Wifi yazıcı kullananlar bakabilir mi?

Kodla Büyü

yusufpb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir öğretmen arkadaşımızda samsung xpress m2070w wifi yazıcı varmış, yazıcı evdeki wifi ile modeme bağlıymış. Ne zaman modemi kapatıp açsa veya yazıcıyı kapatıp açınca ayarları bozuluyormuş, tekrardan yazıcıyı kurması gerekiyormuş, tekrar yazdırabilmek için. Bu yeniden kurması 1 dk süresini alıyormuş ama her zaman bu işlemi yapması gerekiyor muş? Acaba sorunu nedir, tabi bu şartlarda uzaktan yardım edemiyorum ama bildiğiniz, çözümü olan bir yöntem var mı?

Yazıcının aldığı ip sabit değilse modem her yeniden başladığında ip değiştiğinden yeniden kurulum gerekiyor olabilir. Modem arayüzünden yazıcının aldığı ip adresine bakabilirsiniz. Eğer modem yeniden başladığında ip değişiyorsa modemden ip adresini rezerve edebilirsiniz.

Hocam okulda o yazıcıdan var fakat ben o yazıyı fatıh agına baglamaktan zıyade bız dırek soyle yaptık gennellıkle o yazıcıya kendı wıreless agı uzerınden baglanıp cıktımızı oyle alıyoruz cep telefonu yada laptoptan hatta telefonlarımızda samsung print editör mu nedir ondan yuklu o direk ona baglanıyor.modeme acmadık acamadık fatih agı oldugu ıcın.wireless ag adı var bırde parolası var yazıcıda kayıtlı olan bız onu telefonlara ve laptoplara tanımladık oyle baglanıp halledıyoruz

Yazıcıyı modeme bağlamadan doğrudan yazıcını wifi ağına bağlanarak Epson yazıcımı kullanabiliyorum. Bu şekilde deneyebilirsiniz.

Geri