Wifi açılınca yaşadığım ping sorunu

Kodla Büyü

skypemba

Üye
Merhabalar arkadaşlar.Bundan yaklaşık 1 hafta öncesinde bir konu açmıştım yaşadığım ping sorunu ile ilgili.O sorunun sebebini buldum fakat çözüme kavuşturamıyorum.Sorun ise şu şekilde:
Oyun oynadığım sırada,veya skype'da arkadaşlarım ile görüşme yaptığım sırada ping GİRİP ÇIKIYORDU.Yani 5 Saniye içinde 60'tan 350'ye çıkıyor,önümüzdeki 5 saniyede 350'den 60 geri iniyor,sonra tekrar aynı şekilde 5 saniye içerisinde 60'tan 350'ye çıkıyordu.Kısır bir döngü idi yani.(İnternet sağlayıcım TTNET)
Kesinlikle şu konuyu netleştirelim:
Oyun oynadığım sırada hiçbir şekilde download yapmıyorum,ayrıca oyun oynadığım sunucuda da hiçbir sorun yok.Oynadığım oyunlar da zaten Counter-Strike:Global Offensive ve League of Legends. Sunucuda sorun olma ihtimali zaten yok,ama ben sunucuda da sorun olabilir diye düşündüğüm için ttnet kullanan 2 arkadaşımla daha oyuna girdim,onlarda ping olmazken bende oldu,yani sorun oyun sunucusunda da değil.
Daha sonra wifi ile olabileceğini hiç düşünmüyordum ama tesadüfen denk geldi.Telefonumu aldım,youtube'dan herhangi bir video açtım.Video yüklenirkenki gri bar dolduğu sırada bana ping girdi.Videoyu durdurduğum anda veya o gri bar dolmayı bıraktığı anda ping normale döndü,uzun bir süre o şekilde bekledim ve bir problem yaşamadım.Videoyu tekrar başlattığım anda ve o gri bar dolduğu anda ping girmeye devam etti.Zaten bu anlamsız problemin tek mantıklı açıklaması da bu,girip çıkmasının sebebi,youtube videoyu yüklemeye başladığında ping giriyordu,videoyu yüklemeyi bıraktığı anda ise normale dönüyordu.
Sadece youtube'da sorun olmamalı diye düşündüm,instagramıma girdim.Biliyorsunuz instagramda aşağıya kaydırdıkça yükleme yapıyor, ben de telefonu aldım habire aşağıya kaydırdım. 60 olan ping bir anda girmeye başladı ve ben aşağı kaydırdıkça da 200-300 arasında gitmeye devam etti, ta ki ben instagramımı kapatana kadar.
Aynı modemi 3 yıldır kullanıyorum(Modem 10 yıllık, Zyxel P-1202-T10B),misafirimiz de bizim boldur,evde abartısız wifiye 10 kişi bağlandığı sırada bile böyle bir sorun yaşamazdım. Şimdi tek bir telefon bağlı olup yükleme yaptığında bile anormal bi ping yaşıyorum. Bu sorunun nedeni nedir, ne yapmalıyım,telefonlardan ötürü müdür?Ayrıca denediğim telefon android idi,sizce elime bir de iphone alıp da mı deneme yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri