Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Wifi menzil arttırıcı

Konu, 'BBNET ALIŞVERİŞ FORUMU' kısmında timya tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. timya

timya Üye

merhabalar evimde port zımbırtısından dolayı net yok .. Yan binadan net aldım fakat sadece bir köşede çekiyor.. Wifi menzil arttırıcı almak istiyorum ..
    1) Bu tarz cihazlar işimi görür mü? Tp link almayı düşünüyorum ama başka öneride alabilirim
    2) En önemlisi şu ki ben interneti isterken bile çekindim menzil arttırıcınım da sözünü ettiğimde pek ilgilenmediler istemediler gibi.. Sanırım ben port açılana kadar ortak oluyorum dedim ya menzil arttırıcı alırsam kalıcı olacağımı düşünmüş olabilirler.. Şöyle ki ben bu cihazı alsam onlara söylememe gerek kalmadan bu cihazı kendi evimde kurup kullanabilir miyim?

2. nedlloyd

nedlloyd Aktif Üye

Maalesef internet servis sağlayıcı bazı firmalar bu şekilde insanları mağdur edebiliyorlar. 5 daireli yeni binaya 5 port açıp ikisini yan binaya aktarıyorlar müşteri kaçırmamak için. Binaya son gelende internetsiz kalıyor doğal olarak. Sonuç olarak hocam alacağınız menzil arttırıcı ile işinizi görebilirsiniz fakat kaliteli videolar izleyebileceğinizi zannetmiyorum ve download hızınızın iyi olmasını beklemeyin.

timya bunu beğendi.
  3. timya

timya Üye

@nedlloyd hocam bina yeni ve ilk girenlerden biriyim ama kimse bağlatamadı bi alt yapı yok dediler bi port yok dediler .. Bu port işlerini anlayamıyorum binaya hiç port vermemişler mi oluyor bu durumda..
    Ya çalışma masamın bulunduğu kısımda sadece okul işlerimi bile görebilsem yeter diyorum artık .. Mobil internetim yetmiyor .. Allah kimseyi internetsiz bırakmasın diyorum artık:)
    Cevabınız için teşekkürler bu arada

4. hsnsylk

hsnsylk Üye

Access Point en sağlıklı yöntem. Artırıcı, güçlendirici falan sorunlar yaratır, sinyalde azalma artma olur. 5 Ghz destekli bir AP en sağlıklısı.

timya bunu beğendi.
  5. VY_Canis_Majoris

VY_Canis_Majoris Seçkin Üye Seçkin Üye

6. mercury

mercury Site Gezgini

timya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal