Webroot ve Ad-aware hakkında bilgisi olan

Kodla Büyü

webro

Üye
Arkadaşlar bizim şirkete virüs koruması alıcaz ama bazı virüs programlarını araştırdık elimizde 1-2 tane isim var sizce hangisini tercih etmeliyiz. Aşağıda yazacağım virüs programlarını kullanan ya da bunlar hakkında bilgi sahibi olan varsa ve cevap yazarsa çok sevinirim. Herşey için teşekkürler.

- Ad-aware
- Webroot

Patron sanırım Webroot'un korumasını istiyor ama eğer webroot olursa bile hangisini tercih etmeliyiz, bütün sorumluluk benim üstümde gibi yardımcı olursanız gerçekten çok sevinicem.

Re: Webroot ve Ad-aware hakkında bilgisi olan ACİL YARDIMMMM!!!

Arkadaşlar hiçbir bilgisi olan yok mu ya ? :eek: Ben araştırdım ama kullananlara falanda danışmak istiyorum. :(

Slm,
Şöyle söyleyebilirim, Webroot ürünlerinden Webroot Web Security SaaS, isminde olduğu gibi SaaS çözümü sağlıyor. SaaS çözümünü bilmiyorsan eğer şöyle söyleyebilirim. Herhangi bir yazılıma ya da donanım'a ihtiyaç duymadan internet güvenliğini sağlama biçimi diyebilrim. Yani, internet üzerinde yapacağınız herşey web üzerinden filtrelenerek virüsten tamamen arınmış bir şekilde bilgisayarınıza gelir. Zaten Webroot sanırım bu SaaS teknolojisini ilk kullanan ve türünün en iyisi olma özelliğine sahip birçok ödül almış güvenlik ürünleri bulunan bir şirket.
Ad-Aware' e gelince, Ad-Aware'de birçok ödül almış bence çok güzel bir güvenlik firması. Hatta Ad-Aware PRO ürünü 3 kullanıcıya 18 ay lisans sağlıyormuş. 2side güzel program ama ne amaçla kullanacağınıza ve nasıl kullanacağınıza bağlı.
İstersen ben sana bu ürünlerin çeşitleri hakkında bilgi vermeye çalışırım ya da siteler falan önerebilrim. Okuyabileceğin, bilgi sahibi olabileceğin falan. Neyse umarım yardım edebilmişimdir...

Cok sağol bilgin için ama birzcık daha detaylı bilgi verirsen malum şirkete alıcaz sen hepsi hakkında birseyler karala bende onu iletmeye çalışayım.. Cevabını 4 gözle bekliyorum. Sağol tekrar :++:

Bak şimdi sana söyle söyleyim. Benim için dediğim gibi ikiside harika. Ama SaaS çözümü gelecekte herşeyde kullanılacak buna emin ol. Zaten benim duyduğum kadarıyla bütün antivirüs firmaları bu çözüme geçmeye çalışıyormuş. Hatta Symantec yaklaşık 2 aydır buna geçmeye çabalıyormuş ama SaaS'a geçiş öyle hemen olmuyor. Tecrübe bilgi ve deneyim gerektiriyor. Yani eğer benim firmam olsaydı ve ben böyle ikilemde kalsaydım, ben Webroot diyebilirdim ama şöyle bişey daha var mesela Ad-Aware 1 kullanıcı fiyatına 3 kullanıcı veriyor ve lisans süresini 12 ay değil 18 ay süreli yapıyormuş. Bu işler birazda maliyete bakıyor, şirket işleri olduğu için. Dediğim gibi ikisinede gözün kapalı güvenebilirsin. Bizim ülkemizde böyle ürünler ya yok ya da teknolojiyi geriden takip ediyoruz. Ama sanırım bi firma varmış Türkiyedeki distribütörlüğünü almış hemde bu iki ürünü birden. Walla sen yinede bi arat. Ama reklam olmassa ben sana atayım bu firmanın adresini hatta arayın bi konusun fiyat falan alın ne biliyim bu işler nasıl oluyo şirketin çıkarları falan bunlarıda düşünmek lazım. Yazıyom ben alta hatta belki sen biliysondur bile o firmayı ben yinede yazıyım..

www.servodata.com.tr

benden bu kadar dediğim gibi umarım açıklayıcı olmuştur. Ve yararım dokunur. :)

Geri