1780410

Win 7 komutlarla uefi olarak da kurabilirsin ama uğraşman lazım.

@bilgisayarmax format ekranına geç de olsa ulaşırsanız bütün hdd bölümlerini silin ve biçimlendirin. Tek bölüm haline getirin yeniden silip biçimlendirin. Sonrasında çalışır vaziyette olan win 7 kurulumu yapın.. Ya da başka DVD'den deneyin.

Geri